Jump to content

Moto Zajednica

CVT automatski menjač

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Pozdrav!

Ima li ko raspoložen da pomogne sa znanjem teorije i prakse kod menjača Burgmana 650. Moraću sam da menjam kaiš menjača pa me zanima prvenstveno kakvu tačno funkciju imaju položaji A i B na priloženim slikama? Šta se tu tačno dogadja? Jasno mi je kako zauzima prenosne odnose ali bi voleo da mi neko ko zna odjasni šta se dogadja na delu na slikama!Screenshot_20220818-083627_Gallery.thumb.jpg.da0a47f6b4be45a3edf69e5d6d07be99.jpgScreenshot_20220818-083652_Gallery.thumb.jpg.59326976e197b19b60faeff8eba28e6d.jpgScreenshot_20220818-083834_Gallery.thumb.jpg.a4e577f7b431b720865d1c66f1ae7d91.jpgScreenshot_20220818-083858_Gallery.thumb.jpg.49f57a64930c7885815d40a914e3ffff.jpg

Screenshot_20220818-083703_Gallery.thumb.jpg.968573fb8df9de0356d2f3b8e8c9c974.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6391 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da probamo...prisustvovao sam jedared radovima vezanim za probleme oko "menjanja brzina"

Znači otpilike, kada sve sklopiš to tako treba da izgleda. U ovaj otvor pod B, sa spoljne strane ulazi jedan specijalni sraf. Glupa stvar koja može ozbiljnu zajebanciju da napravi. Ceo taj deo sa zupčanikom bi prilikom promene brzina, tačnije pri pomeranju remenice, trebalo da miruje. Taj šraf blokira rotaciju, jer svojim krajem (koji nema navoj) uđe u taj označen prostor.

Da napomenem samo da po knjigama Suzuki uopšte ne pominje zamenu kaiša, čak stoji da on traje koliko i skuter!

Takođe se pominje i preporučuje da se zbog obima posla, vezanog za eventualne intervencije na CVTu, zamene svi plastični zupčanici koji učestvuju u prenosu komande pomeranja remenice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Znam za taj šraf. Interesuje me čemu služe ovi prorezi levo i desno od pozicije A. Kaiš se ne menja dok ne pukne a meni je puko! Zanima me još da li pri montaži moram ja da odredim početni položaj ili on sam zauzme položaj kad se da kontakt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6391 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da bi uopšte mogao da ugradiš kaiš, remenica mora da bude na svom mestu i potpuno otvorena. Mislim da drugačije nije ni moguće...i nešto se ne sećam da postoji neka posebna procedura u tom elektronskom smislu...kao neki reset. Možda i grešim, davno je bilo, ne prolazi to meni više kroz ruke tako često.

Nadam se da imaš uz sebe radioničku knjigu...nije to nemoguće naći, a ima i X filmića na YT koji bi mogli da pomognu.

Bitno je da ispoštuješ te neke radioničke procedure i preporuke, jer nije baš ni jednostavno i jeftino to skidati svaki čas.

Činjenica da je doveden do trenutka da kiaš pukne...govori da je video svašta i da bi trebalo dobro prekontrolisati sve unutar transmisije. Detaljno čišćenje, kontrola luftova, zamena ležajeva, pod obavezno jer ako se to zbudži na brzaka, postoji velika verovatnoća da opet brzo izda. Eto sećam se još tog upozorenja na stanje plastičnih zupčanika...i ozbiljne trocifrene brojke samo za nabavku potrebnih delova (u €vrima, pre više od 10 godina)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Da bi se skinuo menjač mora ceo sklop motor-menjač-pogon da se izvadi iz rama motora što je veliki poso. Zato bi mi dobro došao svaki stručni savet jer je eventualna proba menjača dupli poso. Ako nešto ne bi funkcionisalo kako treba, ponovno skidanje menjača bi bilo kao da je prvi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja