Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Neki dan se malo provozao oko grada i snimih onako neki video...nije bas najmerodavnije za procenu zvuka ali ja sam prezadovoljan i zvukom i ponasanjem motora posle ugradnje  :takoje:

 

Lep dubok zvuk.

 

Bravo!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Zuna, odlično odrađeno, izgled je stvarno fantastičan, uklopio si ga perfektno kao da je za XT rađen :). Što se tiče zvuka nisam baš mogao dobro da procenim, na osnovu videa, ali mi se čini da bi mogao biti glasniji na srednjim obrtajima. Možda da ti neko pomogne da zavrće gas dok ti snimiš, drastična razlika u zvuku je kad prineseš kameru auspuhu, bar kod mene na kompu. Sređuješ mašinu koju, na ovim prostorima nije lako videti a pogotovo u takvom stanju. Kad završiš, mislim da bi bila vredna pojavljivanja na svakom Yamahinom okupljanju.

 

Kod koga si radio sedište, izgleda odlično, jel samo presvlaka u pitanju ili je menjan i sunđer?

 

Krenuo sam u neku preradu / modifikaciju zadnje kočnice, pa mi je jedna od stavki i zamena creva pancirnim. Da li možda imate nekog iskustva ili neku preporuku? Znam da se kod nas prave ista u raznim varijantama, kakav im je kvalitet i da li su na nivou onih od preko? I da, postaviću fotografije kad prikupim materijal i počnem ugradnju :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Hvala za pohvale...nije bas najmerodavnije ovako preko videa ali dace Bog nekog skupa uzivo pa cete cuti... :moto3:

 

@street sediste radio tu kod jednog lokalnog majstora...samo presvlacenje je u pitanju...odozgo je neki materijal slican korduri onako sitno hrapav,i poprecno isprosivan radi sto manjeg klizanja po sedistu...sa strane neka deblja eko koza,i ispod svega toga najlon...za 1500 dindzi vise nego dobro

post-11995-0-22605500-1425146519_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

U motomaniji Hel teflonska kociona creva 95e prednje i zadnje komplet, ja sam hteo da uzmem dok su bila na popustu za 75e komplet za XT i ... zaboravio :)

 

Ima u motolandu teflonska creva za kocnice. Komad je bio oko 4500 dinara. Neko iz XT sekte je vec kupovao i menjao za zadnju kocnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Doslo vreme da se i ja registrujem u ovu sektu. Danas kupljen motorcic, doteran kuci i malo vozen. Nikad nisam probao ovaj model, a mogu reci na prvi utisak da nisam pogresio. :yamaha:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

hakala, čestitam i dobrodošao! XT je zahvalna mašina, nadam se da će te služiti dobro i da ćeš biti zadovoljan. Kad budeš bio u prilici možda bi mogao i neku sliku sa opisom da postaviš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Hvala, na prvi utisak motor je odlicna stvar. Lak, povozit, meni na oko lep. Posle Super Tenere je kao igracka. Slike cu postaviti posle sredjivanja, malo da se srede plastike i da se ofarba, ali razmisli cu posto sam motor namenski uzeo za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Razmisljao sam i o tome. Koju kombinaciju guma koristite za off, razmisljam da stavim pozadi C02, a napred C05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Razmisljao sam i o tome. Koju kombinaciju guma koristite za off, razmisljam da stavim pozadi C02, a napred C05

 

Topla preporuka za C05. 

 

Kod mene je kombinacija C04 nazad, jer sam promenio zadnji točak sa 17'' na 18'' i C05 napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Kolege, cimam se sa nekim polugama kvačila i prednje kočnice evo ovde pokušavam da nastavim priču vezanu za hidraulično kvačilo :). Da li neko može da mi objasni šta je u Product Description (četvrti bulet) pisac mislio da kaže sa ovom rečenicom:

"Left one bore size is 14mm,right side bore size is 12mm" ?

U pitanju su veličine kojih rupa na levoj i desnoj polugi? Bendžo je 10mm na obe, obe su za 22mm prečnik volana i taj treći podatak je ...

 

Kad smo kod guma da li je neko probao Metzeler Enduro 3 Sahara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

Razmisljao sam i o tome. Koju kombinaciju guma koristite za off, razmisljam da stavim pozadi C02, a napred C05

 

Topla preporuka za C05. 

 

Kod mene je kombinacija C04 nazad, jer sam promenio zadnji točak sa 17'' na 18'' i C05 napred.

 

 

Druže, da li ima razlike u auspuhu kod modela 1990-1994 gdje auspuh glumi dio rame, i kod novijih modela od 1995 - ?

 

I ako ima, vjerovatno je samo u prihvatu a lonac jednak??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

 

Razmisljao sam i o tome. Koju kombinaciju guma koristite za off, razmisljam da stavim pozadi C02, a napred C05

 

Topla preporuka za C05. 

 

Kod mene je kombinacija C04 nazad, jer sam promenio zadnji točak sa 17'' na 18'' i C05 napred.

 

 

Druže, da li ima razlike u auspuhu kod modela 1990-1994 gdje auspuh glumi dio rame, i kod novijih modela od 1995 - ?

 

I ako ima, vjerovatno je samo u prihvatu a lonac jednak??

 

 

Nisam siguran.

 

Rekao bih da je isti prihvat, ali ako ti nije frka možda mogu da proverim u toku vikenda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Jedino sto me podseca na te dimenzije su nosaci retrovizora, na slikama izgledaju razlicite velicine :)

 

Ja sam vozio na ST kratko Mitas sa slicnom sarom kao ta Sahara, oznaka je E07. OK na asvaltu i na makadamu dobrom, preko toga nije imala sta da trazi, ako oces da probas dal ce ti odgovarati taj tip gume pre bi ti preporucio da probas sa Mitasom posto za 100e dobijes ceo set, pa ako ti ne odgovara nije neka steta. 

 

Kolege, cimam se sa nekim polugama kvačila i prednje kočnice evo ovde pokušavam da nastavim priču vezanu za hidraulično kvačilo :). Da li neko može da mi objasni šta je u Product Description (četvrti bulet) pisac mislio da kaže sa ovom rečenicom:

"Left one bore size is 14mm,right side bore size is 12mm" ?

U pitanju su veličine kojih rupa na levoj i desnoj polugi? Bendžo je 10mm na obe, obe su za 22mm prečnik volana i taj treći podatak je ...

 

Kad smo kod guma da li je neko probao Metzeler Enduro 3 Sahara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Neki dan montirao novi filter vazduha i umesto da se motor odma bolje ponasa, on mi poceo da trokira na 2/3 gasa i da izbacuje crn dim na auspuh... Danas lepo skinuo karbove, sve ocistio, a posto je ocigledno bilo puno goriva u smesi (crn dim na auspuhu) morao sam spustiti iglice na plovcima. osigurac je bio na drugoj od gore i sad sam ih stavio na skroz gornji polozaj, tj. da su iglice spustene skroz na plovku, a to verovatno znaci da su mi potrosene iglice i tube i da bi ih valjalo menjati... Nastelovao smesu i sad lepo prima gas, nema crnog dima i ne trokira pri kraju gasa.

Da li znate odakle bih mogao poruciti te igle i tube za moju Teneru...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja