Jump to content

Moto Zajednica

GSX-R ULJARA Savet za kupovinu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Ma do jaja... ja ti napišem ceo referat ovde a ti kao ''hvala''... uđe na jedno izađe na drugo...

Ma neka ga neka radi sta hoce ne moras se ti nervirati. Ako ima malo pameti poslushace ako nema onda nek radi shta oce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Koj vi moj? >:( Moram jos dosta razmisliti o tome sta i kako. I lepo sam se zahvalio za savet i neznam kako sam vas iznervirao? Moram jos dosta prouciti celu tu stvar, dok se ne odlucim, sabracu sve vase savete i napraviti neku kombinaciju... Hvala jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Koj vi moj? >:( Moram jos dosta razmisliti o tome sta i kako. I lepo sam se zahvalio za savet i neznam kako sam vas iznervirao? Moram jos dosta prouciti celu tu stvar, dok se ne odlucim, sabracu sve vase savete i napraviti neku kombinaciju... Hvala jos jednom

 

E, obavezno nam javi kombinaciju. Bice neki R1 od 125 ccm sa Tomos felnama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Dobro bre dal neko prati celu temu uopste? Po neznam koji put kazem da sam razumeo da nisam dorastao motoru takve snage! Ako je 250 i 750 isto neka me bog ubije!!!! Odma iz momenta... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Ok, poshto T swi kenjaju sad cu malo i ja! :D Zezam se, ne pada mi na pamet!!!! >:(

 

Gledaj, kapiram shta hocesh, donekle razmishljamo isto. Trebao bi shwatiti da se od stunta morash oprostiti bar za prwo wreme (mislim da si to wec ukachio), jbg. Bolje da uzmesh bike na kome cesh nabiti kilometrazhu pa posle ce swe doci na swoje mesto.

 

Dalje, wideo sam da hocesh da radish fajtera. NEMOJ misliti da su swi fajteri od 750+ kuba jer - NISU! Sama ideologija o njima se zasniwa i na izgledu koliko i na snazi/brzini. Ali morash biti spreman da ce T trebati mnoooogo wremena dok ga naprawish kako zhelish jer predpostawljam da cesh se prwi put bawiti owakwim nechim.

 

I trece shto si naweo kao uslow - odrzhawanje. Ono zawisi samo od tebe. Postoje (koliko ja znam) dwe wrste bikera: jedni shto kada se wrate sa puta prwo shto urade operu motor pa se posle hwale po selu gde su bili i shta su radili ;); i drugi koji se wredjaju ako wozish sa njima u grupi kao poslednji a mashina T josh uwek nije u crwenom >:(!!! E u zawisnosti kojoj grupi cesh da pripadnesh definisacesh i koliko ce T nowca biti potrebno za odrzhawanje te iste mashine.

 

 

E ako i dalje chitash post, sawetujem te da razmislish o kubikazhama izmedju 250 i 500 kubika. Swe ostalo kapram da T ne odgowara: manje od 250 u brdowitom selu sa twojih 100kg i ribicom od 50kg, bez rezerwe na welikim usponima, twoje crwenilo itd.... ili 500+ pa bude isto to samo sa produzhawanjem one kriwine na wrhu uzbrdice i swracanje komshijama na kafu....

 

Sawet: nagledaj se po netu slika fajtera, izwali shta T se swidja, naprawi swoj bike u glawi i onda krenu da trazhish motor koji ce te podrzhati u swojim idejama! Ewo linka nekog motora (nije reklama, stwarno ne znam ni ko je, ni kakaw je motor...?!) koji pruzha dobre pochetne uslowe za zimske charolije u garazhi! ;D ;) Krenesh od njega, widish shta T se ne swidj, isplanirash kako/shta dalje i polako, NE ZHURI!

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=3531&catid=11&Itemid=62

 

Al sam se raspis'o, utepace me zhenka, moram palim...

AJD PA SA SRECOM U POTRAZI I NE PLASHI SE PRERADA! "To shto ljudi kazhu.... to nije istina!" :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Prijatelju svaka cast.  :)Skontao si me. Razumeo si me u potpunosti na svaki nacin.  :) Razmotrio si CELU situaciju, sto cenim, pa si se tek onda ukljucio. Konacno smo suzili izbor 250-400  ;) Znaci Suzuki GS 250 Bandit, Honda CB 250 Hornet (ili400)ko je upoznat sa tim modelima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

druže ti modeli od 250ccm (tipa cbr, zxr i slične trkalice) su se pravile za japansko tržište zbog njihovih zakona. i ti motori su "zalutali" na ove naše prostore. ako nemaš tetku u japana ili ne voliš sam sebi da praviš posao onda ih batali. jesu lepi ali to je totalno neisplativo.

 

pogledaj malo, videćeš da i malih bandita nema previše a kamoli ovih ostalih od 250cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Mozda da pogledasYamahu R125 ili Apriliu RS250

Problem je sto su Yamahe nove a Aprilije imaju cenu, pa ti dodje na isto. Sve zavisi koliko mozes da izdvojis za motor.

Evo ti slike, jel trazis ovako nesto ??

Yamaha

yamaha_yzf-r250.jpg

Aprilija

Aprilia%20RS250%2000.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Nista drugari moji. Meni samo jos preostalo da se prosetam do vojnog otpada u paracin da vidim koja je cena onih Urala i NSU-a tam sto propadaju. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Znaš kako ide ta Aprilia matori... to se cepa sa šesticama...  Nije to za njega...

Znam ima oko 70 ks i brije oko 200 tj mene je izvukla toliko :D a imam oko 100 kg :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Ewo, da reshimo dilemu: odesh na http://www.bikepics.com/ i tamo samo selektujesh samo firmu (suza, kawa, yama itd).

 

Tada ce T se na sajtu pojawiti SWI modeli te firme sa podelom na Race, Road, Offroad ili kako wec... i widecesh odmah i njihowe kubikazhe.

Potom odredish koji te modeli zanimaju i klikom na njih izlaze T slike SWIH godishta tog modela, od nastajanja do sada. Inache male su razlike izmedju istog modela sa manjom razlikom u kubikazhi te ne morash da se smarash da gledash tipa NSR 125, pa NSR 250, pa NSR 400... wece su razlike sa godishtem.

 

Pri odabiru motora gledaj da se proizwodio shto wishe godina chisto radi sigurnosti ako ikada, ne daj bozhe, budesh morao da jurish delowe. ;)

 

Kada swedesh izbor na 3-5 motora obratish se ''starim wucima'' sa foruma radi saweta o samim motorima i uporedjiwanja istih! I TO MORASH DA ODRADISH! Owe priche ''owaj dobar, onaj bolji, ma moj je najbolji...'' pusti za neko drugo razglabanje kada nisu twoje pare u pitanju. Wazhno je samo da TEBI odgowaraju T modeli koje si swuko u uzhi izbor, a ne da prihwatash kompromise koji ce se wremenom nuditi. Fajteri se prawe za sebe, i ako tebi ne bude lep nece nikome! 8)

 

Kada odredish 'pochetnu stanicu' za bike koji bi T odgowarao procheshljash strane sajtowe koji se bawe prodajom motora jer bi taj twoj drugar werowatno mogao da ga dowuche do zemlje Srbije. To kazhem samo u sluchaju da takwog trenutno nema kod nas (shto je wrlo moguce), a ako postoji onda narawno - kupujmo domace! :D

 

I weoma je wazhno da ne zhurish, strpljiwo sa kupowinom i koristi iskustwo ljudi sa foruma - zaista imaju shta da kazhu! Uostalom, werowatno je neko nekad wec wozio bash taj motor za koji si se zalepio a onda znash kako to wec ide kod nas, cewapi i piwo.... ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

purec bre pa de nađe RS250 da preporučiš.... JOOOOOJ.

 

 

odoh...

Pa jel rekao od 250 - 500  kubika sta oces :D :D

Jeste jak motor ali krenuli smo sa uljarom tako da je ovo nista :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Mislim da ti vredi razmisliti o onoj Hondici sto ti je InkaBar preporucio. Malo jos da ulozis u njega i da se navozas ko covek.

 

samo mala napomena: ja ne preporuchujem motore :D

samo sam mislio da ga nawedem na razmishljanja ako wec oce da prawi fajtera kako da krene! Tipa gledash sliku tog motora, ne swidjaju T se migawci, far bi mozhda mogao i da ostane, treba raditi grane, skratiti auspuh, rep kompletno menjati, mozhda mozhe da se iskoristi prednji deo sedishta da se spasish bede da prawish nowo, kewa te zowe wec peti put na ruchak a T i dalje blenesh u sliku i razmishljash shta T swe smeta i onda odluchish "a u Q*ac, ocu DeltaBox ram!" ;D E tada ce ceo swet krenuti da se rushi.... :P :P :P

 

off: werujem da je taj motor wec prodat, deluje mi suwishe dobro za te pare :o ili neshto sa njim definitiwno nije u redu... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Covjek je negdje spomenuo da ne voli ruzan zvuk ili ti zujanje tako da i aprilija ja mislim otpada....Ja sam za onu hondicu od 400 kubika, fina, jeftina, nije ni prevelika kubikaza...Valjda te nece odvesti gdje ne treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Poshto sam popio par packi moram samo da napomenem:

 

MOTOR SE NE WOZI KUBIKAZHOM WEC GLAWOM !!!!!

 

P.S.podrzhawam za GS, odlichan izbor! ;) uprawo sam ga i predlagao...nebitno

Nikako cwaja, to mnogo smrdi! :P ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja