Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Jedno pitanje u vezi transalpa, da li na ram od transalpa moze da se ubaci masina od Afrike!!!  ???i

 

Ima na advrider.com forumu, u topiku koji se bavi modifikacijama Transalpova,  opis kako se to radi, konkretan slucaj je bio '94 TA sa '92 AT motorom.

XLV: "I just finisched my bike, it´s a -94 TA  with a -92 AT engine and yes it fits and it´s not that much work. you have to relocate the water tank (i fitted mine behind the right side front fairing) and you need the CDIs and exaust pipes as well, i run with stock 600 carbs they fit just fine but remember to put in larger jets. The AT engine has one more engine mount but i don't use it but it is the reason you have to move the water tank. On my TA there were two CDI boxes the AT have one but the connectors are the same so just plug in ( this differ from year to year on TA  models ) Other than that there are a few water hoses that differ in size but that can be solved by using a hose size between AT and TA. i´m very happy with the power increase "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Ne znam zasto bi to uopste radio, moze da se uglavi masina od stare Afrike koje je za nijansu jaca, ali i teza i zednija od originalne TA masine, ako vec hoces da dobijes za tu nijansu na perfomansama, podmazi i zategni lanac, stavi neki bolji auspuh, i naduvaj gume nesto jace od preporucenog pritiska i to je to. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

ma ne bi ja to radio, nego bi mozda mogao da nabavim masinu od Afrike za jako male pare, pa reko da vidim li je to vec neko radio, posto me lik ubedjuje da sve pase, saf na saf ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pa piše na onom linku da sve paše osim čantrice za antifriz koja mora negde da se izmesti, možda pozadi kod repa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Trenutno nemam motor  >:(, ali uskoro ce da se kupi, samo jos malo da skupimo kesa :'( !!! TA je jako blizu, kod komsije u dvoristu, trenutno smo u pregovorima  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Subotom je buvljak na Bubnjari i tamo preko potoka ima onih "reciklatora" koji donose jakne, pantalone, ćizme...ima i sirena, žmigavaca i tako nekih stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ok, hvala druze.....sad ce zima pa sam resio da odradim neke stvari na Ta:

 

Scotoiler

 

Nova zadnja guma

 

Da kontaktiram Ivana da od ovog Givijevog vizira napravimo vario

 

Crash bar

 

Novo sediste (kao za Varadero)

 

Bocni koferi

 

Farbanje (ceo u crnu osim prednjeg blatobrana i onih stitnika za ruke...koje bih u belo ofarbao...+nalepnice

 

Stopaljka u koferu na repu

 

mozda neki gadget....

 

Samo novca i dobra volja....da u fullu docekam narednu sezonu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

I mene zanima dal je stvarno toliko veća potrošnja.

 

I iz istog izvora je velika razlika u snazi, jel po sredi greška ili je to ipak tako:

 

    * Maximum Power

          o XL600V 34.7 kW (46.5 hp) at 7,542 rpm

          o XL650V 40 kW (54 hp) at 7,500 rpm

 

    * Maximum Torque

          o XL600V 49 N·m (36 ft·lbf) at 5,798 rpm

          o XL650V 54 N·m (40 ft·lbf) at 5,500 rpm

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Scotoiler

 

Farbanje (ceo u crnu osim prednjeg blatobrana i onih stitnika za ruke...koje bih u belo ofarbao...+nalepnice

 

Sto se Skota tice imas onu home made varijantu, koja radi isto! Imas temu u "Sam svoj majstor".

 

Sto se farbanja tice, neeeeeeeeeeeeeeee!

Pa ovaj belo/krem je tako redak i drugaciji i lep! Pa svi imaju crne ili neke tamnije boje!

 

Aj, kako hoces, ali postavi anketu na forumu iz zezanja, pa da vidis sta kaze "javno mnjenje".  ;D

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@ robbief i @djunta

 

Razlika izmedju ove dve verzije je 3 KS, razlike u potrosnji nema.

Mozda je novija verzija drugacije "mapirana", ali mala razlika u snazi ne dozvoljava neku osetniju razliku.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@ robbief i @djunta

 

Razlika izmedju ove dve verzije je 3 KS, razlike u potrosnji nema.

Mozda je novija verzija drugacije "mapirana", ali mala razlika u snazi ne dozvoljava neku osetniju razliku.

 

 

 

Hvala, ovo što si ti naveo je upravo ono što sam saznao naokolo i čudi me da na Wikipediji stoje ti podaci jer se mnogi pozivaju na to kao validan izvor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Negde sam citao da su neki modeli zavrnuti za par konja da bi u pojedinim zemljama zadovoljili Euro standarde, koji Euro standard dal' 2 ili 3 to ne mogu da se setim, mada su prve uljare xl600v ima cak i preko 50 konja. 'ebem li ga ko ce ga znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Hm...uljare....ne znam za onaj reeeeedak model TA od 400 ccm ali koliko ja znam a ispravite me ako gresim, TA je prvo bio vazdusnjak, pa su prepravili na vodeno hladjenje, ne dirajuci ona rebra na stublinama sto i agregatu daje neku lepotu...recimo TA 650 uopste nema rebra....izgleda mi kao da nema "dusu".....:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Boki druze, iskreno, jos par ljudi mi je reklo sto se tog farbanja tice da bi onda moj TA, postao kao i "svi ostali"...(nemojte me ostali TA-shi shvatiti pogresno!)..bas zato sto ih nema u krem boji, fabrickoj sa onim lepim prelazima na belo.....a iskreno osim mog nisam nigde, ni video da neko vozi TA u bas toj krem boji... :D Usput imam jedno pitanje:

 

*Na slici gore, gde je motor slikan od napred, nalepnice honda sa sve tri strane motora sjaje u mraku kada se uperi neko svetlo....motor nije farban prva je boja...pa me zanima da li je to tako i na ostalim TA ali posto nisam video utripovao sam izgleda da je to samo kod mene :D

 

hahaha evo jedne pozerske :D

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/Dl/iGaV9_avatarixy.jpg/

 

Evo ovde se najbolje vidi kako nalepnice sjaje kao macije oci na Rebelu...

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/hz/93Kcl_picture006gx.jpg/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja