Jump to content

Moto Zajednica

Za buduce kupce kineskih motora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 903 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

  i ja sam tako razmisljao.ako su neki srafovi ili ti sarafi trebali da poodpadaju onda su sigurno otpali ili bar popustili.ako nisu mozda se pokaze da su se kinezi popravili po tom pitanju.cim mi slobodno vreme dozvoli vozim ga kod majstora da proveri to.a sto se tice ozbiljnije voznje nista pre polaganja.a to ce jos malo sacekati.prvo registracija pa tek onda.za sada samo po ulici i eventualno na bent da malo povecam kilometrazu na satu i da mu rikne ono sto bi trebalo dok je u garanciji,a iskreno se nadam da se to nece desiti.

 

antone, dobrodosao u palanacku kinesku sektu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

  citao sam ono u temi o pucanju ramova.nije mi nesto jasno,kako masina od desetak konja moze da pokida ram koji je recimo od tamo nekod celika pa makar on i nije toliko kvalitetan?sta treba raditi motoru da dodje do neceg takvog?ne mislim ja sada da probam na mom motoru da slomim ram,ali ko zna.a nadam se da to ne moze da se desi ako se motor normalno vozi,onako kako je pravljen za tip voznje.naravno necu sa nakedom na kros stazu mada zvuci zanimljivo.

Nije to brusilica od desetak konja  pa da pokida ram. Rupe i offroad su ti sto kidaju ramove, a pucali su samo na navedenim endurcima koji su bili nesto slabije napravljeni, a verovatno i uz pomoc njihovih vlasnika koji su  mislili da je to isto kao i KTM.

Uglavnom, tih modela nema vise na trzistu, ostadose samo cvrsti, eventualno ko kupuje polovnog treba da se zabrine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

..pa i KTM puca..naročito kad zvekne u drvo, kao Boži na Dakaru ;D

 

Mislio sam na "profesionalce", a ne na profesionalce. ;)

 

Verovatno Boza nije trazio da ga poprave jer je u  garantnom roku. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  za ivana8          promenicu ulje.a zanima me zasto?motor jos ne vozim a vise necu ni da ga palim dok ne budem mislio voziti.a to nece biti jos koji dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Ulje treba da promeniš jer je motor radio 3,5 sati u mestu,koliko god da je hladno on se dobro zagrejao a samim tim je razbio ulje koje ga podmazuje.Temperatura ulja je sigurno bila prevelika,a usled velike temperature ulja ono slabi,i skraćuje mu se vek.

 

Drugi razlog je što je tvoj motor u fazi razrade,pa pošto si ga zaboravio da dugo radi,on se u stvari razradio!Karike su sad smanjile trenje u cilindru jer su nalegle kako treba(po cilindru),a to naleganje karika znači da se skinuo jedan njihov deo koji bi se skinuo u svakom slučaju posle nekih oko 500 km.E, taj višak koji se skine su mikrometarski opiljci čelika koji se sad nalaze u ulju.

Ti sad lepo sipaš čisto ulje,motor skoro razrađen,pa posle nekog vremena (kako servis predviđa,mislim oko 1000km)opet zameniš ulje i imaćeš dobru mašinu.

 

Jeste skuplje,imaš jednu zamenu ulja više,ali nije to toliko skupo,valjda jedan litar ide u motor,ali puno znači za mašinu u fazi razrade,veruj mi.

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Антоне, да не помислиш да ти је журба да промениш уље - није. Слободно се ти баци у потрагу одговарајућег за твоје моторче (питај комшију, - baneBP) јер ионако се и не возиш сада. Нема журбе.

 

Баци се ти лагано на потрагу неке пристојне кациге, неке јакне и провежбавај те тестове за А категорију. За моторче не брини.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  ivane8 hvala.ulje menjam u nedelju.nama se vremena pre toga.i ja sam sam  razmisljao u tom pravcu ali sam ipak hteo da cujem i neko drugo

misljenje.

  kacigu i jaknu sam davno nabavio.inace imam i jet kacigu sa kojom sam pao sa skutera i da je nije bilo odero bih celu facu.nabavio sam jaknu i full kacigu odmah kada sam kupio i motor.bilo je u decembru pa ne bi bilo sanse da motor probam i dovezem do kuce bez zatvorene kacige i u obicnoj jakni.i dobro se pokazala i kaciga i jakna na nekih 5-6 stepeni.

  posto je tema o kineskim motorima nadam se da mogu da napisem da je i kaciga i jakna kineska.kaciga je KIYON i fina je.ima atest i to sve.lepo stoji na glavi i sto je najvaznije nigde na duva.nije najlaganija ali dosta je laka.za drugo ne znam.ne bih voleo da je testiram na pad.

  pregledao sam sarafe na motoru oni koji su mi dostupni i svi su na svome mestu i zategnuti su.sve cu ponovo i detaljno proveriti cim dozvoli slobodno vreme.

  po mom misljenju kinez je polozio neki prvi test.al kao i u skoli tek sada krecuozbiljniji testovi.ali ja imam puno poverenja u motor i znam da ce on to sve izdrzati.

  inace ja nesto nisam bio protiv kineza.mogao sam naci i neki polovan za te pare.imao sam ponudu za apriliju 125 neku sportsku ali eto ja sam hteo bas da uzmem kineza.valjda neki inat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Ja sam mog kineza kupio jer me je izgled prvo privukao a zatim i cena.Hteo sam da uzmem polovan Kawasaki gpz 500,ali pravo da kažem,nisam smeo.

Ne zato što Kawasaki nije pouzdan,naprotiv,vozio sam ga svojevremeno(bratovljev),odličan motor,već zato što znam da bi ga vozio koliko može da ide (oko 200km/h).Nisam više za te brzine,svojevremeno sam vozio i Kawasaki zxr750(isto bratov),Jamahu fj 1200,mnogo su to dobri motori ali znam sebe i znam kakva bi to vožnja bila.Nedao Bog,može se i sa kinezom svašta na putu desiti,ali nekako sam sigurniji jer nije brz.

Zato ga glancam,održavam,i čekam proleće ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

 

Ja sam mog kineza kupio jer me je izgled prvo privukao a zatim i cena.Hteo sam da uzmem polovan Kawasaki gpz 500,ali pravo da kažem,nisam smeo.

Ne zato što Kawasaki nije pouzdan,naprotiv,vozio sam ga svojevremeno(bratovljev),odličan motor,već zato što znam da bi ga vozio koliko može da ide (oko 200km/h).Nisam više za te brzine,svojevremeno sam vozio i Kawasaki zxr750(isto bratov),Jamahu fj 1200,mnogo su to dobri motori ali znam sebe i znam kakva bi to vožnja bila.Nedao Bog,može se i sa kinezom svašta na putu desiti,ali nekako sam sigurniji jer nije brz.

Zato ga glancam,održavam,i čekam proleće ;)

a da li si ti njima rekao da si kineza kupio na nevidjeno ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Gde si Zlatko,puška te ubla ;D ;D ;D

Evo,javio se tip koji je kriv za moju euforiju i sreću,OD NJEGA SAM KUPIO MOTOR ;D ;D

Motor sam video na slici koju si okačio na oglasu,ali sam pre toga preko interneta upoznao skoro SVE Kineske čopere,tačno sam znao kako zxmco izgleda.

Motoras,puno ti hvala prodao si mi odličan motor,malo sam se pozabavio sa prednjom vilom i nekim SITNICAMA ;D ;D,inače sam jako zadovoljan,Sve vitalno je u redu.

Imaš gde god da se nadjemo pivo od mene,ti i tvoja ekipa!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Kako stvari stoje,Kinezi uveliko prave mašine od 500 pa i više kubika.

Kad su to savladali,ovi naši do 250 nema razloga da nisu korektno odrađeni..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  hocemo li se zadrzati samo na kineskim motorima ili neko poseduje nesto i od kineske opreme za motore?mozda neko misljenje i o tome.koliko sam video i u toj oblasti moze da se pronadje i nekih kvalitetnijih delova za dosta manje para nego sto je ona firmirana oprema.a posto nasi motori ne postizu brzine od 200 i kusur kilometera mislim da bi i taj segment mnoge mogao da zadovolji.ja sam inace nabavio i jaknu i kacigu od kineza u istoj prodavnici gde sam kupio i motor i za sada sam zadovoljan.narucio sam i pantalone pa cu sa toplijim danima malo vise to sve da probam pa cu pisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

..pa i KTM puca..naročito kad zvekne u drvo, kao Boži na Dakaru ;D

 

Boza je vozio HONDU, zato je i pukla ;D

Objsniše bre ljudi kako je došlo do zamene motora pred DAKAR reli, ali izgleda da pojedinci preskaču postove.CCCCCCCCCCCCCCCC ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Vo - zdra svima

 

al el oce neko meni da objasni zasto je SYM HUSKY (od firme SANG YANG) po gotovi svim performansama bolji od 90% svojih vrsnjaka chopera BOLJI a prozveden je u TAIWANU?

 

Sto bre ljudi kod nas tako malo cene motore koji nisu proizvedeni u Japanu? Na ovom motoru (gore spomenut) je sve ali sve made ina Japan, samo su plastike (ukrasne) verovatno taiwanske i ram nisam ni zagledao dobro.

I da ne zaboravim, njegova fabricka cena je preko 3.000eu ...  a sto toliko kad nije proizveden u Japanu nego Taiwanu???

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

da budem iskren, ne znam. Mnogo sam zauzet akcijama, a i zbog problema sa kolenom, ove godine propustam motocikl, moracu na maxi skuter, pa cu i biti malko udaljen od informacija sve do pocetka sezone verovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7145 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

u zadnje vreme izgleda neka stagnacija kod kineza, niko nista ne uvozi, jos uvek se valja ovo sto je uvezeno jos davno... slabo se pojavljuju novi modeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja