Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Konacno sam napravio nekoliko fotki mog refresh-ovanog Transalpa  :)  Povisen vizir by Ivan-viziri, i komplet restilizovanih nalepnica by Mića- moto cicci  :)

 

YHqol_pic1rm.jpg

By miles83, shot with E3100 at 2010-04-21

ljHly_pic2i.jpg

By miles83, shot with E3100 at 2010-04-21

mxG8M_pic4ea.jpg

By miles83, shot with E3100 at 2010-04-21

mzXm6_pic6fp.jpg

By miles83, shot with E3100 at 2010-04-21

404.jpg

By miles83 at 2010-04-21

YcqVQ_pic5q.jpg

By miles83, shot with E3100 at 2010-04-21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Vec je bio ofarban kad sam ga kupio! I sa zutom felnom napred. Stavio sam crash-bar, tegove na volan (radi estetike), a ove godine povisen vizir i konacno uradio komplet nalepnica  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

lepo,diskretno! sve 5!

u celoj prici vezanoj za transalpa,me kopka gde ubaciti drzace pozadi za suvozaca! radio je neko nesto slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ja jos nisam radio, ali sam planirao. Devojka se nije zalila da joj treba, ali je meni trebalo kad sam se vozio kao suvozac.

Evo, moje zamisli na skici. Kupio sam sundjeraste rucke  i volan od bajsa za tu namenu. Planirao sam da navarim flahove koji se srafe na nosac top case-a. To crveno na slici je PTT dugme za komunikaciju sa vozacem, tj. samnom. ;) Posto na mestu srafljenja sad ide nosac bocnih kofera, ova varijanta pada u vodu, a rucke cu mozda da namontiram na nosace kofera, mada nisu ni potrebne jer se moze drzati za same nosace - leti. Po hladnijem vremenu to nebi bilo bas lepo. Vide cu.

 

post-3508-12879072170458_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

umalo da padnem pre 10 minuta. jutros sam primetio da mi prednja kochnica na ruchici na kormanu "zapinje" ne klizi lepo kad je stiskam. I malo pre se bash pogorshalo, stiskao sam je, ona teshko ide, i odjednom propadne i blokira mi tochak, srecom nisam ishao brzo ... uh...

Ja sumnjam na sajlu ali poshto sam bash pochetnik reko najbolje da proverim sa Vama iskusnima... ? Shta moze biti i koje je reshenje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

huh  ;D ispalih se za sajlu al eto nauchio sam. Nego da li mogu sam nekako da pronadjem problem, i kako,  jer se stanje od jutros do malopre pogorshalo... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Nebih da te demoralisem, ali najbolje da to oteras nekome da pogleda ako vec nisi sam u stanju da ocenis gde zapinje. Nije to neka nauka, ali ipak treba da umes da koristis ruke.

Najprostije za pocetak je da odsrafis rucicu i pregledas u kakvom je stanju. Meni je ona pravila problem. Pritisni klip nekim srafcigerom, trebalo bi da se pomera ravnomerno ako je OK. Ako zapinje, skines klesta i ocistis i ispoliras klipove. Ako je problem u klestima sigurno ces ga videti. Za pocetak skini emanuelu za TA i pogledaj kako izgleda kocioni sistem i od cega se sve sastoji. Ako ti ne deluje strasno, zasuci rukave i zamasti se malo. Samo pazi da ti kociona tecnost ne kapne negde na boju jer je jako agresivna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Ja jos nisam radio, ali sam planirao. Devojka se nije zalila da joj treba, ali je meni trebalo kad sam se vozio kao suvozac.

Evo, moje zamisli na skici. Kupio sam sundjeraste rucke  i volan od bajsa za tu namenu. Planirao sam da navarim flahove koji se srafe na nosac top case-a. To crveno na slici je PTT dugme za komunikaciju sa vozacem, tj. samnom. ;) Posto na mestu srafljenja sad ide nosac bocnih kofera, ova varijanta pada u vodu, a rucke cu mozda da namontiram na nosace kofera, mada nisu ni potrebne jer se moze drzati za same nosace - leti. Po hladnijem vremenu to nebi bilo bas lepo. Vide cu.

 

 

to je i kod mene problem!! mogli bi se koristiti dok se ne stave bocni koferi za koje vec postoje pozamasni drzaci (kauser) koji su nisko da bi se za njih drzalo. ostaje liveni nosac top kofera ali je nezgodan za nesto duze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

evo samo da javim da sam uspeo da popravim kochnicu. Rasklopili smo ruchicu i dooobro je ochistili i to je to  ;D

hvala na pomoci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Sad znas da je moglo biti i u jednini. Nije strasno, zar ne? ;)

Jednostavan zahvat, ali da si to sredio cim si primetio da nije OK, postedeo bi se straha. Ipak, dobro je proslo, nisi se skrsio. Ubuduce se ne zezaj sa kocnicama, ne isplati se.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

jeste, u pravu si. Ipak sam pozvao prijatelja koji je to vec radio pa je odma znao u chemu je problem i brzo smo ga reshili.

naravno da nije za zajebanciju, polako cu nadam se uci u fazon oko tih osnovnih stvari  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Imam jedno pitanje ;D

 

Da li su cevi od izduvnog sistema iste na TA 600 i TA 650 00-04. Elem razmisljam da stavim Leo Vince izduv ali se on zvanicno pravi samo za 650 i 700 modele pa gledam dal ce da legne bez prepravki. Takodje mislim da posto su to maltene isti motori ne bi trebalo da bude problema sto se samog topa tice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1043 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pozdrav svima od skorasnjeg vlasnika TA 600V :)

 

Procitao sam sve poruke u forumu na tenane, i imam jedno pitanje, ako je neko raspolozen da pomogne..

 

Gde se nalazi ta kutijica za alat na Hondi Transalp? (moja je '91.godiste).

 

Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja