Jump to content

Moto Zajednica

2022 Odmor motorom Lefkada, 12 dana, 2900km, 5 drzava

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Pozdrav svima, 

Prvi pokusaj mog pisanja :) 

Odlazak:

Petak 19 Aug voznja do Vranja, 

Subota 20 Aug Vranje - Ohrid,
Nedelja 21 Aug Ohrid - Lefkada,
Obilazak lefkade 22 ro 28 Aug,
Povratak:
Lefkada - Sutomore 29 Aug,
Sutomore - Beograd 30 Aug,

 

Ukratko mapa puta: Srbija -> Makedonija -> Grcka -> Albanija -> Crna Gora -> Srbija

439966668_Screenshot2022-09-02at15_21_20.thumb.png.41860699f8258c784e100f75a2dca998.png


Naime prije nego sto sam i uzeo Super Tenere ja i djevojka smo bili vec olducili da dolazi novi ljubimac i da cemo sa njim da cemo ici na more, razmisljali o Hrvatskoj/Crnoj Gori ali ipak na kraju odluka pade na Lefkadu. Valjda smo vidjeli lijepe plaze pa ajde. 

Pocetkom Jula stigao novi motorin, prije polaska na more sam vozio jedno 3000km da se navikem, sto sa saputnikom sto sam a u to se racuna i voznja 1000km za jedan dan ali nek ta prica ostane za drugi put. 


Primace se i polazak (jeda smo cekali svakako) cetvrtak posle podne sipanje goriva, provjeravanje guma brzi pogled na ulja, sve je funkcionisalo do tada pa ne bi trebalo da prestane kad krenemo na put i ugradnja maglenki jer su Yamahina svijetla vise nego uzasna. Spakovani koferi (vidi cuda, djevojka se spakovala za ljetovanje u jedan bocni kofer) sve spremno za to ako ranije zavrsim u petak da samo zakacimo kofere obucemo se i paljba, sto ce i da bude slucaj. 

Dan 1, Petak 19 Aug:

3 sata posle podne ja cupkam koljenom i borim se da zavrsim izvjestaj za posao, ali ne zavisi od mene nego od koleginice koja je tek dosla u firmu pa nije vicna, ali uz malu pomoc gurkanje uspijemo mi da zavrsimo sve i izvjestaj ide direktno u inboks sefa a ja ponosno zatvaram laptop i u istom dahu oblacimo se za put. 
Krecemo oko 4 sata posle podne, put do Vranja relativno dosadan. 
Mali peh se desio, ali se ispalo ok na kraju. Tamo gdje se radi put posle cini mi se Jagodine, lik ispred mene koci skoro pa staje, a odozgo se ide na nekih 120 ili tako i iz straha da ga ne lupim zabodem prednju kocnicu do kraja ali bukvalno do kraja, volan mi zanese u lijevu stranu i sva sreca se upali ABS, ispravi mi se volan i u pola metra se iza lika zaustavih da ga ne skucam odpozadi. Tako da jedan velika lekcija naucena. 
Stizemo u Vranje, mala setnja i na veceru u "Restoran Morava" i za svaku je preporuku, hrana vrlo ukusna. 
U smjestaj "Bed & Breakfast Park Gate" na bookingu rezervisan dok smo bili u restoranu na veceri. Smjestaj dobar, dvokrevetna soba, udobni kreveti, motor na prakingu na samom ulazu koji je pokriven kamerama, cijena je 4000 zajedno sa doruckom i kafom ujutru. 

  • Sviđa mi se 23
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Sad kad vidim mapu, shvatam da ti i ja nismo išli istim putem kroz Albaniju, odnosno niste išli magistralom pored mora, tako da celo moje pominjanje prelaza Jonsko-Jadransko more vrv niste videli :D 

 

Svakako se radujem nastavku putopisa :) 

 

Miša

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Pozdrav, nastavljam pisanje cim uhvatim malo slobodnog vremena. Sve me stitslo i pritislo na poslu a i sve slike su kod djevojke i na gopro-u pa nikako da sjedem da malo izmontiram isti. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja