Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Mario M. - Ova maska sto ti se svidja je sa yamahe wr 450 2009. god. i svetli za sve pare. Jedno vreme su bile na moto berzi za 35e, ali ih nisam video odavno.Potrazi od nekog sto donosi plastike ,mozda moze i ovo po pristojnoj ceni.:takoje:

 

Ja sam moju nabavio od lika koji je resio da stavi tablu umesto svetla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Na koliko kilometara se otprilike radi generalna, koliko prelaze XT-jke?

 

I sve to stoji da su pouzdane i izdržljive, a kad nešto umre, kolika je muka srediti to, kako se kreću cene delova, jesu li dostupni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

ljudi jedno pitanje, jel normalo da i sada kada je toplo motor vergla dugo da bi upalio?

 

Možda mi treba servis karburatora nemam pojma, ali treba će mu ulaganja i pored novog akumulatora...

 

Ja na teneri nemam kurblu, ali mislim da kada bih je imao da bih olakšao sebi, jel može da se ugradi to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ajd da probam da vam odgovorim na nešto. :)

 

Na koliko kilometara se otprilike radi generalna, koliko prelaze XT-jke?I sve to stoji da su pouzdane i izdržljive, a kad nešto umre, kolika je muka srediti to, kako se kreću cene delova, jesu li dostupni?

Generalna se valjda radi kad sjebeš nešto u agregatu. Viđao sam XTove sa preko 20 godina bez tragova otvaranja. Ja sam do sada imao jedan kvar - otišao visokonaponski kalem. Majstor premotao (hvala Miši na kontaktu :takoje: ) i kvar otklonjen za čini mi se 30 evropskih. Za Xta generalno ima delova i nisu skupi. Održavanje je takođe jeftino. A što se kilometraže tiče, sve zavisi od tebe i džepa. :) Evo, jedan skoro obrnuo brojke.

 

xt-1.jpg

 

I mene takva generalija interesuje. E da koliko mogu da racunam na nove continetal escape gume i pogonski lanac? Koliko to prelazi kilimetara?

Cenu guma proveri na netu, ali dobar komplet možeš naći sigurno za 150 evrića. Lanac i lančanike sam uzeo prošle sezone (DID x ring) i izašli su me oko 110 evra na zimskom sniženju.

 

ljudi jedno pitanje, jel normalo da i sada kada je toplo motor vergla dugo da bi upalio?Možda mi treba servis karburatora nemam pojma, ali treba će mu ulaganja i pored novog akumulatora...Ja na teneri nemam kurblu, ali mislim da kada bih je imao da bih olakšao sebi, jel može da se ugradi to?

Trebalo bi da startuje lagano. Temperatura je već daleko preko nule. Pre nego što diraš karbove možda bi valjalo da probaš bolji akumulator. A što se ugradnje kurble tiče... hmmm ne bih znao. Tenera 600 ima mesto za kurblu i trebalo bi da je ugradnja moguća i laka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ako neko zna za tu kurblu mislim da bi mi stvarno koristila, ima li načina da se ona ugradi?

 

Ali mnogo mi nešto vergla i pali teže, a ne palim ga sa tim slabim akumulatorom samo, nego ga palim na kablove i to povežem na auto koji je upaljen i na njemu akumulator od 74A! I opet mu treba baš dosta verglanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Nasteluj karburator,stavi mu novi filter vazduha!

 

mozda postoji mogucnost,ali ti treba drugo deklo za pocetak ali onda ne znam kako se resava prica dekompresora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I mene takva generalija interesuje. E da koliko mogu da racunam na nove continetal escape gume i pogonski lanac? Koliko to prelazi kilimetara?

 

Conti Escape sam ja uzeo pre dva meseca u Motobox Novi Sad, za 132E set + AKS usluga, 100/90-19 i 4.10-18, obe friško livene. Kažu da na moju Hondu očekujem 10-15 000 km.

Lanac imam kao i Miša Pei, neki 'talijanski 23E, kupljen kod Vulkana u Biker House. Star je 10 000 km i može još dosta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Motocikl: XT600E

E to me interesuje.znaci sa gumama mogu da predjem oko 15k kilometara.A za lanac sve kako ga odrzavam, jel? Kad treba da se doteze tj koji su pokazatelju/indikatori da lanac treba da se dotegne ili mozda promijeni. I jos nesto... s obzirom da je guma sa unutrasnjom, kako stvari stoje sa krpljenjem guma u nekoj vuko****? Sto bi mi trebalo od alata,tj ima li ko kakav predlog sto cinjet u takvim situacijama? Najmanje mi treba da tamo nedje ostanem za sprdnju sam, pa poslije da me kosta boga oca para da motor dovedem do vulkanizera! Nije problem da vjezbam u garazi. Kako se to radi? ne bih srafcigerima da bezpotrebno nagrdim felmu ili izbucam unutrasnju.... anyone?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Mislim da ti na tvom motoru treba da očekuješ mnogo kraći vek ovih guma ako ideš na off, od mene koji ću 80% voziti po asvaltu (CB400 je street motor 8) ) a 20% po 'letnjim putevima' i umerenom makadamu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

CDI je crkao zbog njegove greške, imao je težak udes i motor je bio rastavljen u šaraf. Naravno prilikom sastavljanja su ga malo izgoreli zato je u potrazi za novim.

 

Što se tiče unutrašnjih dođi kod mene na obuku jer prošle sezone sam je krpio-mijenjao u vukojebinama 4x :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Hvala, Ugac :takoje:

Pitanje sam postavio jer sam pričao sa likom koji mi je rekao da je XT dobar motor, ali kao nov, tj. da posle 20 godina eksploatacije (nišanim 2kf) ne može da bude dobar, ko zna šta je prešao, jednocilindraši su generalno manje trajni od četvorocilindraša i slično, pa reko' aj da pitam :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Hahaha, slusaj, taj lik je svakako rekao istinu, nov motor je nov motor i to je uvek najbolja investicija ali ne to ne znaci da ne mozes sa pazljivim izborom kupiti ok polovljaka. Problemi ce se svakako javiti ali na motoru kao sto je XT koji ima prostu masinu to svakako nisu preskupe intervencije.

Moj ima 40k na satu, a kod mene je zadnjih 25k i menjao sam ulje, filtere, plocice, lanac i lancanike, gume, prirubnice karburatora, svecicu, rucicu prednje kocnice zbog pada i to je to. U planu mi je da zamenim lanac bregaste posto se po servisnom uputstvu menja na 40k i to kosta oko 80e. Motor sasvim normalno radi i ne pravi nikakve probleme i u buducnosti ne ocekujem nista preterano od kvarova.

Sto se guma tice, meni traju oko 10k, agresivan sam na gasu, a i vozim dosta offa pa je to razlog.

Sa manje izivljavanja verujem da bi trajale 15+k.

Redovno ciscenje i podmazivalje lanca produzava vek trajanja. Sa ugradjenim automatskim podmazivacem ljudi voze i preko 50k.

Ja sam sa ovim setom presao 20k i u ok je stanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Hvala OverLord :takoje:

 

E, da, bune me i cene, tačnije, drugar je prošle godine kupio 3TB 1991. prošle godine, neregistrovanog i platio ga 1500e, ne znam da li je bilo nekih ulaganja.

 

Ja nalazim 3TB po oglasima za 1200-1300e u "odličnom" stanju, još je jedan primerak registrovan do septembra. E, sad, da li su cene toliko pale ili se ortak zajeb'o? Meni je reper za cenu ta njegova kupovina, ali kad vidim znatno jeftinije motore, sve mi je u podsvesti da sa tim motorima nešto ne valja :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ne bih da pricam napamet, ali 3tb za manje od 1500 mi ne uliva poverenje.

 

@misha

D.I.D. O ring, ceo set je kostao oko 90e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja