Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSR 600 se gasi

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav svima. Nedavno sam uzeo motor i na primer kada vozim drugom 60/kmh, spustim gas skroz i povucem kvacilo motor se samo ugasi. To se desava svaki put i na vecim brzinama. Proveravao sam senzor nogara i oprugu tu je sve u redu, nema nikakvih gresaka, motor osim toga odlicno radi i pali. Da li je neko imao slicnih problema i da li postoji resenje? Na stranim forumima sam nasao da moze da se iskljuci na ECU Decelarate fuel cutoff i da to resi stvar, nisam toliko strucan pa bih molio za misljenje vas iskusnijih. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pozdrav,

za pocetak podigni ler za 100rpm.

Ukoliko je model posle (mislim) 2008 god. onda nece imati to stelovanje, moraju se klapne skinuti i ocictiti (za pocetak opet).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Pozdrav,
za pocetak podigni ler za 100rpm.
Ukoliko je model posle (mislim) 2008 god. onda nece imati to stelovanje, moraju se klapne skinuti i ocictiti (za pocetak opet).

Motor je 2008 godiste. Ok probacu ler prvo. Sada je na 1200rpm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

E moj druze...  Koliko sam se ja napatio sa tim. Bojao sam se da stisnem kvacilo. :) Koliko sam para bacio na razne kvazi majstore, kojekakva mapiranja i senzore i kojesta sto ni sam ne znam nazive.

Nije u pitanju bilo ni senzor nogare ni kvacila niti bilo cega. 

Moraju da se presteluju ventili (podesavanje zazora ventila sa zamenom tih plocica).

Nadji dobrog majstora koji ti to moze odraditi tamo odakle si.

Ja bih odatle poceo, pa sve ostalo sto treba. 

Ler gas treba da ti bude negde oko 1300 obrtaja. 

Ima servisno uputstvo na netu za gsr-a pa skini.

Promenio član Drelens

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
E moj druze...  Koliko sam se ja napatio sa tim. Bojao sam se da stisnem kvacilo.  Koliko sam para bacio na razne kvazi majstore, kojekakva mapiranja i senzore i kojesta sto ni sam ne znam nazive.
Nije u pitanju bilo ni senzor nogare ni kvacila niti bilo cega. 
Moraju da se presteluju ventili (podesavanje zazora ventila sa zamenom tih plocica).
Nadji dobrog majstora koji ti to moze odraditi tamo odakle si.
Ja bih odatle poceo, pa sve ostalo sto treba. 
Ler gas treba da ti bude negde oko 1300 obrtaja. 
Ima servisno uputstvo na netu za gsr-a pa skini.

Hvala, da li to rade u ovlascenom servisu ili je to nesto sto tesko moze da se ustanovi sta je u pitanju pa se ni ne bave time previse?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4
2 hours ago, DreamCatcher- said:


Hvala, da li to rade u ovlascenom servisu ili je to nesto sto tesko moze da se ustanovi sta je u pitanju pa se ni ne bave time previse?

Nije problem da se to uradi. Rade mnogi majstori. Nego dijagnostika je problem. Ja sam promenio tri majstora dok nije pronadjen problem. Svaki me je kostao po 50 60 evra po intervenciji, ali bezuspesno. 

Da se razumemo ima tu nekih sporednih stvari koje su bitne ali mi nisu resile problem nego samo ublazile. Nije mi se gasio 10 puta na 10 km nego 7 puta, ali to nije resenje

Kao sto je N.F.S napisao mislim da su i meni radili te klapne. Problem je i dalje postojao.

Problem sam resio kod Saleta u Temerinu (mcm racing). Moja iskrena preporuka za njega. 

Cena popravke u mom slucaju je bila oko 200e. Plus nekih 180e od ranijih pokusaja. Pa onda kazu majstor skup. 

Promenio član Drelens
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Odavde samo nagadjamo, mozda mu je jednostavno filter vazduha toliko zaprljan da racunar ne moze usaglasiti smesu...
Uvek poci od jednostavnog.

Cak i podizanje ler gasa (meni) nije resenje, trazio bih dalje zasto je tako.

Pozicija TPSa, motor sekundarnih klapni rastelovan...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4
20 minutes ago, N.F.S. said:

Odavde samo nagadjamo, mozda mu je jednostavno filter vazduha toliko zaprljan da racunar ne moze usaglasiti smesu...
Uvek poci od jednostavnog.

Cak i podizanje ler gasa (meni) nije resenje, trazio bih dalje zasto je tako.

Pozicija TPSa, motor sekundarnih klapni rastelovan...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

Slazem se u potunosti za nagadjanje. 

Neke stvari ne razumem. Zato je majstor tu da to odradi. Ali ako ja kao laik zakljucim da treba da dodjem 10 puta da bi on otkrio kvar pa puta 50e. Jbg. 

Shvatam da neki kvarovi ne mogu na prvu da se dijagnostikuju, ali je bitan taj pristup problemu. Npr kao tvoj i slicnih majstora na forumu koje sam primetio iz prici kao i preporuke drugih kolega. Sale je jedan od tih majstora... na prvu je pogodio o cemu se radi. Mislim da je pre iskustvo nego sreca.

Vec sam razmisljao da idem dalje od N. Sada da trazim majstora iako nije isplativo ali bio sam ocajan. 

Sve ovo je moje licno iskustvo. Kada je to odradjeno svi indenticni simptomi su nestali i motor radi kao sat. 

 

Promenio član Drelens
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

.. mala ispravka, ja nisam majstor vec entuzijasta koji voli i odrzava svoje motore. Ono sto sam kroz godine naucio ja rado podelim.

Ako do resenja dodjemo vece nagrade nema :D 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4
16 minutes ago, Krokodilo said:

Колико хиљада има мотор?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Sada me krokodilo podseti. 

Niko me od prethodnih majstora nije pitao koliko je presao motor i da li su stelovani ventili. 

Konkretno moj je bio kupljen sa 34000 a stelovanje ventila je uradjeno letos sa 45000km na satu. Verovatno prvi put. Mozda gresim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4
2 minutes ago, N.F.S. said:

.. mala ispravka, ja nisam majstor vec entuzijasta koji voli i odrzava svoje motore. Ono sto sam kroz godine naucio ja rado podelim.

Ako do resenja dodjemo vece nagrade nema :D 

 

Pa iskreno mogao bi da budes. :sampion:Znas vise od pojedinih "majstora" koje znam. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Odavde samo nagadjamo, mozda mu je jednostavno filter vazduha toliko zaprljan da racunar ne moze usaglasiti smesu...
Uvek poci od jednostavnog.

Cak i podizanje ler gasa (meni) nije resenje, trazio bih dalje zasto je tako.

Pozicija TPSa, motor sekundarnih klapni rastelovan...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk



Hvala. Cekam delove pa ide na servis, ulje, filteri, svecice kod looalnog majstora. Videcu stanje posle, ako ne pravac temerin u servis, hvala za preporuku.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Da ne pametujem mnogo,ali mnogi ne pridaju značaju štelovanje ventila.Uglavnom se svodi,pa nije potrebno,ne čuju se.Znamo,da su ventili dosta izloženi što termičkim,što mehaničkim naprezanjima.A ventili su ti,koji omogućavaju da agregat diše pravilno.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... pogotovo kod motora koji se voze samo po gradu i u malim obrtajima, nakupi se karbona na sicevima i celu klipa.

 

Jednom mesecno valja "italijansko stelovanje", izadjes na autoput pa gaaaaaas!

Gde je brzina velika a obrtaji niski ne saltovati dalje od cetvrte, jedno 20 min u obrtajima pa ga 10 odmoris (pa ponovo). Ja se spicim do Aleksinca npr. samo prede motor posle.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Gracanica
  • Motocikl: Suzuki gsr 600

Pozz svima.Imam isti problem sa gasenjem i isti motor Suzuki gsr 600 2008 god.Motor pali bez problema,kad ides iz manjih brzina ka vecim ide ko lud ali problem je kad ga saltas iz vecih ka manjim brzinama i ako malo duze stisnes kvacilo gasi se i npr kad hoces negdje stat krenes ga saltat iz vecih u manju brzinu hoce se ugasit.A kad stisnem kvacilo i kocim zadnjom i malo ga drzim na gasu nece se ugasit.A nekad mi nece ni pokazat kad ga izbacim iz brzine na ekranu zelenu lampicu da je izbacen kad otvorim nogar tad se upali lampica zelena.

Promenio član miće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Rešen problem. Zahvaljujući savetima, ostavio sam motor kod Saleta u Temerinu. U mom slučaju su ventili bili u pitanju. Vozim aktivno već neko vreme i nikakvih problema nema. Hvala svima!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja