Jump to content

Moto Zajednica

Kineski atv 110cc ostecen zid cilindra

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav, pre nekog vremena primetio sam da je pumpa ulja stala sa radom, i da je beli dim  (verovarno ulje dospelo u cilindar) poceo da izlazi iz auspuha. Problem je bio lancanik pumpe ulja, pa sam mu to zamenio, i opet kada sam sve sklopio, naravno ulje je procirkulisalo, ali imam problem da ogromna kolicina ulja dospeva u cilindar gde sagoreva, i silni beli dim izlazi iz auspuha. Kada sam sklapao nisam prometio da je klip cesao o sam cilindar, i da je ostavio tragove ostecenja, verovatno kada je protok ulja stao. Motor plai bez problema i lepo vuce ali nenormalno dimi. Da li je problem taj cilindar i klip, ili nesto drugo posto sam zamenuo sve dihtunge i gumice ventila koji su, takodje slajfovani. Evo slike pa vidite da li je strasno. 

20220713_222102.jpg

20220713_222050.jpg

20220713_222036.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

Клип је за промену а цилиндар може да се очисти хоновањем. Али, пре свега код мајстора да ти премери цилиндар и да процени оштечење.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Mislim da se ne isplati. Ima jedan zarez to samo razbusivanjem moze, i klip specijala +0,5mm sve to kosta oko 2000 dinara, a cilindar i klip i dihtunzi set novi 2500. Moje pitanje je da li to pravi problem da uljne karike ne skidaju ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

Ако увечаш слику видиш да су и карике вертикално упропаштене. Иначе да, ово оштечење даје чур кроз издув.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova

Nego sta nego da pravi. Radio sam par tih malih sa vazdusnim hladjenjem koji su samo bilo pregrejani sa slicnim ostecenjima. Trosili ulja koliko i goriva, purnjali kao parne lokomotive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja