Jump to content

Moto Zajednica

Tomos apn 6

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova

Pozdrav svima zanima me u vezi apn 6, naime on je sada plave boje kada bih ga ofarbao u crvrnu kakva je procedura oko papira... Na saobracajnoj pise plava... Jel bi onda morao i saobracajnu da menjam ili sta? Inace trenutno je na belim tablama

Promenio član KeticN94

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 6 minuta, KeticN94 je napisao:

Pozdrav svima zanima me u vezi apn 6, naime on je sada plave boje kada bih ga ofarbao u crvrnu kakva je procedura oko papira... Na saobracajnoj pise plava... Jel bi onda morao i saobracajnu da menjam ili sta? Inace trenutno je na belim tablama

Morao bi da menjas i u saobracajnoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Biker Q je napisao:

Da i ja iskoristim da pitam. Sta apn 6 treba da ima za tehnicki? Mislim zmigavce stop itd ili ne mora?

Ako ide na belu tablicu: migavce, stop svetlo, dva retrovizora. 

Na zute: stop svetlo

 

Na zute mogu samo noviji sa brojem sasije od 17 karaktera. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Bele tablice jos postoje? Ovaj sto ja sklapam je bio postarski, negde 90to godiste recimo. Nema tablicu i saobracajnu ali mislim da sam od poste pribavio sve potrebne papire.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

APN 6S je motocikli po fabricki deklarisanoj maksimalnoj brzini od 47 km/h ali ne ispunjava uslov zbog migavaca pa se moraju ugraditi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Imas na youtube nekog decka iz Leskovca koji je apn isao do Beograda. Taj event nije bitan, bitno je da u svojim klipovima objasnjava kako je registrovao apn na bele table i zasto.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin
On 19.10.2022. at 23:10, bdada je napisao:

APN 6S je motocikli po fabricki deklarisanoj maksimalnoj brzini od 47 km/h ali ne ispunjava uslov zbog migavaca pa se moraju ugraditi. 

Sad sam gledao, meni u potvrdi pise 6S i sta sad to znaci? Da moram na bele i da sam trebao da platim porez na ugovor? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kurac ću da vam ugradim...a ne migavce, bagro....da bi bagro (mislim na donosioce pravilnika o registraciji VEĆ REGISTROVANIH mopeda).

Moped ide u konzervaciju i na zid.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Meni ovaj jedan iz agencije gledao popire i rekao sta sa pribavim od poste posto je kupljen od poste i da ne treba porez na ugovor. Sad bi trebao novi ugovor i da platim porez jer valjda ako je moped ne placa se. Meni u potvrdi pise bicikl sa motorom cini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 13 minuta, Biker Q je napisao:

Meni ovaj jedan iz agencije gledao popire i rekao sta sa pribavim od poste posto je kupljen od poste i da ne treba porez na ugovor. Sad bi trebao novi ugovor i da platim porez jer valjda ako je moped ne placa se. Meni u potvrdi pise bicikl sa motorom cini mi se.

Koje godiste je? Moguce da je moped, imali smo takav slucaj, posedovao je migavce ali i potvrdu proizvodjaca na 45 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Ne mogu da vidim da li ovaj na slici ima migavce. A koliko vidim pise da se registruje za jednog a ne za dvoje. Znaci motocikl koji se registruje za jednog i treba da se ugrade migavci koji fabricki nisu postojali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bas tako, nebuloza koja je prosla. 

Vec pisah, po starom zakonu uslovi za moped su bili 49ccm, 49km/h i jedno mesto za sedenje sto je APN 6 svojevremeno ispunjavao. 

Po novom mesta nisu bitna (odredjuje ih najveca dozvoljena masavozila) i max brzina od 45 km/h a ne priznaju prijasnju klasifikaciju jer je to bilo u SFRJ i sada mi treba da budemo zahvalni jer nismo carinili motore, sto bi verujem trazili da su nasli neku pravnu "rupu". 

Posto TOMOS vise ne postoji a ugradnja migavaca se smatra prepravkom treba se obratiti ABS-u i onda oni kao odobre. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Pa to je isto kao kada bi mi u jugicu sada trazili da ugradim pojaseve pozadi, sto me inace ne bi ni cudilo, jer juce i prekjuce kod nas u bolnici nisu imali spriceve ali zato imamo 30 ministra... Hvala ti na informacijama, kad ga sredim bice zapaljen ispred neke javne institucije sa svim papirima sto sam izjurio od poste i vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja