Jump to content

Moto Zajednica

Keeway - tesko prvo paljenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Pozdrav svima..Imam keeway huricane..Problem je sto jako tesko pali hladan, znaci cim odstoji vise od 2 sata, moram da skacem ko majmun po 20-30 puta na kurblu da bi upalio...Znaci jutarnje paljenje mi je kao smrt tesko, u vodu se pretvorim dok ga upalim, zato ga retko i vozim, jer dok ga upalim izgubim skroz volju...Pre par dana promenjeno - nova NGK svecica, nova bobina sa kablom za svecicu, nov filter goriva, nov filter vazduha, nov vakum ventil, nov elektronski sauh, promenjena sva vakum creva, i creva za gorivo, karburator skidan i pran 3 puta za zadnjih 100 kilometara,( iako nije bilo potrebe al ajd), znaci cist je kao suza, nikakvog trunja ,mulja, kamenca nisam nasao, svi kanali perfektno ocisceni, najpre nekim motor cleanerom( skinute gumice da ih ne nagrize), i sredstvom za kamenac i sve izduvano kompresorom,ociscena i iglica plovka i  nastelovan plovak (kad okrenem karburator naopacke da plovak stoji u ravni, citaj libeli sa karburatorom), znaci sve je tu na mestu, sraf za smesu mi je na dva kruga odvijen, pa nastelovan sauh dok je motor vruc i meni tu lepo radi...I opet kanta jedva pali kad je ladan...Kad upali, on radi perfektno, znaci nema blokiranja, stucanja, oscilacija u gasu, jednostavno kad upali posle je sve ok, i ide kao blesav, ja sam 125 kila, i on mene vuce ko od sale, i uz brdo i kako god, znaci za moj pojam, on stvarno dobro vuce i odlicno radi na leru, znaci prede kao sat, nikakvih losih znakova i zvukova tu nema...ALI....cim ga ostavim nakon voznje da odstoji duze od dva sata nece da pali...na dugme je to vec nemoguca misija, na dugme hoce samo dok je vruc zagrejan, pa pali i to pali odmah na prvu, a cim odstoji eto ti belaja...Znaci evo malopre sam se vozio, ostavio ga i posle dva sata da probam na dugme, i nece,prvo verglanje i kao samo sto nije upalio, ali NIJE, i onda krece verglanje u nedogled gde ne daje nikakve znakove zivota i nema sanse da upali...zatim krece kurblanje u jos veci nedogled, i treba mi jedno  3-4 minuta NEPRESTANOG kurblanja da bi upalio...A ujutru dok je hladan, bez 5-1`0 minuta kurblanja nema sanse da upali...Kad upali kao da su mu dosta niski obrtaji, i onda posle 10tak sekundi pocne da podize gas, verovatno dok proradi el. sauh il sta vec..i onda posle par minuta rada spusti gas tj, obrataje, na normalni ler gas..znaci sauh funkcionise..Ja sam ler i smesu stelovao kad je motor zagrejan i tad radi skroz lepo ni prevelik broj obrtaja ni prenizak u leru, taman da kao pomalo pokrece zadnji tocak, ali ga ne pokrece, tako je nastelovan..Na prvo jutarnje paljenje, ili kad ostoji par sati, prvo verglanje kao on skoro da je upalio( ali samo na prvo verglanje) i posle toga nista,narednih par minuta uopste ne daje nikakve znakove zivota, ali nikakve, i onda krene polako da kao hoce da upali, posle jedno 20-30 skoka na kurblu..I onda upali i ugasi se.Ako probam da dam gas odmah kao da se ugusi i ugasi..I tako jedno 4,5 pet puta kao oce da upali pa se ugasi, dok ne probije, sta vec ima da  probije, i primi gas kad se upali, i to je to, voznja moze da krene :) ako ti je uopste jos uvek do voznje..Nisam merio kompresiju, ali kurbla ima odlican otpor, sto je koliko sam cuo znak za dobru kompresiju, kao i kad probam da stavim prst ili nesto u otvor za svecicu, izbije ga ko od sale.. I opet kazem, ide ko blesav kad se vozim, bez greske, stucanja i sl...Kad skinem svecicu vidi se lepo da baca varnicu, i vrh je braon boje, znaci ok smesa...Kad skinem crevo za gorivo, i povucem ustima na vakum crevo, potece gorivo na crevu za gorivo( a kako i ne bi kad je nov vakum ventil)..Takodje kad skinem crevo i kurblam ili verglam potece gorivo na crevo, sto znaci ima dovoljno vakuma da otvori vakum ventil, i gorivo dolazi u karburator..i sve to izgleda ovako ok, a opet prokletinja tesko pali...Imate li neki predlog, ili da ga gurnem u reku?? Hvala

Promenio član rackko1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja