Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Shoma,

telo zavrtnja bez glave je dužine 39 mm; navoj 15 mm. Ovih 39 je možda i 40, bem li ga, metrom sam merio. :neznam:

 

PS. Znam, imam pivo za ovo. :lol:

Bog te veselio dobri covece!

Cuj pivo, celo bure ako imas kapaciteta! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Ko duze nije rasklapao XT-a, evo ga kostur da se podseti malo :hej:

 

Uskoro ce doci i slike plastika jer mu radim komplet nove plastike...SVE do jedne...

Naravno, pravim kalupe, tako da ako se nekome budu svidele, moci ce da poseduje iste...

post-247-0-63202900-1298497007_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

a je crtam odoh se upisat na tečaj crtanja odmah

:nanana:

Covece pa ti si umetnicka dusa! Nacrtao si ga, svaka ti dala :care: Salim se, pomoglo je, napravio sam novi sraf!

Momcovi HVALA jos jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Ko duze nije rasklapao XT-a, evo ga kostur da se podseti malo :hej:

 

Uskoro ce doci i slike plastika jer mu radim komplet nove plastike...SVE do jedne...

Naravno, pravim kalupe, tako da ako se nekome budu svidele, moci ce da poseduje iste...

 

Pravis neki novi oblik? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Da, pravim kalupe po plastikama sa slike i prepravljam ove plastike - ovo je veoma ugruba slika, farbam ram, agregat,viljusku, rezervoar, sve nove plastike radim osim maske, menjam akumulator, bregastu, cistim karbove, farbam korman i tako...sve komplet i ne budzim mu el. paljenje...bas mu sve zivo radim :jee:

post-247-0-18191100-1298499418_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

E da, imam problem sa plastikama, pa moram da cekam toplije vreme da bi ih uradio kako treba, jer sam vec dva puta pokusao da uradim rep i nisam bio zadovoljan jer u garazi nemam grejanja, pa onda nece ni da mi se susi poliester, a i imao sam pad sa motora, pa mi hladnoca ne prija jer gubim osecaj u ruci, ali bice novih slika uskoro...

 

Takodje bih voleo da mu stavim dve Race Ade pozadi, jel zna neko da li Robert opet radi - sta je sa njim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

E da, imam problem sa plastikama, pa moram da cekam toplije vreme da bi ih uradio kako treba, jer sam vec dva puta pokusao da uradim rep i nisam bio zadovoljan jer u garazi nemam grejanja, pa onda nece ni da mi se susi poliester, a i imao sam pad sa motora, pa mi hladnoca ne prija jer gubim osecaj u ruci, ali bice novih slika uskoro...

 

Takodje bih voleo da mu stavim dve Race Ade pozadi, jel zna neko da li Robert opet radi - sta je sa njim?

 

Gde mislis da smestis drugi top?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5249 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ja se zajebavam sa tim plastikama i to samo ovima koje su malo vrednije..moj ti je savjet da kupis par tih plastika jer one ne kostaju kao za sportske motore i onda dalje prilagodis po svojoj volji.Na snizenju u sloveniji oko nove godine bude komplet plastika 60e .. jedna ta plastika bude 10e a ti ces potrositi vise materijala i nece moci da sa savija.. valjda sam pomogao... tamo nazad su plastike od 60e

 

phdr.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Ja se zajebavam sa tim plastikama i to samo ovima koje su malo vrednije..moj ti je savjet da kupis par tih plastika jer one ne kostaju kao za sportske motore i onda dalje prilagodis po svojoj volji.Na snizenju u sloveniji oko nove godine bude komplet plastika 60e .. jedna ta plastika bude 10e a ti ces potrositi vise materijala i nece moci da sa savija.. valjda sam pomogao... tamo nazad su plastike od 60e

 

phdr.jpg

 

Veoma rado, uvek sam raspolozen da saslusam predloge, da li imas link nekog sajta sa koga mogu da porucim te plastike jer ja stvarno nisam uspeo da nadjem :neznam: po tim cenama,

Rep koji koristim je od Husaberg-a i nasao sam ga za 120e, bocne od ktm-a za 80e, plastike kod rezervoara za 60e, a blatobran cu kupiti acerbisov...

 

Daj link, daj link :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Sa druge strane, slicno ko na xtx-u, ali da ne idu pod uglom od 45 stepeni...

 

...otprilike ko na slici

 

photo2.jpg

 

A sta ces sa rezervoarom za ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5249 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sad pogledah sad su trenutno 75e komplet sto je opet dzaba u odnosu na trud oko izrade poliesterskih...

 

http://www.supermoto75.com/index.php?ins_page=shop&category_id=160

 

ja sam tu kupio a u medjuvremenu sam nasao ovaj sajt u NS http://www.moto-juric.com/RACETECK.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

On se malo izmesta, naravno u slucaju da se iskombinujem sa Robertom oko cene, ako uopste radi...

 

A da, sediste ide kod Bobana u zemun na prepravku i presvlacenje i usivanje yamaha logoa :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Sad pogledah sad su trenutno 75e komplet sto je opet dzaba u odnosu na trud oko izrade poliesterskih...

 

http://www.supermoto75.com/index.php?ins_page=shop&category_id=160

 

ja sam tu kupio a u medjuvremenu sam nasao ovaj sajt u NS http://www.moto-juric.com/RACETECK.html

 

Hvala ti na linkovima, ali mi na zalost ne vrse posao ove iz Slovenije...a sto se tice RaceTeck-a, plastike koje je drugar uzimao su takva krsina da ih ne bih stavio ni da mi placaju...

 

Njemu su posle jedne voznje popucale, ako su uopste bile originalne...

 

Hvala ti u svakom slucaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5249 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Stvarno neznam za taj drugi link posto sam to slucajno nasao googlajuci nesto..ove sa prvog linka su UFOplast i skoro svi takmicari ih koriste a i ja sam ih testirao na sve nepogode i super su..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Konacno stigao XT...

 

moze da se brise...greska

 

Doktore baš ti je lep XT. Dobrodošao u klub :zdravo:.

A rezervoar je extra, ovako nešto sam i ja hteo da nabavim ili da prepravljam moj metalni rezervoar, što bi bilo jeftinije samo ne znam koliko je to pametno :stabre:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nasao sam na netu jednu zanimljivost, pa me zanima da li neko ima iskustva iz prve ruke...

Pise da kod 3TB modela, auspuh ima nosecu ulogu kao deo rama. To mi je bilo zanimljivo, pa se pitam da li neko ima iskustvo kako to funkcionise, narocito ako je auspuh aftermarket.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Nasao sam na netu jednu zanimljivost, pa me zanima da li neko ima iskustva iz prve ruke...

Pise da kod 3TB modela, auspuh ima nosecu ulogu kao deo rama. To mi je bilo zanimljivo, pa se pitam da li neko ima iskustvo kako to funkcionise, narocito ako je auspuh aftermarket.

 

Možda kao ojačanje, ali ne nosi ništa, imao sam takvu XTjku... Ne bih to uzimao k_srcu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja