Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R6 prva generacija

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Kao sto rekoh prilikom predstavljanja, aktivno trazim R motor od oko 2000€. Znam da nemam veliki izbor, ali nakon svakodnevnog pretrazivanja svih oglasa nekako je izbor pao na Yamahu yzf R6 prve generacije. Svestan sam da za taj novac moze da se kupi samo neki primerak kome je potrebno ulaganje, ali ulozio bih u potrosne stvari. Naravno ne bih voleo da kupim primerak gde bih trebao da otvaram agregat i menjac.

I sada posle velikog uvoda dolazimo do glavnog pitanja. Na sta najvise obratiti paznju prilikom kupovine ovog modela, koje su karakteristicne “greske” i mane u koje ne vredi ulagati i kako prepoznati specificne probleme u koje ne vredi ulagati… Nadam se da nisam bio previse opsiran i da post nije glupost :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Sačekaćeš druge da ti se jave za konkretne stvari oko R6, ja bih te drugarski posavetovala za opšte stvari, da se ne ispališ kao ja.

Znači ovako:

- Auspuh - da bude homologovan (rešivo je, ali je trošak i cimanje).

- Signalizacija - LED migavci su uglavnom na tim starim motorima, većina je polupana i sređivana, retko da ćeš naći fabrički primerak, kad nađeš dosta su skuplji od ostalih. Ja na tehničkom prolazim sa LED homologovanim migavcima.

- Vizir - na nekim tehničkim pregledima prave problem ako je npr. crn, ja sam tako prošla.

- Retrovizori - ne bi bilo loše da su fabrički, ako nisu, računaj odmah minimum 50e za par polovnih ili novih.

- Nosač tablice - ne bi bilo loše da je original, samo onaj na preklop ne prolazi na tehničkom.

 

Sve gore navedeno može da se nađe, ali košta vremena i olakša džep - stari su motori i teško se nalaze delovi.

 

Evo imaš jednu kod tebe u Nišu. :D

Svakako nije loše da pre kupovine odeš do tehničkog da pregledaju motor, kako ne bi imao problema sutradan.

Sve ovo ti pišem iz ličnog iskustva. Srećno! :)

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha r6, 1999. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 53550 km, Niš. Cena 2.200 € - Motori - Polovni Automobili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Hvala Alexandra, te stvari su mi dobro poznate i ne bih imao problem da ulozim bilo sta od toga. Svakako lepo od tebe sto si izdvojila vreme j napisala, zaista cenim to. Nadam se da ce se javiti neko ko vozi ili je vozio ovaj model pa da mi skrene paznju na neke mehanicke probleme koji su karakteristicni za ovaj vec zastareli model. BTW video sam ovu Yamahu na oglasima, ali previse je “prepravljana” za moj ukus. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

R6 tog godista je karburatorska, sto je plus(svaki majstor je poznaje).

Ima problem sa drugom, resivo jer zupcanika druge ima na ebayu, milion drugih sajtova(ustaljen problem pa i delova ne manjka).

Ostalo je top i lepsa je od novijih(mada je to vec stvar ukusa).

Kupi, pali i teraj. I izvesti ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja