Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora za pocetnike

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav svima, imam 25 godina, 185 cm sam visok i 87kg tetak. Poceo sam se zanimati za off road voznje, nemam neko predhodno znanje o motorima osim voznje nekoliko skutera. Htjeo bi kupiti neki kroser za off road, na zalost budzet mi je ograničen pa me zanima moze li se naci nešto do 1500km (750 eura) da posluzi svrsi. Ako postoji nesto u tom cijenovnom rangu sta bi mi preporucili da uzmem. Hvala unaprijed. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure
Pre 6 sati, Oops je napisao:

Pozdrav svima, imam 25 godina, 185 cm sam visok i 87kg tetak. Poceo sam se zanimati za off road voznje, nemam neko predhodno znanje o motorima osim voznje nekoliko skutera. Htjeo bi kupiti neki kroser za off road, na zalost budzet mi je ograničen pa me zanima moze li se naci nešto do 1500km (750 eura) da posluzi svrsi. Ako postoji nesto u tom cijenovnom rangu sta bi mi preporucili da uzmem. Hvala unaprijed. 

Imaš idealnu konstituciju za vožnju u offu.

Cross motori su namenjeni za cross stazu, ne mogu se registrovati.

Tebi treba dual sport motor.

crf 250 L

crf 250 Rally

dr 350

i slično..

u off se ne ide solo.

Čizme za off OBAVEZNE.

Isto važi i za gume sa kramponima.

 

Nažalost tvoj budzet je jako skroman.

A motori su poskupeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Gledam nesto tipa sprint pulser 125, mislim da se mogu naci do 1000 eura. Predpostavljam da nije namjenjen bas za nekog posebnog off roada ali moze li posluziti u tu svrhu? Ili ako ima nesto slicno tome kao bolja opcija. 

Hvala na odgovoru. 

Promenio član Oops

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1954 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, Oops je napisao:

Gledam nesto tipa sprint pulser 125, mislim da se mogu naci do 1000 eura. Predpostavljam da nije namjenjen bas za nekog posebnog off roada ali moze li posluziti u tu svrhu? Ili ako ima nesto slicno tome kao bolja opcija. 

Hvala na odgovoru. 

@johann ti je sve lepo pojasnio.

 

Ako gledaš baš Pulsera onda se potrudi da bude njegova Qingqi verzija od 200cc do duše to je supermoto verzija i trebalo bi da napraviš po neku modifikaciju da bi mogao da se igraš sa njim. 

 

Daavno sam imao taj model (koliko se sećam 2007 ili 2008 godina) i meni je ok legao na laganom offu prilično sam se naigrao sa njim i dan danas se koristi...da ga sad imam definitivno bi izbacio doboš kočnicu, kramponi obavezni kao ova Derbi Senda pored.

 

Pulser ima probleme sa menjačem i nije baš najpouzdaniji što se tiče opterećenja. 

Lično bih išao na CRF 250 verzije, to je sjajna mašina i vredi sačekati neko vreme da se sakupi keš. Ako te baš svrbi onda pogledaj Derbi Sendu sa kitovima od 80cc ili aako nađeš 125cc bilo bi najidealnije.

To je jako dobar kros motor praktično je neuništiv, jako je dobro i kvalitetno napravljen ali kod nas je u glavnom verzija sa 50cc što je malo. 

 

Srećno u potrazi...

 

image.thumb.jpeg.92496541e89e91589aea27ff4c6dff3c.jpeg

 

image.thumb.jpeg.1d544740849ad196a6160d786d016f05.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala na odgovoru, sacekat cu jos malo dok ne naleti nesto povoljno, ili nesto u malo vecem cijenovnom rangu. Uglavnom, planiram uzeti nesto da bude spremno za slijedecu sezonu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1769 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ovaj konkretan se popeo na sve planine Srbije, a na neke i u komšiluku.

U kakvom je sad stanju ne bih znao.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Qingqi 200 enduro, 2007. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 28000 km, Novi Sad. Cena 900...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja