Jump to content

Moto Zajednica

reset menjaca

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

postovani,od skora sam vlasnik integre 700 i koliko mi je prirasla za srce i zaljubio se u nju jos vise me opasno zabrinula.Prva voznja van grada i nakon nekih 50tak km menjac je sam od sebe izbacio iz brzine i na displeju ispisao horizontalnu crtu umesto broja stepena prenosa.Motor sam ugasio upalio i nakon toga nastavio da vozim bez problema opet nekih 50tak km.Naravno problem se ponavlja po mojoj konstataciji svaki put kad se malo duze vozi.Citajuci po forumima pokusao sam da uradim reset menjaca i sve je to dobro islo ali mi sad na kraju te operacije na displeju stalno gore istovremeno i Si D.Menjac radi izbacuje u N prebacuje na manualno i salta rucno, ali slova S i D stalno stoje na displeju.Naravno zbog toga ne smem da odem da probam da li se resetovanjem resio problem izbacivanja iz brzine pa vas molim za neki savet i pomoc!Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
postovani,od skora sam vlasnik integre 700 i koliko mi je prirasla za srce i zaljubio se u nju jos vise me opasno zabrinula.Prva voznja van grada i nakon nekih 50tak km menjac je sam od sebe izbacio iz brzine i na displeju ispisao horizontalnu crtu umesto broja stepena prenosa.Motor sam ugasio upalio i nakon toga nastavio da vozim bez problema opet nekih 50tak km.Naravno problem se ponavlja po mojoj konstataciji svaki put kad se malo duze vozi.Citajuci po forumima pokusao sam da uradim reset menjaca i sve je to dobro islo ali mi sad na kraju te operacije na displeju stalno gore istovremeno i Si D.Menjac radi izbacuje u N prebacuje na manualno i salta rucno, ali slova S i D stalno stoje na displeju.Naravno zbog toga ne smem da odem da probam da li se resetovanjem resio problem izbacivanja iz brzine pa vas molim za neki savet i pomoc!Hvala unapred
Proveri akumulator prvo, kažu da loš akumulator utiče na rad menjača. Imaš ovde na forumu majstora @Satelis pa se dogovori sa njim za termin, najbolje je da on utvrdi u čemu je problem.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Koje je godište i koliko prešla?

 

Ako si smeo sam da resetuješ po savetu sa foruma, nema razloga da ne probaš šta je rezultat. Tako ćeš utvrditi da li je problem softver ili hardver. Lično mislim da se tim tzv. resetom ne postiže ništa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja