Jump to content

Moto Zajednica

Gear indicator

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

Pozdrav izvinjajem se na smetnji zanima me gear indicator ili ti pokazivac brzina sutra ili prekosutra idem kupit hondu nsr 125 volio bih ako ikako mogu to namontirati na hondu jel ima ispod sjedista steker da se usteka ili neka druga slicna varijanta posto nema pokazivaca brzina ni mjeraca za gorivo makar da vidim u kojoj sam brzini jer je zasigurno lakse vec bez toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Mozes da ugradis jedino varijantu koja radi na principu brojaca. Nije pouzdano kao kad motor ima bar pripremu(kontakte na biracu) ali zavrsava posao.


Nego ne vidim sta ce ti to? Vozis po sluhu u zavisnosti od toga da li krstaris po ravnom ili obilazis nekoga uzbrdo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

I zanima me sta bi na nsr znacilo side stand jel to svijetli kada je hondi spustita nogara i koliko da sipam deca ulja da sipam u benzin na 5 litara?

Promenio član Ivo1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

Zao mi je sto na ovoj temi pisem posve drugo al treba mi pomoc kupio sam hondu nsr 125 sve radi super ok samo je 1 problem u pitanju znaci uvijek je moram palit sa cokom nebitno jel bila hladna ili vruca masina uvijek moram i kad upalim malo gasi dodajem i ugasim cok onda idem u voznju vozim se i desaje mi se nekad dadnem pun gas ife do 7 iljada onda rc ventil otvori i kad masina se zagrije motor mi zna crkavat kao da smjesa goriva nije nastelovana dobro i crkne i onda moram opet cok pa upalit pa malo gasi i zavrnit sad sam doso kuci i iz 3 u prvu ulazim u dvoriste motor ladno se gusi i crkne neznam sta je i do cega je nekad mi zna na 6.500 iljada obrtaja ko zatrokirat eto hvala na pomoci ako se itko javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Vruca mora paliti bez sauha(coka), znaci da joj fali goriva. Moguce da je samo problem u prljavom karburatoru. Ne mogu da se setim da li bese NSR-ka ima stelujucu iglu ili je polozaj fiksni, ali proveri da je neko nije skroz spustio u nadi da ce dobiti manju potrosnju(sto je za 2t masinu ubistvo, tacnije vrlo moguce zaribavanje klipa).

Takodje proveri filter, da li je airbox fabricki i nisu negde prirbnice ispucale.

Podrazumeva se da se karburator rastavi na sastavne delove i bucne u ultrazvucnu kadicu. U nedostatku toga bar breake ili carb cleaner i detaljno produvavanje svih kanala, dzaranje svih dizni licnom od sajle. Ukoliko nisi to do sad radio prepusti nekom strucnijem.

Na kraju proveri(jos bolje zameni) semeringe na radilici(za onaj do magneta ti je potreban radapciger, a za onaj do radilice nesto rastavljanja oko kvacila) jer ako je probio onaj do menjaca uvlaci ti menjacko ulje i remeti smesu, a ukoliko je onaj do magneta uvlaci ti fals vazduh i redovno mu fali goriva.

 

Ajd pa srecno, po opisanim simptomima bi ovo trebalo da su jedine moguce opcije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

Ok hvala drug puno mi znaci kazu mi svi karburator je problem sigurno treba mu goriva ili ga ocistit a kad otvorim motor da vidim karburator je mastan toliko da nemogu opisat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

I zanima me neznam tocno koji je ak sam dobro vidio ima saraf u sredi karburatora i jod 1 malo lijevo do njega koji od tih je za smjesu goriva?

I kako je najbolje podesiti smjesu

 

Promenio član Ivo1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja