Jump to content

Moto Zajednica

kilometraza?

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: dubai

Sta je za polovan motor velika kilometraza?

 

O cemu se zapravo radi....lik od koga planiram da kupim V Maxa je za nekih 6-7 meseci koliko je star motor uspeo da nagura 10 000 km!!

U pitanju je V4 masina,pa nekako razmisljam da habanje V4 masine ide sporije nego ovog mog jednocilindrasa,ili mozda pogresno razmisljam?

E sad da je nabio tu kilometrazu za godinu-dve,nekako mi bili ok,ali za 6 meseci :!:

Opet sa druge strane,daje ga 1000+ Eura ispod cene novog i uredno ga je servisirao i odrzavao tokom tih 10 000km.

Kako se vama sve ovo cini :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

pa to sto je presao toliko ti govori da je verovatno putovao..ako je putovao to je bolje nego da ga je neki napaljeni idijot hladnog zavrtao ispred kafica u crveno a kao mu motor presao 2000km...treba pregledati motor ali nemoj se plasiti,motoru nista nece faliti ako ga upalis i vozis do mora kako treba...vise ce mu smetati da ga non stop palis i gasis,kreces i stajes po semaforima:lamele ,lanac,vise se greje itd....mislim da treba da pogledas motor pazljivo ali bez nekog straha da je to lose...a i cena je korektna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Èini mi se tek razraðen... 10K nije mnogo za agregat, a ako je uredno održavan, ne vidim razlog bilo kakve zabrinutosti. E, to je bre VMax, jebote, uzimaj!

 

"krajnje subjektivni" najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi, ja ne znam zasto se plasite kilometraze??

Dubai, vozi to i ne brini. Pa on se ni ustelovao nije za tih 10soma.

 

Sad nam je bio ovde Englez sa preko 100.000km, za manje od 4 sezone, na stromu (uopste nije bitno sto je strom, da me ne hvatate sada). Ljudi se voze, jebote, pa zato se valjda i kupuje motor.

 

Bojanov (BMW na forumu) motor je presao skoro 100.000km i pitajte ga da li ima nameru da ga menja ili da li mu je frka sto je toliko presao.

 

Chalin Strom ima 60.000km za 2 godine i ne izgleda nista starije ili losije od Smajserovog koji ima 2 meseca i 42km :mrgreen: (mala sala, ima malo vise km)

 

Odrzavajte motor, vozite se i uzivajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja sam na mom motoru za mjesec-ipo dana presao 4500 Km, ne vidim u cemu je problem...

A ako je putovao, to je jos bolje! Motor se najvise haba kod hladnog starta, dok se ne uzgreje (da ne objasnjavam sada detalje). Kod putovanja ga definitivno ne palis-gasis svako malo kao kod blejanja kroz grad...

Ovo sto Djura prica za ove motore sto prelaze 100 i kusur hiljada, to je zato jer se sa njima putuje, oni stalno rade i duze ce da rade (uz pravilno odrzavanje naravno) upravo zbog toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: dubai

ma motor je tokom tih 10k km odrzavan sve po propisu,a decko toliko vodi racuna o njemu da mu je cak poklopac koji predstavlja imitaciju rezervoara presvukao kozom da ne osteti farbu :!:

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Pošto smo rešili probleme oko kilometraže, kada da oèekujemo prve utiske. Naravno, mislimo na utiske devojaka koje æe se èvrsto držati na VMax dubaibikeu.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: dubai

mogu sutra da ga uzmem sam da imam pare :wink:

moram prvo prodati BMWa sto ne ide tako lako jer nije sezona motora,ali se nadam da ce biti uskoro.

Utiske odmah javljam..mada ces moci i sam da ga probas ako budes dolazio :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Sta da ti kazem moja VFRka je obrnula 100ku(ja se nadam da ce jos toliko :) ) i to bez otvaranja masine a za ovih 20 godina je pored mene drndalo i nekoliko Svajcaraca a znas kakve su zime gore...

 

Mada ovo je Honda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Nije u pitanju koliko je motor ubio kilometara, veæ kolko æeš ti da mu ubiješ cenu :D

Uzmi to i teraj, ako je povoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja