Jump to content

Moto Zajednica

YBR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Moj je bio od rode i dosadio mi za 2 meseca zbog "prevelike" moći i brzine

 

Mozda si previse ocekivao.Ja sam ga kupio kao zamenu za zoljicu i da mi nije posle 20 godina ponovo

proradio benzin u venama vozio bih ga jos dugo.Realno,motor je odlican za grad.Malo trosi,jevtina registracija,dobro

ubrzava,lak za voznju...E sad,ko voli brzinu i ko putuje motorom taj o njemu nece ni razmisljati.P.S.Kupljen kod Rode 2006.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Mozda si previse ocekivao.Ja sam ga kupio kao zamenu za zoljicu i da mi nije posle 20 godina ponovo

proradio benzin u venama vozio bih ga jos dugo.Realno,motor je odlican za grad.Malo trosi,jevtina registracija,dobro

ubrzava,lak za voznju...E sad,ko voli brzinu i ko putuje motorom taj o njemu nece ni razmisljati.P.S.Kupljen kod Rode 2006.

 

+1 kupljen kod Rode 2007. meni je, sa mojih 90-tak kg od gazele do dusanovca pokazao 110 a kochaMladji da bi pratio kolonu na dunavskoj turi kaze da ga je celom obilaznicom oko Smedereva ladno drzao tih 110

 

zr767_ybrwk7.jpgoPsU5_kochamladjipz7.jpg

K1v0z_kochamladji1st4.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Mozda si previse ocekivao.Ja sam ga kupio kao zamenu za zoljicu i da mi nije posle 20 godina ponovo

proradio benzin u venama vozio bih ga jos dugo.Realno,motor je odlican za grad.Malo trosi,jevtina registracija,dobro

ubrzava,lak za voznju...E sad,ko voli brzinu i ko putuje motorom taj o njemu nece ni razmisljati.P.S.Kupljen kod Rode 2006.

 

+1 kupljen kod Rode 2007. meni je, sa mojih 90-tak kg od gazele do dusanovca pokazao 110 a kochaMladji da bi pratio kolonu na dunavskoj turi kaze da ga je celom obilaznicom oko Smedereva ladno drzao tih 110

 

3wW8A_ybrwk7.jpgdnEQQ_kochamladjipz7.jpg

yHGQq_kochamladji1st4.jpg

 

 

 

Moguce je da ide 110 km/h taj sa karbovima zato sto su i neki klinci iz grada takodje tvrdili da im ide 110 km/h. Ovaj moj je kupljen u Teletrade 2007 god i imao je elektronsko ubrizgavanje, i trosio je vrlo malo, a ne verujem da je imao ikakvu blokadu. Kad smo ja i Marko isli u belu crkvu na moto skup drzao sam ga svuda 90 km/h i imao je jos malo gasa ali nista znacajno. Bez stajanja je ladno izdrzao tih stotinak kilometara sa nas dvojicom koji smo imali oko 150kg zajedno. Takodje kada smo se vracali iz NS za Mladenovac (oko 140km) nigde nisam stao, osetio sam da je negde kod Avale menjac postao nesto tvrdji i to je to. Od zamene do zamene (6000km) je trosio oko 200ml ulja sto mislim da nije nista strasno uz moju voznju... Mogu da kazem da je trosio oko 2.5l kada se vozi normalno bez neke voznje u velikim obrtajima. Za grad je odlican i sad se kajem sto sam ga prodao, ostavio bih ga da mi sluzi kao motor za grad da mogu da odem da zavrsavam neke sitnije poslove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

mozda ima blokadu u auspuhu?

 

Taj auspuh sa katalizatorom ga sigurno gusi ali da ima bas blokadu cisto sumnjam.

Verovatno bi se mnogo veselije vrteo da ima neku rezonicu. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Rezonica pije vode na 2T mašinama ovde nema ama baš nikakvog efekta ocim možda buke.Može se verovatno dobiti nešto skidanjem katalizatora ali maximim 10%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Rezonica pije vode na 2T mašinama ovde nema ama baš nikakvog efekta ocim možda buke.Može se verovatno dobiti nešto skidanjem katalizatora ali maximim 10%.

 

Otvoreni auspuh + filter + vece dizne = 115 kmh garant.  ;D

 

Ja sam toliko bio zadovoljan upravljivoscu, a toliko izfrustriran snagom, da sam razmisljao i o mashini iz XT500.  :D

To bi bila modifikacija..... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

Ja tezim oko 100 kg,potrosnja nije prelazila 2,5l,a ipak je isao 110.nemam pojma da li je karb ili ubrizgavanje.

otvaranjem auspuha bi sigurno dobio nesto,ali koliko je 10% na 10ks?mozda 5km/h na krajnju brzinu.

ovako izgleda izduv kod ybr250,mislim da nije mnogo razlicit na 125-ici.

Ima jedan ybr u NS sa otvorenim izduvom,bas se mocno cuje.

post-5478-12879015004773_thumb.jpg

post-5478-12879015005145_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja tezim oko 100 kg,potrosnja nije prelazila 2,5l,a ipak je isao 110.nemam pojma da li je karb ili ubrizgavanje.

otvaranjem auspuha bi sigurno dobio nesto,ali koliko je 10% na 10ks?mozda 5km/h na krajnju brzinu.

ovako izgleda izduv kod ybr250,mislim da nije mnogo razlicit na 125-ici.

Ima jedan ybr u NS sa otvorenim izduvom,bas se mocno cuje.

 

Neko jednostavno poredjenje, tvoj ima karbove i trokrake felne sa duplim krakovima. Sa elektronskim ubrizgavanjem  ima petokrake felne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ja tezim oko 100 kg,potrosnja nije prelazila 2,5l,a ipak je isao 110.nemam pojma da li je karb ili ubrizgavanje.

otvaranjem auspuha bi sigurno dobio nesto,ali koliko je 10% na 10ks?mozda 5km/h na krajnju brzinu.

ovako izgleda izduv kod ybr250,mislim da nije mnogo razlicit na 125-ici.

Ima jedan ybr u NS sa otvorenim izduvom,bas se mocno cuje.

 

bas me zanima kako se cuje ovaj auspuh ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Sta mislite o organizovanju nekog malo duzeg puta po srbiji tj. obilska odredjenih gradova po dogovoru, ali nas sa malo slabijim masinicama? :) Recimo 125cc i 250cc. Naravno dobrodosli su i jaci bajkovi, ali vrlo cesto se slabije masinice samo namuce prateci one jace pa bude malo neprijatno... :P

Ja to planiram pa ako ima zainteresovanih neka se jave na vreme...tu negde oko marta pretpostavljam .) Sve mi se cini da ce tada da mi pocne sezona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja