Jump to content

Moto Zajednica

Do Soluna 110 somuna, mopedima u Grčku

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110
41 minutes ago, JunioR. said:

Svaka čast :care: bacili ste me opet u cenovnik za PCX 125 :jee1:

PCX je za devojčice, udobno lepo, komotno. Ovo je ono pravo :)

 

Vozio sam ga tri leta, ima mesta za prtljag, snage kolko hoces, samo zavrćeš gas :)

Promenio član ficoman
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Mala kubikaža i još braća. Meni su najlepša putovanja sa bratom bila...

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
On 5.8.2022. at 21:55, Bokes je napisao:

Ekstra!
Verujem da je ovo uspomena za nezaborav.
Nabaviti neke kacige sa suncobranom za nos... emoji16.png

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Gde da nadje kacigu sa tolikim suncobranom?!:lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110
3 minutes ago, Biker Q said:

Salim se ja malo, ne zamerite:). A u povratku nema nista zanimljivo? Mada kako si pisao o Grckoj mozda ste jos uvek tamo?:)

Ima ima, ostalo mi jos samo 77mb za slike u temi pa to da savladam. U Grkoj sam i dalje, telo je u Srbiji otaljava :)

Promenio član ficoman
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Чајна
  • Motocikl: CB400

Hvala na putopisu, poseban smek sto ste isli na tako malim motorima. To mi daje znak da nije bitna kubikaza, vec duh... konstantno slusam price ljudi da bez 1000cc ne krecu nigde van grada. Nikako mi to nema smisla, sem ako moras hitno od tacke a do tacke b autoputem. Ako ides za svoju dusu da uzivas.... pa vise vredi 200km na malom motoru sporednim putevima, nego 1000km jurcanja na velikom. Ako imas nedelju dana odmora, bolje preci realnih 1000km lagano, nego usiljenih 3000. Nije bitna kilometraza ni kubikaza vec put i tvoj osecaj na njemu. Nekad mi deluje kao da se ljudi utrkuju ko ce vise da predje za krace vreme. Kada brzo vozis nista ne mozes ni da vidis. Tako ja gledam, a slabo imam istomisljenika pa delujem kao ludak nekad :D U svakom slucaju hvala na putopisu, uz nadu da ce ih biti jos.

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Svaka čast na detaljnom putopisu. Mada mala kubikaža nosi i određene opasnosti na putu, kada automobili krenu da obilaze... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Има ли краја овог дивног писанија и путешествија, шта се дешавало у повратку ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110
On 8/21/2022 at 10:05 AM, Wildserbian said:

Bravo... Vratio sam secanja kad sam pre neku godinu isao PCX-om u Nei Pori.. :na_glavi:

PCX, koji je imao sediste sa crvenim koncem na KP :) ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

27.05.2022.

 

Dobro jutro, novo svitanje sa pogledom na more.

Samo još jedan dan i sutra nazad, glasno već izgovaram, "malo nam je", trebali smo još bar dva dana da ostanemo i uživamo u Grčkoj.

 

Ogi ima odmor sa budućom ženom u Trstu  i sve moje želje padaju u vodu. Zna se ko kosi, a ko vodu nosi. Jer mi smo muškarčine, mi smo Balkanjerosi :). Šta od onih pravih, danas osta? Da draga i provuci karticu, dobro znanu ponavljamo matricu. :)

 

Ogijev nos dobro se oljuštilo. Majsko sunce je odradilo svoje, telo gradskog deteta, drugačije i ne reaguje. Sve zateže i sve crveni, dobro sam i ja izgoreo. Ko ga šiša, misliću o tome u povrtatku kod Nša :)

 

Ajde, gde ste, silazite dole, gde nas danas vodite, kuda vas danas nosimo? Izgovaraju u glas :)

182.thumb.jpg.150dd97637cd1040d5a8d103029b18c9.jpg

 

Prepodnevna destintacija:

 

WWW.GOOGLE.COM

★★★★☆ · Bar

 

Jako blizu Baba plaže koju smo juče posetili. Sve je isto, a opet nije, Grčka je to. Put smo promenili, idemo kroz neka druga sela, a uz put, hop! Vinograd i na vrhu vinarija sa predivnim pogledom na isti. 

Sve je opet talasasto i zeleno.

 

IMG_20220526_104056.thumb.jpg.9ca84b7feb8073a4e2b18cb7f0a6072c.jpg

 

IMG_20220526_104151.thumb.jpg.ad9424f52f39b18e71834a94d358d968.jpg

 

IMG_20220526_104200.thumb.jpg.5a34dce78dbf574270171c2d36cef54a.jpg

 

Na samoj terasi i unutnar vinarije, stolovi, vidimo goste, degustiraju vino. Parking je veliki, stiže nova grupa. Maj je, u toku su srednjoškolske ekskurzije.

 

Vozimo još oko 15 minuta i na stižemo na Kyma plažu. Motore ostavljemo u hlad, a pored nas parkira autobus. Ekskurzija je u toku :)

 

172.1.thumb.jpg.f1ea8f167fbb9f9a4a901aa2b7db8f2e.jpg

 

Sama plaža je malo uža nego jučerašnja, ali zato objekat, je daleko bolji. Uz bar je i restoran, kao i deo van same plaže oko restorana gde je posadjena trava, i na samoj travi u hladu možete se smestiti na ležaljke.

 

646503596_162_1jpg.thumb.jpg.ddadb61540c3fe41b8b32f12a1521c6c.jpg

 

161.1.thumb.jpg.0d5c6d9de4fcbf8d5e9d5fb8e417d5da.jpg

 

160_j1pg.thumb.jpg.133cee2831302500b1528690571d57ad.jpg

 

Umorni smo. Sve nas je stiglo, celokupan put, i sinoćni izlazak. Ležimo i uz kafu i sendviče, pričamo i pravimo planove za dalje. Vremenska prognoza za naredne dane nije dobra.

Za 28.05. i 29.05.2022. u Srbiji je predvidja nagli pad temperature, kao i padavine. Ogi to prati već par dana i blago je nervozan. Kada krenuti, koji put odabrati. Ja lagano kuliram, ne dižem glavu, biće sve u redu :). Obično nisam takav optimista, ali sada sam u Grčkoj, sve se menja.

 

Možda sam vam negde u tekstu pomenuo, ekskurzije su u toku :) I onaj autobus, što se parkirao sa nama istovremeno po dolasku na plažu, doveo je napaljenu grupu tinejžera.

Mladi ljudi, hormoni na max :), to samo pršti, uz mirno more, oni opet dižu talase :). Uvećajte sliku ispod :)

 

163.1..thumb.jpg.3ee4c962ea2864343701ae979bb617a6.jpg

 

Baš se lepo odmaramo :). U nekom trenutku dolazi Marko sa verenicom, a već su nas prethodnog dana upozoravali da su ovde bili i da su pobegli kod nas na Baba plažu baš zbog ekskurzije. Opet ih videvši, samo su se okrenuli i otišli.

 

Mi i dalje ležimo, ležimo i upijamo, more, sunce, pesak.

 

185.thumb.jpg.3b2a866b9e7eb0c6219987a441e189b0.jpg

 

Dosta nam je. U vodu nismo ušli, deca rade svoje, a mi odosmo u hotel.

 

Na putu ka smeštaju opet nešto novo, Nea Michaniona :)

 

WWW.GOOGLE.COM

Μηχανιώνα 570 04, Griechenland

 

184.thumb.jpg.629a70375442507b742463aa2abde5b7.jpg

 

Malo  selo sa ogromnom lukom za ribarske brodove. Kako smo iznad same luke, ne propuštamo priliku da do iste svratimo.

 

191.thumb.jpg.f934e66ab6b3979340df5657fc2fc3b9.jpg

 

Nije delovala toliko veliko, pravih dimenzija postali smo svesni  tek kad smo se spustili do same luke  i našim mopedima došli do samih brodova.

Niko nas nije zaustavljao u našoj nameri da vidimo same brodove, kao i da se slikamo.

 

175.1.thumb.jpg.4c1bb81207f8f92127b6e855b641d4ba.jpg

 

173.1.thumb.jpg.4f51f2cfe9fb3c7ccb46b8ef914cb449.jpg

 

174.1.thumb.jpg.8e731fc8c68a64d06008468a22c35d7c.jpg

 

Da li su ovo najlepše slike sa putovanja, prosudite sami :)

 

Mesto je odlično, nije veliko, ima sve što treba da ima, crkva, škola, apotaka. U blizini je dosta plaža. Nalazi se ispod planine Olimp, pa tokom zime ume da bude i snega. Iznad same luke se proteže ulica, gde su prodavnice i restoran koji gleda na samu luku, čini se ne tako turističko, ali ja bi ga svima preporučio bar na jedno popodne. Gledajući na "netu" vidim da je zalazak sunca odličan.

 

187.thumb.jpg.68964f41b89211cb80640609965eb51e.jpg

 

Odmor u sobi nam je dobro došao. Sačekali smo da sunce malo utihne i negde oko 17:30, krenuli smo ka samom centru, Beloj kuli i šetalištu i spomeniku, Aleksandru Makedonskom.

 

Papakije parkiramo pored same policijske stanice u samom centru. Kako smo sišli sa mopeda, moj Ogi počinje da mi pokazuje, različite verzije Papakija koje su nam se našle na putu do samog šetališta. "E ovo ti je varijanta Honde, ali 180 kubika sa širim gumama i boljim ramom, kao motor, ima bolje kočnice....".

Tako on priča meni, a meni se u glavi samo vrzmaju misli koliko još malo nam je ostalo. Pola ga slušam, a pola odmah zaboravljam :).

Kako smo prešli ulicu, ulazimo u suvenirnicu, taman da uzmemo nalepnice sa motivima Soluna, a meni nešto skupo, i odvorim ga od kupovine. Sad nemamo ni nalepnice na papakijima kao uspomenu, a nemamo ni novac. Sve to ode, a uspomene nemaju cenu. Zato nemojte da sledite moj primer, već suvenire kupujte nemilice.

Po izlasku iz suvenirnice, bez ikakvog "ulova", vreme se naglo menja, počinje da duva vetar i postaje oblačno. Neka paranoja hvata mog brata, i uvlači se nervoza, kad sutra da krenemo, kako da ne pokisnemo. Mene i dalje to ništa ne dira, znam da će sve biti u redu. To nije moj manir. Eh ta Grčka.

 

Šetamo duž mora, raznih ponuda ima, te krstarenje brodom, tu je i neki basket turnir koji se prirema, i na posletku dajem mu zadatak,  da se smiri i uradi ono što najbolje zna. Ovekoveči ovaj dogadjaj :)

 

180.1.thumb.jpg.786754a3d91874f8cd04eafff95dbf0e.jpg

 

181.1.thumb.jpg.489f2b81690347388fe49baf6c75216b.jpg

 

177.1.thumb.jpg.c68410d090d7e69c7f4d778287f1c218.jpg

 

178._1jpg.thumb.jpg.8dfbe22ba801a7517e703c11cb83472a.jpg

 

179..1.thumb.jpg.00e1a21eb98bea34f5ab302c81291fbd.jpg

 

I za kraj Nena Starleta :)

 

Vreme je za pokret, gladan je i nervozan, vrtimo se u krug, gde da jedemo.

Posle nekog vremena shvatamo šta smo uradili, preumorni otišli smo na plažu, umesto da smo ujutru forsirali grad, pa odmor pa plaža, ovako smo nam je dan prošao u dangubi i kratrkom obilsku Soluna.

Dogovor je da jedemo Agia Triadi mestu u kom smo smešteni, ali u prvom delu mesta koji je turistički razvijeniji i popunjeniji.

Sedamo na mopede i sad već dobro poznatim putem kao lokalci pičimo ka svom mestu.

 

Na jednom od  semaforu, smo prvi, stojimo uporedo sa taksistom u Škodi Oktaviji.Gledamo mi njega gleda on nas, i obraća nam se na grčkom :). Ja sam Grk, to sam vam već rekao, a ovim i dokazao :)

Govorimo da smo iz Srbije, čovek gleda ne veruje, dva mala Grka već preplanuli i na papakijima, tvrde da su Srbi :).

Odlazi razočaran bez pozdrava :)

 

Stižemo u Agia Triadu i biramo lokal na samoj plaži uz šetalište, kao što sam već pomenuo ovo je življi deo mesta, gde je već puno, porodice sa decom izovode davno poznat ritual tokom odmora. Red šetnje, red dranja, red sladoleda i tako u krug.

 

I ovog puta biramo giros na tanjiru. Dobar, ali ne tako, kao i prethodno veče. Konobarica me "šiša" za par eura pri naplati, ja to nonšalantno dopuštam  i eto gde odoše naše nalepnice. Znači štednje nema, i ne sme da bude!

 

Mrak je pao, i vreme je počinak, punih stomaka i rezervoara, vraćamo se u hotel. Pakujemo stvari, sutra se vraćamo našoj prvoj kući. Drugu napuštamo.

 

Laku noć deco :)

Promenio član ficoman
  • Sviđa mi se 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350

Druze moj dragi, toliko lepo si sve opisao, kao da sam sa vama bio na avanturi. Imam 41 godinu, polozio sam testove za A, krecem polako sa voznjom itd. Muku mucim kako da napravim kombinaciju i kupim Hondu NC750X i kada vidim ljudeo kao sto ste vi, shvatam da nije bitno koji motor imas, vec volja i zelja za avanturom. Tako sam sada poceo ipak po glavi da vrtim, ono sto mi je lakse ostvarivo, a to je da kupim neki mnogo manji motor za pocetak, tipa SYM HD300 ili Beverly, jedno dve do tri godine dok mi ne istekne vozacka za pocetnike i onda da kupim nesto veci motor.

Veliko hvala i sa nestrpljenjem cekamo nastavak.

Svako dobro.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 23 sati, NightWalker je napisao:

... shvatam da nije bitno koji motor imas, vec volja i zelja za avanturom ...

Тачно тако, једна млого мудра глава написала "Бој не бије свијетло оружје, већ бој бије срце у јунака" П. П. Његош

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 22.8.2022. at 10:13, ficoman je napisao:

PCX, koji je imao sediste sa crvenim koncem na KP :) ?

 

Ne. Ovaj moj je bio crvene boje, 2013 godiste sa fabrickim sedistem. Mislim da je sada u Sremskoj Mitrovici. 

Postoji mali putopis ovde na forumu "Grcka skuterom od 125cv".

Promenio član Wildserbian
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 8/11/2022 at 8:11 AM, Smooth Operator said:

Tako ja gledam, a slabo imam istomisljenika pa delujem kao ludak nekad :D

Ako ti je za utehu, ima ljudi kod nas koji voze bicikl po 1000km, onako "u cugu". Limit im je malo preko 70 sati, ne sećam se. Kako to tek deluje ludo? Ima i devojaka. Nedavno sam na transfagarašanu video grupu sa onim Babetta-ma. Mala Jawa, motorčić sa pedalama... Sve može, samo je bitno srce. Neko traži hotel, a neko obiće svet i bez šatora... 1000 kubika ima svoje čari ali nisu uslov da bi se putovalo... kad vidim ovakvo putovanje prosto mi žao što mi je to vreme prošlo u nepovrat...

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja