Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: XT600

Isto mi se desilo,probusio sam patiku kurblajuci :gaa:,prethodni vlasnik mi je rekao da mu je naterala suze na oci .

Nego nije to tema,sta mi se desilo?

Neka zica od onog snopa kablova sto ulazi u masinu je u prekidu i motor izgubi varnicu,kako,zasto,nemam pojma. Mrdnuo sam malo taj snop i proradilo je.

Jos jednom mi se to desilo i da kucnem u drvo nije skoro. tako da probaj i sa tom metodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
<br />miso dva pik apa dva namotaja za paljenje al neznam kolki otpor treba da bude nemogu da nadem taj podatak<br />
<br /><br /><br />

 

Pokušaću sutra da ti nađem taj podatak. Sad stvarno ne mogu.

 

Inače, Jare i ja, na kramponima, pređosmo 1100km za nekoliko dana, išli smo na Staru planinu. Vladi se ST nešto uzjogunio na malim obrtajima, baca crno na auspuh, Jageru AT počeo da troši k'o ST sa razlokanim emulzionim tubama :D :D, a Jare ide, štekće, troši oko 4,5 do 5l, neće ni da štucne. Prosto mi bilo neprijatno :D :D :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da
<br />miso dva pik apa dva namotaja za paljenje al neznam kolki otpor treba da bude nemogu da nadem taj podatak<br />
<br /><br /><br />

 

Pokušaću sutra da ti nađem taj podatak. Sad stvarno ne mogu.

 

Inače, Jare i ja, na kramponima, pređosmo 1100km za nekoliko dana, išli smo na Staru planinu. Vladi se ST nešto uzjogunio na malim obrtajima, baca crno na auspuh, Jageru AT počeo da troši k'o ST sa razlokanim emulzionim tubama :D :D, a Jare ide, štekće, troši oko 4,5 do 5l, neće ni da štucne. Prosto mi bilo neprijatno :D :D :D

 

Auuuu matori...ogovaras nam masine a :staa: ....... moram da priznam da sam se zaljubio u onu Pit-ovu XT-ku....legla bi mi ko budali samar.... razmisljam da zamenim moju visoku XL-ku za jednu noviju XT-ku uz moju doplatu....

Sta mislis ima li to rezona?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Pozdrav kolege, zanima me jel ima neko iz Novog Sada ili okoline sa 3TB ili novijom XT? Razmisljam da se vratim na 1 cilindar za zimsku sezonu, pa bih hteo da pogledam masinu i da je probam. Za uzvrat pivo, kafa, caj, sta preferirate, burek kod Djordjevica ili u Rumenackoj, pljeska kod Brene ili Sajma i sl. 1zvizduk.gif Moze i voznja moje XTZ 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav kolege, zanima me jel ima neko iz Novog Sada ili okoline sa 3TB ili novijom XT? Razmisljam da se vratim na 1 cilindar za zimsku sezonu, pa bih hteo da pogledam masinu i da je probam. Za uzvrat pivo, kafa, caj, sta preferirate, burek kod Djordjevica ili u Rumenackoj, pljeska kod Brene ili Sajma i sl. 1zvizduk.gif Moze i voznja moje XTZ 0takoje.gif

Ja sam u Novom Sadu ali nemam 3TB nego stariju Teneru... i ako hoces mozes da je probas kad god... A da li je tvoja bela XTZ u Pariske Komune u bloku zgrada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@thepainkiller super, moze kad god ti odgovara. Poslacu kontakt u PP. Ja sam na Novoj Detelinari, ne znam cija je u PK, vidjao sam jos 2 u gradu, i znam da ima jedna u Kamenici u ne bas sjajnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

oj pozz da pitam da nije tko imao sličnu zajebanciju rađena mašina nove karike gumice ventila dihtunzi semerinzi, kaze majstor sve što je trebalo urađeno 1000km napravio i sad u zadnje vrijeme hoće ujutro zadimit ne svaki put već kad mu šune i to je to dok se vozi ne dimi mogući problemi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

oj pozz da pitam da nije tko imao sličnu zajebanciju rađena mašina nove karike gumice ventila dihtunzi semerinzi, kaze majstor sve što je trebalo urađeno 1000km napravio i sad u zadnje vrijeme hoće ujutro zadimit ne svaki put već kad mu šune i to je to dok se vozi ne dimi mogući problemi ?

Moguce da ti je smesa malo jaca pa da zato dimi... Moj ponekad kad je hladnije napolju, hoce malo da zadimi na prvom paljenju,ali nista strasno, isto radjen klip, cilindar i ventili...

Kontam da to nije nikakav problem...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

I meni je pre par godinica umeo da zadimi isključivo na prvom paljenju kada je hladno (ima u temi ovde). Mislim da je benigno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Takodje, zimi kad ga palim ima malo dima, cim je toplije vreme ni traga ni glasa od bilo kakvog dima :) Prve zime u mom posedu sam se bas istripovao kad ga nisam palio jedno mesec dana pa ga upalio na -10, a on lepo dimio 2-3 minuta :)

Od tad ga vozim (mada vise mi stoji nego sto ga vozim i dusa me boli zbog toga :) ), ni da stucne, da kucnem :D

 

BTW, nesto nam zamrla tema :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Sasvim je normalno da motor dimi ako je hladnije vreme, ako je stajao par dana. Jednostavno se u auspuhu napravi kondenzacija i to isparava kad se motor upali. Secam se, zimus kad sam upalio motor u garazi jedva sam nasao vrata da izadjem :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1377 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Jos mi stoji osmeh od nedeljne voznje.Predjeno 90 milja makadama,blata,poljana od svitanja do sumraka , bez hi-tec sradstava komunikacije sa 1/2 kile leba i toliko alpske salame.Priroda je neprocenjiva.

 

No ima li neko dve zice za zanji tocak na 3TB-u (17 inca) ili zna gde da kupim.Treba mi za prekosutra posto menjam gume pa ujedno da zamenim i ove zice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Jos mi stoji osmeh od nedeljne voznje.

 

 

Takodje. I osmeh i busna zadnja guma :neznam: Ovo mi je bio drugi ekser letvas u zadnjoj gumi ove sezone, prednju sam busio samo jednom :D

Jedna sa Dunava:

 

Kad smo kod busenja. Ima li neko iskustva sa onim sprejevima za reparaciju guma?

post-1243-0-55000500-1379449020_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1377 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Stavio pre par dana nove K60 gume, nazad u dimenziji po manualu 120/90-17 i mogu vam reci da se motor vozi ko bicikla u odnosu na 140/70-17 koja mi je bila na motoru.Tako da drzite se manuela ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

PoZzZ ljudii ja sam novi clan foruma.. trenutno vozim DT 125 , u toku nedeljee idem da gledam neki XT 600 85 godistee, na slikama je u extra stanjuu znaci full fullova, ali oko zna i da varaa, pa sam hteoo da zamolim ako neko mozee da mi kaze koje su manee i nasta bi trebalo konkretno da obratim paznju kad gledam motor...moj drugar ima XT600 90' god. sluzii ga super radi kao sat, ali nisam zalazioo dubinskii i maloo dublje prostudirao (pogledao) motor... vozim je kad kad , svidja mi see kako ide i sve too stojii.. pa bih zamolioo ko bolje poznaje taj motor ako mozee da mi kazee na cemu da obratim paznjuu... Hvalaa unapred , poz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ipak sam odlucio da se vratim na 1 cilindar, a posto necu da menjam firmu, reko da ponudim prvo ovde. Menjao bih moju Yamahu Super Teneru 750 (25KW se vodi u saobracajnoj) za XT600E 95 ili novije godiste. Tenera je kod clanova foruma vec nekoliko godina, ima servisnu knjizicu od Laboratorije gde je odrzavana kad je bila kod Sinketa, dodavano je sta je radjeno kod Revolucije dok je bila kod Aliena, ja je odrzavam kod Bokilica, tako da je stanje sasvim uredu. Voleo bi da ostane na forumu, pa ako je neko zainteresovan nek me cimne na PP, za doplate cemo se lako dogovoriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 973 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ipak sam odlucio da se vratim na 1 cilindar, a posto necu da menjam firmu, reko da ponudim prvo ovde. Menjao bih moju Yamahu Super Teneru 750 (25KW se vodi u saobracajnoj) za XT600E 95 ili novije godiste. Tenera je kod clanova foruma vec nekoliko godina, ima servisnu knjizicu od Laboratorije gde je odrzavana kad je bila kod Sinketa, dodavano je sta je radjeno kod Revolucije dok je bila kod Aliena, ja je odrzavam kod Bokilica, tako da je stanje sasvim uredu. Voleo bi da ostane na forumu, pa ako je neko zainteresovan nek me cimne na PP, za doplate cemo se lako dogovoriti.

 

 

Za početak pusti neku fotku. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja