Jump to content

Moto Zajednica

(Електро)Турбо за мале кубикаже 49 CC To 99 CC

Recommended Posts

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Ok, neka neko kupi ovo sranje na struju kad je tako logično i delotvorno. Ja odustajem...

 

Ма нема љутиш, и ја сам поставио тему да видим оћел' се неко упеца ...  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Još jednom pozivam "poznavaoce" da pogledaju malo teh. podatke Renaulta 5 GT Turbo, a onda da komentarišu dali to radi ili ne. Garantujem da na 2T može da ima efekat, koliki, zavisi od mnogo stvari.

p.s.

Princip rada 2T je ostao skoro isti, ali flater-vantil (reed valve) dozvoljava neke stvari koje "poznavaoci" nisu još dokučili ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Još jednom pozivam "poznavaoce" da pogledaju malo teh. podatke Renaulta 5 GT Turbo, a onda da komentarišu dali to radi ili ne. Garantujem da na 2T može da ima efekat, koliki, zavisi od mnogo stvari.

p.s.

Princip rada 2T je ostao skoro isti, ali flater-vantil (reed valve) dozvoljava neke stvari koje "poznavaoci" nisu još dokučili ;D ;D ;D

 

 

pa objasni malo taj princip rada renoove turbine,ima nas dosta koji nismo poznavaoci renoa 5 TURBO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Molio bih link od tog renoa 5 turbo sa elektricnim turbom...  ::)

 

Takodje bi molio neki link gde je turbo (obican ili elektricni) uspesno primenjen na 50cc 2T.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja malo googlo, i taj garrett T2 na Renou mi lici na obican, cak sam bio i na sajtu kluba (!) ljubitelja R5Turbo, tamo ima dosta slika i podataka, i sve mi se cini da je taj turbo ko i svaki drugi,  Revolution, ako bi moglo neko objasnjenje na tu temu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja malo googlo, i taj garrett T2 na Renou mi lici na obican, cak sam bio i na sajtu kluba (!) ljubitelja R5Turbo, tamo ima dosta slika i podataka, i sve mi se cini da je taj turbo ko i svaki drugi,  Revolution, ako bi moglo neko objasnjenje na tu temu... :)

Liči ali nije, on je električno gonjen na niskom broju obrtaja a klasično gonjen na visokom. Tako se anulira efekat rupe. Ali princip je taj da elektro gonjen turbo može da nabije pritisak, i podigne snagu. Evo jedan link gde su to objašnjavali ali za mazdu RX8 iz 2005e, pa nevidim nikakav problem.

http://rotarynews.com/node/view/381

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Taj turbo u mazdi je trebalo da bude Garettov e-turbo sistem koji je ostao na nivou prototipa. Ideja je bila da radi kao ispomoć turbini na malim obrtajima i da radi kao generator pri usporavanju ali odbačena kao nedovoljno efikasna zbog količine baterija (težine) potrebne za pogon elektro motora. Baš me zanima koliko bi trebalo da bude jak el. motor i koliko baterija da to napajaju, a da turbina bude efikasana u svim režimima rada SUS motora.

 

I dalje nemam link od Renoa 5 turbo gde se pominje el. turbo.  Znam da je reno 21 imao električnu pumpu za vodu koja hladi turbinu kad se ugasi motor.

 

Molio bih link od tog renoa 5 turbo sa elektricnim turbom...  ::)

 

Takodje bi molio neki link gde je turbo (obican ili elektricni) uspesno primenjen na 50cc 2T.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Taj turbo u mazdi je trebalo da bude Garettov e-turbo sistem koji je ostao na nivou prototipa. Ideja je bila da radi kao ispomoć turbini na malim obrtajima i da radi kao generator pri usporavanju ali odbačena kao nedovoljno efikasna zbog količine baterija (težine) potrebne za pogon elektro motora. Baš me zanima koliko bi trebalo da bude jak el. motor i koliko baterija da to napajaju, a da turbina bude efikasana u svim režimima rada SUS motora.

 

I dalje nemam link od Renoa 5 turbo gde se pominje el. turbo.  Znam da je reno 21 imao električnu pumpu za vodu koja hladi turbinu kad se ugasi motor.

 

Molio bih link od tog renoa 5 turbo sa elektricnim turbom...  ::)

 

Takodje bi molio neki link gde je turbo (obican ili elektricni) uspesno primenjen na 50cc 2T.

Biće, kopam po netu, a moraću i u podrum da se nabodem, imam to na papiru ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Jeb'o sliku svoju, al meni i dalje to lici na obican turbo. Evo slika Garrett T2 iz R5 Turbo:

 

hY0q3_garrettt2plusgj7.th.jpg

 

mJ2Se_t25carbon1gh0.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha fzr 600

 

na koju foru radi ovo??

Za one koji nisu znali, sličnu turbinu (na elektromotor) je imao i Renault 5 GT Turbo, i to je sasvim korektno radilo. E sad po teoriji venturi cevi sa diznom i difuzorom(koju mi zoveko karburator zbog svrhe) protok vazduha povlači gorivo iz rezervoara (čitaj lončeta karburatora) a iglica i dizna regulišu odnos smeše za odredjeni broj obrtaja. Kod dvotaktnih motora je problem u tome što je jako mali potpritisak koji povlači gorivo na nižem broju obrtaja, dok je na visokom više nego zadovoljavajući. Sa turbinom se postiže da dobijete dovoljno smeše i na niskom broju obrtaja. Ništa spektakularno, postojalo još 30 ih godina prošlog veka, a čak je mislim i DKW bio šampion sveta sa agregatom koji je imao klipni kompresor, ali na sličnom principu.

 

STA je imao R5 GT TURBO,kakvu turbinu na struju nisam razumeo a imam fazu 2 i inace sam automehanicar za renoe kao i moj cale koji se i penzionisao radeci iste ceo zivot...jedini motor kao turbina je bio za hladjenje karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

 

na koju foru radi ovo??

Za one koji nisu znali, sličnu turbinu (na elektromotor) je imao i Renault 5 GT Turbo, i to je sasvim korektno radilo. E sad po teoriji venturi cevi sa diznom i difuzorom(koju mi zoveko karburator zbog svrhe) protok vazduha povlači gorivo iz rezervoara (čitaj lončeta karburatora) a iglica i dizna regulišu odnos smeše za odredjeni broj obrtaja. Kod dvotaktnih motora je problem u tome što je jako mali potpritisak koji povlači gorivo na nižem broju obrtaja, dok je na visokom više nego zadovoljavajući. Sa turbinom se postiže da dobijete dovoljno smeše i na niskom broju obrtaja. Ništa spektakularno, postojalo još 30 ih godina prošlog veka, a čak je mislim i DKW bio šampion sveta sa agregatom koji je imao klipni kompresor, ali na sličnom principu.

 

STA je imao R5 GT TURBO,kakvu turbinu na struju nisam razumeo a imam fazu 2 i inace sam automehanicar za renoe kao i moj cale koji se i penzionisao radeci iste ceo zivot...jedini motor kao turbina je bio za hladjenje karburatora.

 

 

 

   1.  Kad dodjes na neki forum - prvo procitas pravila foruma ( pisanje velikim slovima se smatra vikanjem ). 

   2.  Postoji i tema " Predstavljanje clanova " pa je red da se i ti predstavis - kao sto su to uradili i drugi pre tebe ( ne mora nesto puno, al da ipak steknemo neku sliku o tebi ) .

   3.  Ako vec naidjes na forumu na nesto sa cime se ti ne slazes ( kao ovo sto si nasao ) , prvo pogledas datum kad je to pisano. Konkretno ovo je " revolution " pisao u decembru 2008 godine , pre osam godina, a mislim da " revolution " nije na forumu zadnjih pet godina.  Na tako stare teme - tesko da ce neko da ti odgovori. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja