Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ma u redu je. Moja greska, priznajem. Nisam obracao paznju na godiste.

Ajd sad napisi jos jednom da nema srafova za ispustanje ulja pa da se i ja jos jednom izvinim Zeljku.  ;D

 

Stvar je samo u tome sto ako odvije one imbuse (misleci da su srafovi za ispustanje ulja) a ne ispostuje  proceduru onda ce verovatno sa stapovima pod miskom da ide kod nekog majstora  ::)

post-4412-12879063957318_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Pozdrav, hvala na savetima. Kod mene na motoru postoji i sraf, mislim da je sestica, a imam i imbus,  koji je na dnu cilindra... evo slike.

Jel to znaci da ipak ne moram da rasklapam vilu?

post-7401-12879063996018_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

ja mislim da se moze ispustiti na imbusu koji je sa donje strane stapa.navoj na imbusu je  vrlo kratak,tako da ne verujem da drzi nesto iznutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Izvinjenje forumašima koji trenutno razgovaraju o  prednjim amortizerima. U svakom slučaju ovo može da bude poučno i korisno i za njih.

Nastavio ja radove i testove na viziru i danas (predveče) ponovo krenuo na probu. Već po malo počelo da se ledi po putu. Idem brzinom oko 90-95 km/h. U susret mi dolaze dva automobila (prilično udaljena međusobno). Na stotinak metara ispred mene prvi automobil skreće ulevo. S obzirom da se tu nalazi bočni put računam da će on otići tamo. Međutim on se zaustavlja na mojoj traci (da bi izašao suvozač). Automobil iza njega se približava i ja shvatam da mi je put zatvoren. Lagano kočim (zbog vlage i leda) i procenjujem da ću da se "provučem" za dlaku. U tom ternutku traaaasss! Puca mi vizir i gornja polovina me pogađa u glavu odnosno u kacigu. Za ternutak prekidam kočenje (zbog iznenađenja) i odmah zatim "kapiram" da više nemam vremena da se zaustavim ispred automobila jer mi točkovi proklizavaju na ledu. "Zabacim" motor udesno i oštro "udarim" po zadnjoj a odmah zatim i prednjoj kočnici. Motor (zajedno samnom) "legne" na ldesni bok i lepo se otklizamo tridesetak metara (po asvaltu i ledu). I zaustavimo se na par metara od auta.Vozač zaustavljenog automobila prilazi da pomogne i izvinjava se. Pomoć mi (hvala bogu) nije bila potrebna .

Epilog: Ja bez ogrebotine. Motor bez ogrebotine (osim vizira koji je pukao pre pada).

Naravoučenije: Kad uočite da se nešto "čudno" događa ispred vas uvek uzmite u obzir NAJGORU MOGUĆU SOLUCIJU I GLEDAJTE DA ŠTO PRE USPORITE ILI SE ZAUSTAVITE. Ukoliko ste "precenili" opasnost lako ćete ispraviti "grešku". Ukoliko ste međutim podcenili opasnost teško ćete ispraviti grešku.

Šta sam (mošda) mogao da uradim drugačije u ovoj situaciji: Da sam imao više iskustva sa ovim motorom možda sam mogao da ubrzam i da se "provučem" pre nego što naiđe drugi auto. Takođe sam možda mogao i da se zaustavim (bez pada). Ipak ovim motorom sam prešao svega pedesetak kilometara pa nisam smeo da riskiram.

Što se mene tiče potpuno sam svestan svega što vožnja motocikla predstavlja pa me ovakve "sitnice" nimalo ne iznenađuju ili razočaravaju. I ovo je deo koji spada u motociklizam. Pa motor i služi (pored ostalog) da se snjim povremeno i padne. Ja trenutno častim drugare za "krštenje" a sutra PIČIM DALJE!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

Cujem da neki pricaju da se motor ne vozi u mesecima koji imaju slovo "R", Decembar, Januar, Februar,..itd. Ne zastupam taj stav, i ja vozim kada je kisa i kada je hladno i u mesecima  gde  ima slovo "R" i to su Septembar, Oktobar , Novembar i ako vreme posluzi Decembar. Po ledu ili ovakvom vremenu ne dolzi u obzir. Odlozim motor, mrzim zimu i cekam prolece, Mart mesec.

Ziko , hajde oladi malo sa probama i sacekaj bar Mart mesec, ako ni zbog ceg drugog, ono bar taj mesec nema na kraju slovo "R", vec je predposlednje!

 

Cuvaj se!

 

 

Sorry za off, ali morao sam!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

"Uslikaj" to malo bolje jer se ovako ništa ne vidi. Ja sam moj vitir sada prilično skratio (zbog pucanja) ali nastavljam eksperimente.

A što se pada tiče ne treba da ti bude žao. Pa i to spada u motociklizam. I daće bog da padnem po koji put i u sledećih pedesetak godina (dok sam još mlad). Nikako nije dobro ako čovek uspe da padne samo jednom.

Vidimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

probao sam ga krajem novembra kada su bili oni lepi dani.nisam mogao da verujem koja je razlika u voznji.uopste ne bije vetar u telo i glavu.

pre mi se glava lelujala levo-desno,udaralo je u grudi,sada nista.u isto vreme sam zamenio i zadnjii amortizer i dobio sam bukvalno drugi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ovaj ima automobilske gume?!

Jedino logicno rijesenje, sta ce mu moto guma kad se ne moze nageti. A ova automobilska mu traje i traje i traje....  :D

 

 

BTW najgluplja prerada Transalpa koju sam vidio, a vidio sam ih dosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ima tko mjere za podloske koje se ubace da se premoste gumeni "amortizeri volana" da ne izmisljam toplu vodu?

 

Netko mi je bio poslao ili stavio na forum, ali nikako ne mogu naci?!  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ima tko mjere za podloske koje se ubace da se premoste gumeni "amortizeri volana" da ne izmisljam toplu vodu?

 

Netko mi je bio poslao ili stavio na forum, ali nikako ne mogu naci?!  ???

4 komada

spoljnii 30-32

unutrasnji 20

debljina 3,5-4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

pokusao sam koliko mi je dozvolila mozilla da prelistam od pocetka temu. moje pitanje je,pokusao je neko da ubaci na mesto zmigaca napred pomocna svetla a zmige izbaci sa spoljne strane! cisto moje vidjenj i razmisljanje na racun neke prakticno korisne strane! ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

evo zanimljivog foruma o transalpima.znate kakvi su ameri...samo nesto preoravljaju,budze... mozda se nekome svidineka od ideja.....

       

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?p=12220353#post12220353

 

Pratim tu temu dosta dugo, ima odlicnih modifikacija. Ameri uglavnom kukaju zato sto se TA prodavao kod njih svega par godina i to samo osamdesetih.

 

to mislis na one gumene delove sto izigravaju kao silen blokove?

 

 

Da, iritira me sto se volan ljulja a i osjecaj prednjeg kraja je razblazen. Kod mene je to i izrazenije otkako sam stavio podizace volana. Poluge su duze, pa je i "ljuljanje" puno jace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

to mislis na one gumene delove sto izigravaju kao silen blokove?

 

 

Da, iritira me sto se volan ljulja a i osjecaj prednjeg kraja je razblazen. Kod mene je to i izrazenije otkako sam stavio podizace volana. Poluge su duze, pa je i "ljuljanje" puno jace.

to jeste jako nezgodno, jer nema osecaj kontrole nego sve ti postaje nesigurno, podloske su odlicno resenje za to, mogu se naci u bilo kojoj gvozdjari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja