Jump to content

Moto Zajednica

AliExpress

Recommended Posts

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000


E sad biti pametan, da li je to do “slusalica” ili do samog uredjaja
Interphone mi je svakako alternativa, al nema nigde poredjenja


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Zamolimo kolegu koji ima oba uređaja da đora slušalice i testira, obe su USB-C ako sam skapirao :-)

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N
On 3/22/2024 at 8:21 AM, Luka9905 said:

Pošiljke sa ovom oznakom Choice imaju ful praćenje i stižu u kratkim rokovima, tako da birajte takve pošiljke tamo gde možete. Obično tu oznaku imaju nešto skuplji proizvodi. Meni su znale stvari da stignu kroz dve nedelje. 

 

Verujem da je najveći problem kod nas u poštama, skoro mi je 7 paketa (koji nisu Choice), poručenih u potpuno različitim periodima (oktobar, novembar, decembar), predato istovremeno. 

Screenshot_20240322_081715.jpg

Kolege, u ovom postu sam opisao u vezi sa praćenjem pošiljke. Dakle, predmeti koji imaju oznaku Choice su pošiljke LA koliko moje iskustvo u kupovini govori :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT 07

Aliexpress :) Najbolja stvar vezano za nabavku gadget-a a i drugih jako korisnih stvari. Da ne tupim mnogo, moje iskustvo. Hteo da zamenim fabrički izduv na motoru sa nekim aftermarket. Kopao, tražio jer mi se nije davalo 800 ili više a za manje sam mogao samo neki slip-on. Elem, dopao mi se SC project izduv i to kompletan ne samo slip-on koji uzgred budi rečeno i ne može na MT07 već samo kompletna zamena. SC project je žabarska firma ali iskopam firmu u Čajni koja u stvari proizvodi za njih, šalje u Italiju a ovi bezobrazno odvale cenu od 8 glava, pa dok pošalju, poštarina, pa porez to izađe na nikakvih soma i 2 glave onako lagano.

Mene izašlo sve ni celih 200 sa sve poštarinom, uvozom, carinjenjem, izjavama, troškovima špedicije. Sve jako kvalitetno proizvedeno, samo je jedna opruga bila kraća nego što treba ali otišao do KTM-a kod Srleta i Dekija, dali mi odgovarajuću. Evo već više od godinu dana i izgleda kao nov. Još mi preostaje da bruniram izduv jer je od nerđajućeg čelika i nekako blješti na inače kompletno crnom motoru.

Kad nisi bogat onda moraš biti pametan. Znači, 1200 evra izduv nabavljen za 200. Aliexpress je zakon. JOš gomilu drugih nekih stvaršica sam nabavio ali ova je bila daleko "najskuplja". Živeli

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Moje lično (višegodišnje) iskustvo oko isporuke sa Alija i e-baja:

Već duži niz godina naručujem dosta delova i opreme (uglavnom vezano za elektronske komponente i uređaje, merne instrumente i opremu i delove vezano za motore).

Dok sam za prijem robe koristio adresu u Nišu u više od 50% narudžbi roba nikada nije stigla do mene (uglavnom se trag gubi nakon carinjenja).

Zadnjih par godina koristim adresu u selu i nije se desilo da mi pošiljka ne stigne, što me navodi na to da u većim mestima poštari jednostavno ne isporuče pošiljku (a gde ona završi može samo da se pretpostavi).

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Данас преузмем из поште 2 блутут комуникације чија је вредност 43.66€ и сачека ме непријатност у вредности од 3800 дин царине и ПДВ-а ☹️.

Индијанци

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

@bracabgdBas smo danas pricali o carinjenju i koji su kriterijumi uopste, ali izgleda da to ide po principu kako im dune. Trebalo bi do 50e da je granica bez dazbina (i to je smesna granica samo po sebi ali ajde) ali nema pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Carini se na procenjenu vrednost,ovo mi se čini da su mu procenili oko 100e, što je pa, očekivana procena za komunikaciju za motor. Tako su mene rebnuli za sat, ja ga uzeo na nekoj ultra akciji za 37e, naš carinik video oho sat, automatik, lep, mmm, nek bude 100 evra procena. Imao cenu na pošiljci, džaba. A nema pravila koja je donja granica vrednosti, sva uvozna roba podleže carini, ovo jeftinije ne carine da se ne cimaju :-)

Na sat od 80e mi nisu naplatili carinu, na primer, ko će im znati. Lutrija :-)


Sent from my 2107113SG using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Stiglo mi jedno 20 paketa u poslednjih godinu dana. Sve bez carine. Pre koji dan mi stigle neke patike, placene 23$, carina uzela jos 417din. Ostali paketi varirali sa cenom, od 1$ do 10-15$. Ove patike i komunikacija koju jos cekam su najskuplje za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 6 sati, Gordak985 je napisao:

Carini se na procenjenu vrednost



Sent from my 2107113SG using Tapatalk


 

Јуче се чујем са добрим другаром који је шпедитер више од 15 год у вези мог случаја, да видим да ли се вреди жалити.

Ово што си на писао није баш тако, њихово “дискреционо право је да процене да пакет/роба вреде више али не смеју да царине преко вредности која је фактурисана”

У сваком случају прошао сам боље него да сам је куповао овде преко КП, и више среће у следећем извлачењу:neznam:

Pre 1 sat, Tarmi636 je napisao:

Stiglo mi jedno 20 paketa u poslednjih godinu dana. Sve bez carine. Pre koji dan mi stigle neke patike, placene 23$, carina uzela jos 417din. 

Ово је само отварање пакета, царина и порез би изашли више и на тих 23$, још ако је била и достава све збирно би било сигурно више.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 428 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Zar ne mozete priloziti dokaz koliko ste platili? Izvod sa Paypala, screenshot transakcije i slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Eeee, da je to baš tako, to bi dalo prostora manipulacijama sa fakturama. Verujem da je baš (skoro) tako u slučaju transakcije između pravnih lica, ali kad su fizička lica u pitanju... Kad kupiš u italiji auto od 5000e i napraviš tamo fakturu na 1000e jer znaš čoveka, misliš da carina ne sme da proceni vrednost veću od te na fakturi? Pa i porez kad plaćaš na prenos apsolutnih prava, plaćaš na procenjenu vrednost, UKOLIKO je veća od fakturisane. Ne brini za državu, obezbedili se oni :-)

Ja ovo sve zdravorazumski i iz ličnog iskustva, nije da sam ikad uzeo zapravo da pročešljam naš zakone i pravilnike na tu temu, nije mi trebalo.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Verovali ili ne, cene proveravaju tako što uđu na Kupujem prodajem i pogledaju koji je najjeftiniji, a da je nov, pa otuda verovatno i cena od 100e. Sve procene rade na osnovu našeg tržišta i pretragom po sajtovima.


Tako su drugaru carinili laptop iz Amerike, po cenama po kojima se prodaje kod nas (stvarno su gledali najjeftiniji primerak). Naravno, kod nas se po 50% većim cenama prodaje.

 

Što se automobila i motora tiče, carina i porez idu po kataloškoj vrednosti, identično kao i kada kupiš automobil kod nas pa plaćaš porez, sve ide po kataloškoj vrednosti tako da fakture nisu od značaja. Da je po iznosu fakture, pa šta bi sve pisali, kupovali bi automobile za 100 dinara verovatno.

 

Lutrija je da li ćeš ići na carinu ili ne, to isključivo zavisi od ljudskog faktora i toga da li će neko da proceni da li je paket za carinu ili ne. Stvari kao što su komunikacija, multimedija, jednostavno bodu oči i veća je verovatnoća da idu na carinu.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Dobro mogu oni da dovedu u pitanje fakturu jer se to uveliko radi u dogovoru sa prodavcima. Ali oni bukvalno preko sajta gledaju cene, i na osnovu cega ti naplate vise ako tebi stoji cena na sajtu i podudara se sa onom sto si platio.

Ja sam bas zbog toga takve stvari ako uzimam vise komada narucivao na vise imena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Evo mog primera,na dva paketa od 80-90€ recimo nisam platio carinu a na jedan od 16€ mi naplatili. Za jedan paket koji sam platio 78€ a kinez naveo vrednost 1€ su mi tražili dokaz o plaćanju i na osnovu toga mi carinili. I da znam pouzdano da ponekad vrednost traže na KP a ponekad Aliexpres,sve zavisi kako se taj dan carinik probusio...

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Uvek kada kupujem sa Alija, a vrednost je preko 20 eur, nedam da mi oni odredjuju cenu i carine kako im se ćefne. Čim dobijem broj pošiljke od kineza, šaljem e-mail carini, kad sam platio, broj pošiljke, sliku izvoda iz banke da sam toliko platio i zdravo. Nikada mi od tada nisu ni otvorili pošiljku, a kamoli da carine. 

Carine nema ispod 50 eura, može samo da vam naplati eventualno otvaranje pošiljke. A ako je preko 50 eura, carina je 10% i računa se sa pdv-om, 50+pdv 10, pa na to 10% carina. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 17 minuta, Interceptor BP je napisao:

 a na jedan od 16€ mi naplatili
 

Ako su oni odredili da je cena realna preko 50 eura, onda je carina, a pre će biti da ti he naplaćeno otvaranje pošiljke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1609 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Naravoucenije:

Narucis nesto vece sa alija na sta ce sigurno udariti carinu i pdv, dok cekas da stigne isto to oglasis na KP sa nekom niskom cenom, paket stigne, carina proveri najnizu cenu na kp i dobro prodjes.

Zapratite me za jos finansijskih saveta 🤣

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Dobio sam napismeno račun od carine i carinili na navedenu sumu. Nije bio neki iznos da se žalim a i kako sam napisao pre toga mi pakete koji bi trebalo da carine nisu carinili.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 7 minuta, Interceptor BP je napisao:

Dobio sam napismeno račun od carine i carinili na navedenu sumu. Nije bio neki iznos da se žalim a i kako sam napisao pre toga mi pakete koji bi trebalo da carine nisu carinili.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk
 

Koliko su ti naplatili na 16eur?

Mogu samo pdv i otvaranje. 

Ne mogu da verujem da su napisali podleže carinjenju na 16 eur iznos. 

Ako je to tačno, onda su svesno u prekršaju. 

Bate, nema carine ispod 50,ako kupuješ iz kine. Samo pdv i otvaranje, ako otvore uoppte. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Uredno je pisalo iznos carine i pdv. Bilo pre par godina pa se ne sećam iznosa ali baš zbog tog apsurda sam upamtio šta je pisalo.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Znači Uprava carina, copy paste :

 

ПДВ се ПЛАЋА и на пошиљке мале вредности (мање од 50 евра), ако сте их наручили преко Интернета од неког правног лица. Дакле, ако сте преко Интернета наручили нешто што кошта мање од 50 евра, без обзира на малу вредност робе платићете ПДВ од 20 % од укупне вредности (погледајте шта пише на поштанско-царинској декларацији: ако стоји ПДВ 200 дин, то значи да је обрачунат порез од 20 % на пошиљку чија је вредност 1000 динара тј. око 8,5 евра). Истовремено, рубрика у којој пише ЦАРИНА ће бити празна, јер њу НЕ ПЛАЋАТЕ. 

 

Znači ispod 50 eur, samo pdv i otvaranje pošiljke, ako je uopšte otvore. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 915 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ma sve ja to razumem ali pošto smo zemlja "neslućenih mogućnosti" ja ti kažem šta sam doživeo.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Samo ubuduće napišeš mail sa podacima, kao što sam napisao već. 

Čim je cena blizu 50 eur, odmah, i ne razmišljaš. 

A voleo bih da vidim taj papir gde ti je naplaćena carina sa Alija na 16 eur, ja bih ga prijavio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Mislim da je ovde ključna reč "vrednost". Ne cena, ne faktura.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja