Jump to content

Moto Zajednica

Došao je dan da i ja predstavim svoj motorin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636

Veliki pozdrav i poštovanje svima! Ja sam Marko Kovačević, imam 23 godine, živim u Novom Sadu već godinu dana, u koji sam došao iz Nove Pazove. Od prvog razreda osnovne škole sam želeo da imam mali motor (pocket bike, koji je imao moj drugar iz razreda), celu osnovnu sam maštao o skuteru  kojeg ću voziti, farbati, sredjivati...Na moju veliku sreću postojali su ljudi koje sam u tom dobu upoznao i koji su mi pozajmili njihove skutere da obidjem "jedan krug". Umesto da se zadovoljim, u meni je želja sve više rasla. Kao i kroz celu srednju školu i faks, ciljao sam da imam neki motorčić kojim ću se vozikati za svoj gušt. Kako to naravno nisam mogao da ostvarim u tom periodu jer nisam imao kinte da ga kupim od džeparca, iskristalisao sam plan da to bude kad se zaposlim.

 

Nakon faksa sam našao posao(jedva) i od prvog radnog dana počeo da odvajam kintu i smišljam na koji način da se dokopam mog prvog motorina. Sve je ispalo po planu i nakon pola godine uspeo sam da kupim predmet mojih snova, koji sanjam još kao dete.

 

 

Izbor motora nije bio prevelik ako uzmemo ograničenja poput zakonskih i novčanih. I povrh svega toga najbitniju stvar, moju želju za daljinama i putevima. Trudio sam se da budem realan, u smislu da kupim onaj motor koji ću moći da održavam, koji će svojim kvalitetom moći da podnese veće ture, koji ne troši mnogo i koji mi je lep.

 

Izbor je pao, Kawasaki Ninja 250R, ispunjava sve navedeno. (Morao bih da spomenem da mi je putopis od @stampar -a sa MZ-om 250 dao dodatnu ispiracijiju da to bude bas 250)

 

 

Gledao sam oglase stalno, prosečna cena im je oko 2200-2500e, medjutim ciljao sam na to da bude crni, što je jako retko. Jedno veče u 22h sam video da je izašao na oglase Ninja 250R, crne boje 3200e. Čuo sam se sa čovekom i pitao ga da kaparišem motor jer bih lovu u tom trenutku imao tek za dva meseca, dogovorili smo se uz moje obećanje od 3300e.

 

Vlada legenda od kog sam kupio motor, ispoštovao je dogovor, skinuo je oglas još onda i čuvao je motor za mene. Jer da nije, bio sam svestan da tako nešto neću više naći.

 

 

Srečan do ušiju predstavljam vam moj prvi motocikl/motorče/motorin :

 

Kawasaki Ninja 250R, 2010. godiše, sa elektronskim ubizgavanjem(većina su karburatori), u 100% fabričkom stanju. Sa pravih 7500km na satu. Vlada ga je uvezao tako da sam ja prvi vlasnik u Srbiji. 

 

Nove Michelin gume, zamenjeno ulje i svi filteri, zamenjena rashladna tečnost, i promenjena sva signalizacija u led, očišćen-podmazan-zategnut lanac, uradjen kompletan pregled motora kod majstora i sad je crni mačor spreman za sezonu.

 

 

Čekam još vozačku ovih dana da preuzmem i nadam se da nas čeka lepo druženje, mnogo lepih i bezbednih predjenih kilometara. Dostizanje nekih daljina koje sam planirao mnogo godina u nazad.

 

Hvala mom burazeru Nikoli što je verovao da ću uspeti da ostvarim moju želju, polazeći od nule. Kad sam ga ja dočekao, svi će.

 

3a5af6f33e8b612061e33741d7fa5a50.jpg2e9dc157a9f874f1840ad88733e09721.jpg8f4a0b547dd6dc33d81dbd00fcec8e3d.jpgb06df8033af23d88358c384aeba9a2bb.jpg053b91c4026d4e4ca41c1c598780139c.jpg1e6eace2d12bfc9c9c8356b00a593b4a.jpgafde1b22dc11ed25616c11eee8507e91.jpg7c4a35b0bf094dc2e07e1a2899b50612.jpgd289c5b9f004a54394522e816f24a4d9.jpgb9f0248a05b4d762c126e92bc95028fc.jpge4b2fb1d798d9f9654b1cbbadaec2e65.jpg

 

Sent from my SM-G960U using Tapatalk

 

 

  • Sviđa mi se 37
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2442 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Di bre Kawasaki, pa još crn... 

Srećno u zdravlju da ga voziš! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Veliki pozdrav i poštovanje svima! Ja sam Marko Kovačević, imam 23 godine, živim u Novom Sadu već godinu dana, u koji sam došao iz Nove Pazove. Od prvog razreda osnovne škole sam želeo da imam mali motor (pocket bike, koji je imao moj drugar iz razreda), celu osnovnu sam maštao o skuteru  kojeg ću voziti, farbati, sredjivati...Na moju veliku sreću postojali su ljudi koje sam u tom dobu upoznao i koji su mi pozajmili njihove skutere da obidjem "jedan krug". Umesto da se zadovoljim, u meni je želja sve više rasla. Kao i kroz celu srednju školu i faks, ciljao sam da imam neki motorčić kojim ću se vozikati za svoj gušt. Kako to naravno nisam mogao da ostvarim u tom periodu jer nisam imao kinte da ga kupim od džeparca, iskristalisao sam plan da to bude kad se zaposlim.
 
Nakon faksa sam našao posao(jedva) i od prvog radnog dana počeo da odvajam kintu i smišljam na koji način da se dokopam mog prvog motorina. Sve je ispalo po planu i nakon pola godine uspeo sam da kupim predmet mojih snova, koji sanjam još kao dete.
 
 
Izbor motora nije bio prevelik ako uzmemo ograničenja poput zakonskih i novčanih. I povrh svega toga najbitniju stvar, moju želju za daljinama i putevima. Trudio sam se da budem realan, u smislu da kupim onaj motor koji ću moći da održavam, koji će svojim kvalitetom moći da podnese veće ture, koji ne troši mnogo i koji mi je lep.
 
Izbor je pao, Kawasaki Ninja 250R, ispunjava sve navedeno. (Morao bih da spomenem da mi je putopis od @stampar -a sa MZ-om 250 dao dodatnu ispiracijiju da to bude bas 250)
 
 
Gledao sam oglase stalno, prosečna cena im je oko 2200-2500e, medjutim ciljao sam na to da bude crni, što je jako retko. Jedno veče u 22h sam video da je izašao na oglase Ninja 250R, crne boje 3200e. Čuo sam se sa čovekom i pitao ga da kaparišem motor jer bih lovu u tom trenutku imao tek za dva meseca, dogovorili smo se uz moje obećanje od 3300e.
 
Vlada legenda od kog sam kupio motor, ispoštovao je dogovor, skinuo je oglas još onda i čuvao je motor za mene. Jer da nije, bio sam svestan da tako nešto neću više naći.
 
 
Srečan do ušiju predstavljam vam moj prvi motocikl/motorče/motorin :
 
Kawasaki Ninja 250R, 2010. godiše, sa elektronskim ubizgavanjem(većina su karburatori), u 100% fabričkom stanju. Sa pravih 7500km na satu. Vlada ga je uvezao tako da sam ja prvi vlasnik u Srbiji. 
 
Nove Michelin gume, zamenjeno ulje i svi filteri, zamenjena rashladna tečnost, i promenjena sva signalizacija u led, očišćen-podmazan-zategnut lanac, uradjen kompletan pregled motora kod majstora i sad je crni mačor spreman za sezonu.
 
 
Čekam još vozačku ovih dana da preuzmem i nadam se da nas čeka lepo druženje, mnogo lepih i bezbednih predjenih kilometara. Dostizanje nekih daljina koje sam planirao mnogo godina u nazad.
 
Hvala mom burazeru Nikoli što je verovao da ću uspeti da ostvarim moju želju, polazeći od nule. Kad sam ga ja dočekao, svi će.
 
3a5af6f33e8b612061e33741d7fa5a50.jpg2e9dc157a9f874f1840ad88733e09721.jpg8f4a0b547dd6dc33d81dbd00fcec8e3d.jpgb06df8033af23d88358c384aeba9a2bb.jpg053b91c4026d4e4ca41c1c598780139c.jpg1e6eace2d12bfc9c9c8356b00a593b4a.jpgafde1b22dc11ed25616c11eee8507e91.jpg7c4a35b0bf094dc2e07e1a2899b50612.jpgd289c5b9f004a54394522e816f24a4d9.jpgb9f0248a05b4d762c126e92bc95028fc.jpge4b2fb1d798d9f9654b1cbbadaec2e65.jpg
 
Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
 
Lakone ti burazer?? Lep motor

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2196 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozdrav, i dobrodošao !

Lepa priča, lep motor. Drago mi je da si uspeo da ostvariš svoj san...Bravo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2881 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Bravo! 

Lepa priča, pametan momak, pametan izbor. Da ga voziš sa osmehom!

Bitno je da se što više vozač, da odeš što dalje, brzina i snaga su gluposti.

Da ti troši mali, da je pouzdan i pristupačan za održavanje. Lek za sve gluposti i ideje za "brže bolje jače" je "ne seri nego vozi" ;)

Bravo još jednom, sad slede putopisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636

Hvala vam ljudi na lepim željama :) Nadam se da će biti prilike da podelim svoje putopise i da se sretnemo nekad negde na putu u zdravlju i dobrom raspoloženju popričamo o nekim lepim temama. Živi bili

Sent from my SM-G960U using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 966 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

E pa decko da te lepo sluzi motor. Lep primerak. Pamet u glavu i granica u mislima, narocito kad budes presao na jaci motor.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1157 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Dobro nam došao!

Znam kako je, posle više od 10 godina sam dočekala da konačno posedujem pravi motor (skuter od 50cc sam vozila 7 godina).

Neka te služi lepo, želim ti puno sretnih kilometara! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1682 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pozdrav i dobrodošao! :zdravo:

Jedno od najiskrenijih predstavljanja koje sam ovde pročitao, onako iz srca. Neka te dobro služi i uvek nasmejanog vrati kući, što se kaže. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636

Shvatam da je motor ušao u moj život tačno na vreme. Prvo, da mi je poklonjen, ne bih ga cenio i ne bi imao tu vrednost, koju ima za mene kao što ima sada kada znam čega sam se odricao da bih ga danas imao. I čega se trenutno odričem, da bih jednog lepog jutra dočekao zoru na njemu negde daleko odavde. Jednostavno uživam i u tom periodu čekanja, planiranja i maštanja.
Drugo, da mi je kupljen pre koju godinu siguran sam da bih divljao, i za sebe i za dokazivanje. Zavrtao bih ga konstantno gde god bih stigao, a to bi verovatno izazvalo posledice. Vozao bih druge, tako pod gasom, što bi opet bilo jako loše. Ali mi to tada ne bi mogao niko objasniti. Bogu hvala pa ga nisam imao tada. Ipak je sreća što sam na neki način bar u pogledu ludiranja koliko toliko sazreo da shvatam gde se šta ne radi, i šta nosi koliki rizik. Da ipak nekim ludiranjem ne bih samo sebi naudio već i ljudima koji me vole, pa sam samim tim i promenio fazon - pogled generalno na vožnju, pa popustim gas mnogo češće nego nekad. Danas bih radije da se što više vozikam po gradu, jurim devojke, kampujem, sanjarim i putujem, za sada sam. Razmišljajući kada ću i da li ću nekad upoznati baš nju, koja će sve razumeti i biti ista budaletina :)

Hvala vam svima na lepim željama, jako je lepo pročitati ih

Sent from my SM-G960U using Tapatalk

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Браво момчино, леп избор за почетак ... са срећом се науживао и напутовао са њим па кад нажуљаш доста искуства на седишту кроз километре па да падне нешто веће ... још једном срећно !!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja