Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Za pocetak stavi obican zeger osigurac i vozi se. Zatim nazovi Saleta iz Trstenika. Mislim da on ima.

 

P.S. Eventualno izvari stari i doteraj turpijom. Moj nije bio bas dotrajao pa sam tako resio.

 

Ne mogu resiti zeger osiguracem jer pada prema kucistu motora i vec je oglodao lanac 5mm.... jedino da se dovari.. ali uf sto ne volim budzenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Ja sam tako vozio neko vreme bez problema. Mozda je to kod tebe vec duze vreme tako i zato bezi lancanik prema kucistu.

Ako budes narucivao osigurac naglasi koje godiste je motor. Isti je osigurac za 87 i 88 godiste, a drugaciji od 89 pa nadalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ja sam tako vozio neko vreme bez problema. Mozda je to kod tebe vec duze vreme tako i zato bezi lancanik prema kucistu.

Ako budes narucivao osigurac naglasi koje godiste je motor. Isti je osigurac za 87 i 88 godiste, a drugaciji od 89 pa nadalje.

 

E hvala puno za INFO! :) Sad cu da vrtim telefone pa javljam sta sam uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ja sam tako vozio neko vreme bez problema. Mozda je to kod tebe vec duze vreme tako i zato bezi lancanik prema kucistu.

Ako budes narucivao osigurac naglasi koje godiste je motor. Isti je osigurac za 87 i 88 godiste, a drugaciji od 89 pa nadalje.

 

E hvala puno za INFO! :) Sad cu da vrtim telefone pa javljam sta sam uradio.

 

Napravljeno je nekoliko komada na strugu, pa ako nekom treba neka vice, nov je u prodavnici 800din i ceka se 4 nedelje.. Prilozicu i sliku za nedelju dana, trenutno nisam u mogucnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Hteo bih da kolegama Transalpistima pokazem novi-drugaciji oblik i polozaj vizira, na kome sam insistirao, a Ivan(one and only) ga napravio. Namerno ga "predstavljam" u ovoj temi, jer se tice prvenstveno vlasnika Transalpova.

 

Fotografija0643.jpg

 

Slikao sam svoj motocikl pored Scubinog, koji ima standardno-poviseni vizir(zatamnjen).

 

Fotografija0645.jpg

Fotografija0646.jpg

 

Utisak je vrlo pozitivan, pri brzini od 120km/h i vise, vetar mi vise uopste toliko ne smeta, a i prosto je neverovatno koliko je smanjen nivo buke. Kolega Arakis je moj motocikl vozio od Labosa do Fontane sa potpuno podignutim vizirom na kacigi sve vreme, a da mu vetar ni jedanput nije zasmetao.

 

Fotografija0644.jpg

Slike nisu nesto, ali mislim da cete steci dovoljan utisak.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za sad odlični utisci sa aerodinamikom Bokijevog vizira, vozio sam različitim brzinama po Bgd sa otvorenom flip - up kacigom, bez ikakvih naočara i vetra niotkuda, oči ne suze a i po grudima nema vetra :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@боки.64

Тооо мени треба имењаче, да покрије мојих 1,90м! Значи само да кажем Ивану "Оћу исти визир ко бокијев". ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@Alera

Turbulencije ima, ali mnogo manje nego sa standardno-povisenim Givi vizirom. Posto sam ja visok 190cm, nekada me je bolela glava koliko mi se tresla kaciga pri brzimana od preko 120km/h. Sada turbulencije ima, ali malo ili zanemarivo, sto mislim da zavisi od vetra koji trenutno duva. Medjutim sa ovim vizirom sam usao u "zonu tisine", motor se cuje sasvim drugacije, lanac se cuje, cak se cuje i kako prednja guma "gazi", sto ipak malo zavisi i od vrste asfalta.

 

@Bokes

Od Ivana mozes da trazis vizir kao moj pod uslovom da ti je motor 1994 ili mladji. Ja sam mu ostavio svoj Givi poviseni kao mustru, jer je on siri od ovih koje je do tada pravio za Transalpove. Medjutim moraces da dodjes do njega na "fino podesavanje". Jos samo da ti kazem da slobodno insistiras na ovakvom resenju, jer bez ozira sto mu je lakse da radi standardnu verziju, covek ipak ne bezi od izazova.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Е, јбг имењаче, мој је '89.годиште, али наћи ћемо неки модус надам се, за следећу сезону (да не мењам рег.налепницу а и да се не возам до БГ само здог визира). Хвала ти пуно на савету. Позз.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Е, јбг имењаче, мој је '89.годиште, али наћи ћемо неки модус надам се, за следећу сезону (да не мењам рег.налепницу а и да се не возам до БГ само здог визира). Хвала ти пуно на савету. Позз.

E, ja je iz tog razloga nisam ni lepio na vizir.

 

Sto se tice samog vizira, ovakav polozaj i oblik sam "pokupio" od kolege @Zextrima, kome je(po mom saznanju) Ivan prvome napravio ovako nesto, naravno prilagodjeno za njegovu (Š)Teneru.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

@Alera

Turbulencije ima, ali mnogo manje nego sa standardno-povisenim Givi vizirom. Posto sam ja visok 190cm, nekada me je bolela glava koliko mi se tresla kaciga pri brzimana od preko 120km/h. Sada turbulencije ima, ali malo ili zanemarivo, sto mislim da zavisi od vetra koji trenutno duva. Medjutim sa ovim vizirom sam usao u "zonu tisine", motor se cuje sasvim drugacije, lanac se cuje, cak se cuje i kako prednja guma "gazi", sto ipak malo zavisi i od vrste asfalta.

 

 

Prodao ja Transalpa prije nego sto sam nasao pravi vizir za njega. <_<

 

...ali nikad se ne zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Ban. Novo Selo
  • Motocikl: Bandit 007

Pozdrav svima! Za transalpa '96. trebaju mi cajgeri, stop-svetlo i retrovizori. I cajger i stopaljka rade, samo sam slomila kutiju sata i plastike odozgore >:(<_<:gaa: , pa ako neko ima da proda... :jee2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Ban. Novo Selo
  • Motocikl: Bandit 007

Mogu sve, hvala na brizi; nije mi ništa, osim što mi je malo muka :maloljut: . Pokidala sam i cevčice čika-Arakisovog podmazivača lanca. Nadam se da ću sve uskoro popraviti, ali sam zaslužila :tras1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Pozdrav svima! Za transalpa '96. trebaju mi cajgeri, stop-svetlo i retrovizori. I cajger i stopaljka rade, samo sam slomila kutiju sata i plastike odozgore >:(<_<:gaa: , pa ako neko ima da proda... :jee2:

 

Iskoristi priliku i izbaci to predimenzionirano zadnje svijetlo. Neko led manje bi mu puno ljepse stajalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Hteo bih da kolegama Transalpistima pokazem novi-drugaciji oblik i polozaj vizira, na kome sam insistirao, a Ivan(one and only) ga napravio. Namerno ga "predstavljam" u ovoj temi, jer se tice prvenstveno vlasnika Transalpova.

 

Slikao sam svoj motocikl pored Scubinog, koji ima standardno-poviseni vizir(zatamnjen).

 

 

Utisak je vrlo pozitivan, pri brzini od 120km/h i vise, vetar mi vise uopste toliko ne smeta, a i prosto je neverovatno koliko je smanjen nivo buke. Kolega Arakis je moj motocikl vozio od Labosa do Fontane sa potpuno podignutim vizirom na kacigi sve vreme, a da mu vetar ni jedanput nije zasmetao.

 

Slike nisu nesto, ali mislim da cete steci dovoljan utisak.

 

Koliko para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Pozdrav svima! Za transalpa '96. trebaju mi cajgeri, stop-svetlo i retrovizori. I cajger i stopaljka rade, samo sam slomila kutiju sata i plastike odozgore >:(<_<:gaa: , pa ako neko ima da proda... :jee2:

 

Iskoristi priliku i izbaci to predimenzionirano zadnje svijetlo. Neko led manje bi mu puno ljepse stajalo.

 

Jedno je šta bi bilo lepše, a drugo funkcionalnije. Nažalost neki nas ne vide ni sa tolikim svetlom pozadi, bila sam svedok kada je dečka na semaforu stigao lik otpozadi jer ga nije video... >:( Savetujem ugradnju LE dioda u kofer, ako poseduješ. Ima da se kupi na traci, samo se zalepi. Što više svetliš, to bolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Koliko para?

 

4000 dinara.

Mada sam stekao utisak da bi se moglo i pregovarati na tu temu. Ja, posto sam imao "special request", sam to propustio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Pozz ljudi,

elem imam pitanje za vlasnike TA 1992.god.

Koje gorivo sipate.

Bivsi vlasnik moje Brunhilde mi rece da ju je hranio sa premium bmb 95 + WURTH aditiv.

Sad malo citam po silnim user manuelima i repair manuelima i ostaloj dokumentaciji koju

sam nabavio i vidim (sasvim slucajno) da Honda kaze " please use unleaded fuel" :staa2:

Zar je moguce da sam trovao Brunhildu :staa2::bljak:

Moje uzasavanje je neizmerno. Kao da nije dovoljno sto je moj kum preturio dvared :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Sipaj bre bezolovni i ne beri brigu. A to što je do sada dobijala Brunhilda joj je malo zapušilo sinuse, ali ništa se ne sekiraj. Trpi ona svašta i ni ne smeta joj. Honda je to! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja