Jump to content

Moto Zajednica

Elektricni problem sa GY6 139QMB masinom

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Vec sam otvorio post vezano za moja svjetla i da mi ne puni akumulator ali sada sam snimio donekle kompletan test namotaja i reglera. Ovaj video je na engleskom (engleski mi je 10/10... tuga al moze se razumjet) jer sam ovaj video poslao na 2 strana foruma za skutere. 

 

Sobzirom da sam ovo vec snimio, da ne radim i na nas jezik pa izbacih odje video jer mozda kod nas, na vasem forumu ima elektricara pa da mi pomogne oko ovog problema.

 

OPET VIDEO JE NA ENGLESKOM ali cu tekst na nasem pa ko slabije razumije da moze skontat o cemu pricam.

 

Evo FULL video sa skracenim URL: http://shorturl.at/eJLOU

 

U ovom videu sam testirao vecinom stator (namotaj) koliko proizvodi struju i regler kako puni.

 

Moji trenutni problemi su: Originalni regler je totalno zakazao pa ne puni uopste, ponekad tokom gasa na mili sekundu skoci na 13v onda odmah padne na voltazu koju ima baterija, onda sam uzeo kod nasih prodavnica i poslali mi kurirskom postom. Taj regler je punio ali sada prepunjava, sada ide cak do 17v dok je obrtaj na 3000rpm. Pomislio sam da je i ovaj regler neispravan pa sam licno posao u prodavnicu i sada sam uzeo KYMCO-v regler iz Magnus Moto (oni su ovlasceni distributeri Kymco motora) i ovaj regler donekle fino puni. Kad je tek upaljen motor, puni do 13.7v sa gasom a cim se ugreje malo, nakon 3-5min voznje ili gasa, voltaza skoci cak do 15.05v (tokom voznje na 5,000rpm ili ti 50kmh)

 

2 problem su svjetla, tokom voznje nakon 5-15min se same ugase i cim stanem dok motor radi one se same upale nakon nekoliko minuta, samo se gase tokom voznje. 

 

 

Evo detaljan TEST koji sam uradio u videu: 

 

1. Testirao sam namotaj koji ima 3 zice (zuta, bijela i zelena) zuta i bijela proizvode struju dok je zelena masa. Testirao zutu i bijelu sa unimetrom dal imaju kontakt izmedju te 2 zice. Po pravilima nebi smjelo dok na moj motor multimetar pisti, sto pokazuje da su zuta i bijela spojene. Na videu je 0:36min

 

2. Sad testiram namotaj AC voltazu, dal proizvodi struju dok motor radi. Bijela zica i Zelena Na 3.500rpm (jer kad diskonektujem ne radi automatski sauh pa je zbog toga visok RPM) pokazuje da puni oko 28v AC. Na video je 1:31min

 

3. Sad testiram ZUTU i ZELENU tj koliko zuta zica proizvodi na 3.500rpm.  Rezultati pokazuju da proizvodi oko 24v AC. Na video je 2:07

 

4. Sad testiram BIJELU i ZELENU boju koliko proizvodi struje sa gasom, drzao sam na 5.000rpm i proizvodi oko 40/42 AC. Na videu je 3:13min

 

5 Sad testiram ZUTU i ZELENU boju koliko proizvodi struje sa gasom, drzao isto na 5,000rpm i proizvodi oko 34/38v AC

 

6. Sad testiram punjenje baterije dok je regler konektovan. Voltaza je bila 13.41v dok je motor na 2,500rpm. Sa gasom 5,000rpm ide do 13.9v DC  ali kad se motor ugreje ili regler onda voltaza ide cak do 15.05v DC na 5,000rpm. Mozete vidjeti na 3.13min ili na kraju video 24:47min dok vozim i tu pokazuje 15.05v DC

 

7. Sad testiram open namotaj al sa drugim multimetrom, na ovaj pokazuje skoro isti rezultat, BIJELA i ZELENA boja pokazuje 27v AC, motor je na 3.500rpm. Na videu je 6:42Min

 

8. Sad testiram isto BIJELU i ZELENU boju samo sad sa gasom na 5.000rpm i pokazuje da proizvodi 40/46v AC. Na videu je 7:14

 

9. Sad testiram ZUTU boju sa ZELENOM, sa drugim multimetrom. Ova zuta pokazuje do 23/24v AC, motor je na 3.500rpm. Na videu je 7:48min

 

10. Sad testiram opet ZUTU i ZELENU boju ali sa gasom od 5.000rpm i pokazuje 32/34v AC dok na 6.000rpm pokazuje oko 40/42v AC. Na videu je 7:58

 

11. Sada testiram na stranu dje se konektuje regler ali dok je regler diskonektovano, da vidimo dal gubi struju do reglera. Sad kad je onaj dio spojem kod masine, sad radi automatski sauh pa je na leru 2.500rpm. Na ovoj strani ZUTA i ZELENA pokazuje 14v AC dok je motor na 2.500rpm. Na videu je 8:26Min

 

12. Sada testiram isto ove 2 zice samo sto sada dajem gas do 5.000rpm i pokazuje 31/34v AC, na 6.000rpm voltaza ide do 40/42v AC. Na videu je 9:12

 

13. Sada testiram drugu BIJELU zicu, ova pokazuje 17.5v AC a motor je na 2.500rpm. Na videu je 10:07Min

 

14. Sada testiram isto BIJELU zicu ali sa gasom, sa gasom od 5.000rpm daje 40/42v AC dok na 6.000rpm daje do 50v AC. Na videu je 10:51

 

15. Onda sam testirao CRVENU ZICU sa ZELENOM ali mislim da sam ovo pogresno uradio jer je CRVENA od baterije. Ali svejedno ubacih ovaj dio cisto informativno ali ja mislim da ovo mozete skip. Uglavno pokazuje 25.0v AC a sa gasom padne malkice i pokazuje 24.8v AC. Na videu je 11:28Min

 

16. Sada sam ovu stranu prednju testirao sve ovo isto samo sa drugim multimetrom i u sustini pokazuje iste rezultate, mozda 1v gore/dole ali mozete pogledat. Ovaj dio je 11:58 do 13:48

 

17. Na videu vas pitam (14:18Min) za neki dio elektronike u motoru sto izgleda slicno ko CDI. Ovo kad diskonektujem svjetla se ugase a kad konektujem upale se. Mozda je ovo uzrok zasto se meni svjetla gase, mozda ovo treba da zamjenim. Na internetu sam vidio da se ovo zove na engleskom: Motorcycle Fuel Pump Cut Off Relay. Iskreno nemam pojma kako se ovo zove, neko ovo zove Relay ali vi napisite dolje sta je ovo i jel ovo culprit tj krivac za moje probleme. 

 

18. Sada testiram masu na stranu dje se spaja regler da vidim jel masa uredu, po multimetru masa je dobra. cak sam testirao masu do glave motora tj na stranu reglera stavio crnu zicu od multimetra na zelenu dje je masa a crvenu zicu od multimetra na glavu od motora i multimetar pisti sto pokazuje da ima masu. Na video je 17:06Min

 

19. Na 21:37 min (video) vozim i mjerim voltazu dok vozim. Multimetar je prikacen na prednjoj strani motora, crna zica na masu a crvena na regler dje lezi crvena zica od akumulatora. Na samom startu dok vozim pokazuje voltazu do 13.7v DC ali nakon nekoliko minuta voznje voltaza skoci cak do 15.05v, sto cete vidjet na samom kraju videa. A kad stanem voltaza padne na 14.6v dok radi motor.

 

I na samom kraju videa mozete vidjet da su mi se svjetla ugasila i cim sam krenuo rukom da fatam RELAY svjetla se sama upalise. Na pocetak pomislio da je do kabla ali mislim da nije jer mi se i pre desava, da cim stanem znaju svjetla da se upale ili nakom 3-5min same se upale. 

 

Rado bih skinuo namotaj ali nemam onaj specijalni alat da ga skinem pa jedino ovako mogu test da uradim. 

 

Moje misljenje o mogucem kvaru: Mislim da je namotaj problematican jer zuta i bijela nebi smjeli da su u kontaktu ali sa druge strane da se nesto desilo na namotaju nebi trebalo ovoliku struju da proizvodi. Mada vi sami napisite koja voltaza AC treba da bude na ove dvije zice. Mozda na mom motoru i trebaju da budu spojene ZUTA i BIJELA ali na ono sto sam ja mogao prikupit preko YT nebi smjelo da pokazuje da su spojene. 

 

A sto se svjetla tice: Nemam pojma sta moze bit, jedino sto mogu da sumnjam je ovo malo govno od kompjutera tj Relay da zeza ili motor proizvodi veliku struju pa relay sam ugasi kako bi zastitio moja svjetla. Ili je ono najgore a to da je controler na samom svjetlu crko i zbog toga se gase MADA mislim da nije.

 

Jer kad se svjetla ugase tokom voznje, skinuo sam to svjetlo sa njegovog Pin-a i tu sam provjerio sa multimetrom DC voltazu, tj dal uopste ima struje. Kad sam provjerio, multimetar je pokazao da ima 0.6v struje sto je NEDOVOLJNO za moja svjetla. Kad ugasim motor i ostavim ga nekoliko sekundi ugasenog. Upalim ga, svjetla rade onda brzo provjerim tu istu zicu koliko ima struje. I dok svjetla rade meni na multimetru pokazuje da ima istu voltazu koliko i ostala elektronika tj 12 do 14v a kad se ugase svjetla onda padne na 0.6v

 

Sto po ovome, ja mislim da su svjetla ispravna ali da struja koja dolazi do svjetla zeza. 

 

 

PRSTI MI OTPADOSE DOK OVO NAPISAH ALI MORAO SAM, AKO NEKO STVARNO ZNA OKO ELEKTRONIKE, POGOTOVO ZA OVAKVU MASINU NAPISITE MOGUCE RESENJE ZA MOJ PROBLEM. SACEKAT CU JOS KOJI DAN A AKO NE NADJEM RESENJE ONDA CU MORAT IPAK KOD MAJSTORA DA ODNESEM. 

 

Veliki pozdrav za sve vas :) 

Promenio član PainGames

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Ако мајстор није у стању да упасује четвотопински реглер на GY6 50ку, па нек се обеси. И ово сам објаснио детаљно негде и искрено немам снаге да опет објашњавам.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
13 minutes ago, Krokodilo said:

Ако мајстор није у стању да упасује четвотопински реглер на GY6 50ку, па нек се обеси. И ово сам објаснио детаљно негде и искрено немам снаге да опет објашњавам.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Nemoj mi reci da su mi opet prodali pogresni regler :D Regler je od Kymca cetvoropinski. Daj napisi ako znas dje je problem ili mi prosledi link o tome sto pricas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Од четири пина, један удара на масу(кучиште реглера) - унимером на титку провериш који је тај. На њему иде маса, до њега иде струја од намотај(то је доњи ред). Горе: један пин иде да пуни акумулатор и даје DC струју до 14, 2/14,5 а други AC струју али не више од 12,.... , то су светла. Да би установио редослед вадиш све жице из пластичног утикача и тераш поступно, кад си сигуран вратиш у утикач по том редоследу. И сваки реглер паше, и нису кинези криви, само је редослед жица различити

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
14 minutes ago, Krokodilo said:

Од четири пина, један удара на масу(кучиште реглера) - унимером на титку провериш који је тај. На њему иде маса, до њега иде струја од намотај(то је доњи ред). Горе: један пин иде да пуни акумулатор и даје DC струју до 14, 2/14,5 а други AC струју али не више од 12,.... , то су светла. Да би установио редослед вадиш све жице из пластичног утикача и тераш поступно, кад си сигуран вратиш у утикач по том редоследу. И сваки реглер паше, и нису кинези криви, само је редослед жица различитиemoji106.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Sad mislim da sam donekle shvatio al aj da pitam. Dal mislis da je redosled zica drugaciji na mom skuteru u odnosu na ovaj novi kymcov i zbog toga imam problema? 

 

Na mom originalnom, fabrickom regleru ide ovako: Bijela dolje lijevo, zelena dolje desno, crvena gore lijevo i zuta gore desno. 

 

Znam da je zelena masa a crvena za punjenje akumulatora. 

 

Evo slika kako izgleda prikljucak od originalnog reglera 

IMG20220928121757.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Пререди жице по мом упутству и решио си проблем.
Зелена је маса, бела струја од намотаја, црвена пуњење и жута за светла.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
15 minutes ago, Krokodilo said:

Пререди жице по мом упутству и решио си проблем.
Зелена је маса, бела струја од намотаја, црвена пуњење и жута за светла.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


 

Sad kad si reko da je zuta za svijetlo onda sigurno namotaj zeza. Pogledaj samo pocetak video klipa, 0:36 sekundi. Tu sa unimetrop pisti na zutu i bijelu sto pokazuje da se nesto desilo sa namotajem. Moguce kad se ugreje motor da zuta vise i ne proizvodi struju tj kad duze drzim pod gasom da se namotaj ugreje i onda prekine dovod struje i onda se svjetla ugase. 

 

Ali i dalje mi nije jasno zasto ide voltaza tokom voznje do 15.05v kad bi regulator trebao da kontrolise na 14.4. 

 

Mozda je redosled zica drugaciji na kymca. Na svaki video na YouTube imaju redosled zica ko meni, jedino ako ovaj regler od kymca ima drugi.

 

Postoji li nacin da se provjeri na samom regleru koja zica dje ide jer ja kad sam kupio regler nisam dobio nikakve papire sa diagramom dje koja zica ide. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

E da, zaboravih ovo da posaljem. Ovako je trenutno konektovan na skuteru. Kod mene na motoru su: Bijela i Zuta od namotaja, zelena masa i crvena od akumulatora. 

0-02-05-0c6c76882fd7d51b8eac00f37bfabd0612a4bcca83d89e0a175a1e754714a9b7_f681772cb0d0a79b.jpg

0-02-05-1897b8643c08c6be9aa825b337cd1c8cf8bd62a7e897ae07a912e970f528ea2b_4d3fc64c72b1591e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Шта значи поступно? Вадиш жице од утукача и удењујеш једну по једну, прво зелену и белу на права места У ДОЊИ РЕД. Упалиш скутер и мериш друга два слободна излаза, онај који даје DC 13,8 - 14,2... , тај је црвена а овај други до њега жута. И кад истурираш провериш и будеш сигуран да је то, вратиш у утикач по новим редоследом.
Која је маса на реглеру? Онај језик који на унимеру има спој са кучиштем реглера, ако ниједан од сва четири нема, реглер је неисправан.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk







Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
On 10/10/2022 at 7:26 AM, Krokodilo said:

Шта значи поступно? Вадиш жице од утукача и удењујеш једну по једну, прво зелену и белу на права места У ДОЊИ РЕД. Упалиш скутер и мериш друга два слободна излаза, онај који даје DC 13,8 - 14,2... , тај је црвена а овај други до њега жута. И кад истурираш провериш и будеш сигуран да је то, вратиш у утикач по новим редоследом.
Која је маса на реглеру? Онај језик који на унимеру има спој са кучиштем реглера, ако ниједан од сва четири нема, реглер је неисправан.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk






 

Ako sam dobro shvatio, kazes da provjerim ima li spoj kucista reglera i pin-a dje ide zelena (masa/ground) i ako na unimetru pisti (ona opcija za testiranje short circuit ili kako mi to tehnicki zovemo) :) i ako pisti da je sve uredu a ako ne onda nije... uopste ne pokazuje da je kuciste spojeno sa Pin-om mase. Po ovome opet pokazuje da je regler problem, cak sam sa YouTube klipa uzeo ideju kako da testiram samo regler i po ovom klipu: 

 

 

Regler opet nije ispravan. 

 

Sad se samo pitam jel mi opet prodat neispravan ili je bio ispravan pa ga moj skuter sredio. 

 

 

A ovo sto kazes da spojim bijelu i zelenu nisam probao jer ne znam da uklonim pinove sa onog dzeka jer se plasim da ne ostetim. Evo cekam vjerovo ili ne MJESEC DANA dio za moj skuter (od ovlascenog distributera) a vec sam uzeo 2 komada druge marke (Kymco) pa necu opet da bacam pare jer ova stoka od prodavaca ne daje ti da probas a ako uzmes i stavis na skuter onda ti ne daje da vratis proizvod ako ti ne odgovara.

 

Mada po zastitu potrosaca ja imam sva prava da vratim proizvod i to bez ikakvog izgovora zasto ga vracam al necu to da radim. 

 

Kako izgleda morat cu kod majstora ali imam lose iskustvo sa njima pa ne znam tacno kod kog da ga odnesem jer je ovo elektronika i nebi bilo pametno da dam bilo kome jer samo 1 far kosta preko 80e... da mi izgori 2 fara bi me skupo kostalo :)

 

Javicu cim resim problem al za sada jos nista ne znam sta je problem. 

 

 

Promenio član PainGames

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Bice da je malo krokodilko pomesao kockice, ako se ne varam zuta i bela bi trebalo da su faze, zelena masa a crvena odvod prema akumulatoru. Svetlo sa dzekom na samom regleru nema veze. Samo kuciste je izolovano od mase i ne moze se tako provervati. A sve to lako i proveris, otkacis dzek i na crvenoj i zelenoj bi trebalo da imas oko 12V iliti napon akumulatora, a kad stavis na otpor izmedju bele i zute nesto tipa 1-1,5ohma. Iskreno ni ja takve stvari ne pamtim napamet pa mozda gresim, sema i unimer su tata i mama i sta je sta provalim na licu mesta u dva minuta :)

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Нисам ја помешао коцкице јер их монтирам свакодневно, него тешко иде разумевање преко форума. Нема никакво меџусебно спајање жица, жице вадиш из пластичног утикача и спајаш на реглер једну по једну према мом објашњењу. А реглер је исправан само ако један његов језичак титка на кучиште и тамо уштекаш зелену, до ње уштекаш струју од намотаја(најчешче бела) а после мерењем откријеш изнад где иде црвена а где жута. Капиш?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

И нек буде задњи пут, један излаз од остала два на реглеру даје AC(ту је жута) а други DC(ту је црвена).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Evo update: 

 

Problem sa svjetlima sam resio, jedva stigao dio od svjetla (relej) i zamjenio taj dio i sada se svjetla ne gase. Znaci svjetlo se gasilo zbog neispravnog releja. To sam pogodio i resio. 

 

A za regler jos nisam :/ iskreno smucilo mi se, opet sam i treci regler uzeo, regler je kupljen direktno od ovlascenog servisera za ovo smece i taj isto preponjava. Ne previse al prepunjava, puni do 14.84v tokom voznje, mada i na ler puni dosta, na ler ne spusta ispid 14.50

 

Digo sam ruke od licnog majstorisanja, sklopio sam plastiku i ovako cu da ga vozim jer je sad zima i manje se vozi pa cu u proljece kod majstora da oni testiraju. 

 

Ja sumnjam na instalaciju ili neispravni namotaj, mozda kupim ono za skidanje namotaja pa da bacim pogled. 

 

U svakom slucaju najveci problem je resen (svjetla) a ovo ostalo nek ceka proljece. Jer ko zna, mozda ode na prodaju pa da uzmem nesto krsteno a ne ovu muku.

 

Uzet Pedu ti je ko da imas djevojku sponzorusu, koji moras non stop da placas... Ako me skontate :) ja sam se sjebo na ljepotu al vise nece bit toga

Promenio član PainGames

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja