Jump to content

Moto Zajednica

Fruška Gora, stanje kolovoza

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Pozdrav, ako neko zna priladnije mesto prebacite.

Sinoć sam otišao autom na jedan krug po Fruškaću.
NS-Banstol-Venac.
Gomila zemlje i izlomljenih grana i piljevine na putu, tako da ko bude išao da se vozi ogroman oprez! Znajući putare, neće to proći da očiste, a nije zajebancija.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

300 je, Andrika, 300.. više dam za taksu nego za gorivo da obrnem krug.

Pisao sam negde, ja mislim, to što naštampaju šarenih papirića bez pokrića i fiskalnog, zimus par vikenda su skupljali i op, otvaranje žel. stanice, pa sad skoro opet skupljali, i proslava dana Krajine. Takođe nonsens da je za motor gde mogu dvoje da budu i za auto sa 5 ljudi i dosta veći zagađivač bude ista cena.

Pričao sam sa čovekom na rampi, kaže direktor naredi i moraju ceo dan da stoje, pa on ode na "poslovni" put ili se daju pare gde treba, da niko ne zna koliko se skupi tačno para, i da je to na Tari i Kopu lepo organizovano, svaki dan, kućica, račun, a ne ad-hok. On mi je rekao "pitaj samo da dobiješ fiskalni, naravno nema, ti motorom lagano prođi".
Nekad platim (i sve vreme se osećam kao magarac), nekad ne. Da dobijem fiskalni, platio bih godišnju, 1200 i eto, na taj način pomogao, pa bar malo da se pomuče da izvuku i operu pare, a bar deo od toga da ode na očuvanje fruškaća. Ovako, šta donesem, đubre u kofer i bacim u gradu, čak ni kante ne koristim u n.p., eto mog doprinosa, pošto ni njih ne čiste redovno.

Sorry za off, pogađa me ovo, kao jednog dođoša u NS, Frušku smatram svojom, našom i to mi je "happy place" pored sve ove ravnice i beg od posla i obaveza, da se nadišem, predivna je i zelena, i samo propada jer oni kojima je to posao ne rade ga. Hiljade ljudi bi čuvali to iz ideala, a ne zbog plate, ali to nije dosta.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk



  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Nikada im nisam platio niti nameravam. 

I dalje imam utisak da je to neko izvalio foru i smislio scam, a da sve pare odu u njegov fond. 

Nema fiskalni??? Pa nema trika.

Baba sera ima fiskalni.

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Poslednji put kad sam bio, neki s kolima taman plaćao ulaz, ja motorom prošao pored. Onaj batica me ispratio pogledom bez ikakve reakcije. :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Stvarno tužno šta rade Fruškoj Gori. Redovno idem tamo, kao što kaže nafetS, beg od svega. Plaćam im tu taksu, sve u nadi da će se nešto od tih para iskoristiti. Ali kako je krenulo, prestaću i ja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Sad razmisljam, ni jednom do sada nisam platio kada sam isao motorom, nisam ni znao da treba jer su mi na pocetku naplate par puta mahnuli da prodjem i ja od tada samo prolazim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja