Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav svima

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Zdravo bajkeri, ja sam Lazar iz Beograda, imam 35 godina i prvi put sam seo na motor pre nekoliko meseci kad sam upisao za A kategoriju.

U međuvremenu sam položio i dobio tu (probnu :grr:) dozvolu što me je iznenadilo nakon skoro 18 godina posedovanja vozačke dozvole za B kategoriju.

 

Trenutno sam u dilemi da li započnem svoju bajkersku karijeru na nekom starijem skuteru tipa Beverly ili odmah na "pravi" novi motor poput RE Himalayan.

Na časovima sam vozio mt 07 i hondu nc750, ovaj drugi mi je mnogo više odgovarao jer me ne zanima brza vožnja i mnogo mi je lepši uspravan položaj sedenja.

 

Planiram da vozim motor svakodnevno po Beogradu tokom cele godine, naravno ako vremenski uslovi dozvoljavaju.

 

Sve sugestije su dobrodošle.

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1166 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Zašto je dilema polovan skuter ili novi motor? Valjda su i polovan motor i novi skuter u igri :) I sam sam bio u sličnoj dilemi pre tri meseca, isto sam početnik. Od polovnog skutera me odvratilo to što nemam dovoljno iskustva a čini mi se da skuter lakše može da sakrije više ozbiljnih mana. A čitajući po forumu to može da košta vremena i para. Kod motora je to malo "vidljivije" ili se meni tako čini. Tako da moj savet bi bio nov skuter ili polovan motor, ili nov motor što da ne, ako se može. NC 750X je moja želja za budućnost, realnost sledećeg motora je nešto od Kawasakijevih 650 modela, ER-6f ili Versys, Suzuki Vstrom eventualno, mada mi je on nekako glomazan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2156 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozdrav, i dobrodošao !

Nisam merodavan da te savetujem šta da kupiš. Mogu da podelim neko moje iskustvo...

Kao i ti, i ja imam dosta vozačkog staža na 4 (i više) točka, što je u odnosu na nove vozače, veliki plus. Znači, imaš znanje o (i u) saobraćaju. Ja sam prvo krenuo sa starijim skuterom, da malo osetim 2 točka. Kada sam ga izgustirao, i pokupio neka znanja, i saznanja, prešao sam na jači skuter. Meni tako odgovara. Moj ti je savet, uzmi prvo nešto slabije (što ćeš kasnije lakše prodati), a posle biraj nov, polovan motor, skuter, mp3, mp4 itd...

Ne mora da znači da sam u pravu, to je samo moje mišljenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

@Gordak985Ne znam ni sam zašto, imam neku iracionalnu ideju u glavi da skuter kosta hiljadu evra :D pa mi je nezamislivo da platim 5-6000... znam da je glupo ali tako je. Svakako mi je dugoročni plan sličan tvom, samo da prelomim šta ću za početak.

 

@lesorsier :D

 

@BlazaHvala na savetima

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2156 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 39 minuta, hello_moto je napisao:

imam neku iracionalnu ideju u glavi da skuter kosta hiljadu evra :D

Kada je Liberty 125 bio u Bgd (pre 5 godina) 500-700 evra neregistrovan, 2000-2003.god, ja sam u Novom Sadu uzeo za 250 evra, registrovan, od vlasnika 6, 7 godina...tako da može da se nađe. Samo polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Pa sad, ne bih bas rekao da za 1000e moze da se nadje nesto kasvetno...
Pratim svakog dana oglase jer trazim skuter do 400 kubika za mladjeg brata u ceni do 1600e, ali nema bas toliko toga, polovina toga se sakrije na slikama i kad odes, ono 30 vezica, 2kg srafova...

A sto se tice tvoje nedoumice, tu sam najmanje merodovan da ti pomognem, jedino da ako uzimas skuter bude makar 400 kubika, smorice te brzo 125 i 250  :D

Promenio član BataJova
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2156 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Možda je glupo da ovde kačim oglas. Tražim nešto za sebe pa mi ovaj "uleteo", možda vas zanima. Ne poznajem ga...

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XC 300, 2005. godište, Scooter, vozilo prešlo 25000...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@Blaza Koliko vidim, na forumu nema o ovome nista :D Ili ne mogu da nadjem... 

Nesto mi to godiste za tu cenu nije bas primamljivo, jer se i po 4, 5 godina stariji skuteri prodaju za vise para.. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2156 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Znam, u pravu si, nije džaba jeftiniji od ostalih, nešto mu fali.

Opet, dobro se sećam kada sam ja kupovao Libertija, sve cene od 550 do 700, 800 evra, ovaj moj na oglasu 280, registrovan. Čovek kupio drugi, ovaj mu stoji. Koja je cena, pitam ? Kaže, 250. Reko, kupljeno. Odem za NS, ništa nisam gledao, napravio 30 metara sa njim, pali, radi, ide, šta da zagledam za te pare...ajmo za prenos. I slatko sam se izvozio sa njim 2 i po sezone...

Nema tu pravila. Neko drži cenu, kaže, ne dam ga ispod xx para. Brate, i nemoj da ga daješ, ni slučajno. Pa kad ode registracija, pa ode x stvari od stajanja...razumeš me. I ja sam prodavao kola baš, baš ispod cene kada mi je bila frka . Dal zbog kupovine drugog ili zbog para itd. A znam i da držim cenu, ako imam argumente, pa ko hoće. Isto, kupovao sam kola bez evra ispod cene (vredelo je), a i za bukvalno upola cene od tražene...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n
Pre sat vremena, Blaza je napisao:

Kaže, 250. Reko, kupljeno

Hahaha pa za te pare i da ne radi, mozes na delove da izvuces :D

 

To je skroz ok ako naleti tako nesto.. ja iskreno nisam vidjao, a cujem tek kad se proda :D

 

Moj je do skoro bio na oglasima za 2000e, duplo skuplji od ostalih, ali nemam para da dodam za drugo, a znam sta je uradjeno na njemu i da je dobro odradjeno... Za 3 meseca me je zvao samo jedan lik da me pita de se nalazi broj sasije :jee:

 

Odosmo daleko od deckovog pitanja, izvini druze.. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1711 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pozdrav @hello_moto i dobro nam dosao.

Sto se tice tvog pitanja, voznja cele godine po gradu i uspravno sedenje.

Odgovor se sam namece, skuter od nekih 300 kubika i miran si.

Za grad su skuteri mnogo prakticniji i laksi za voznju, imas mesta ispod sedista + kofer, to mnogo znaci, spakuj jaknu, kacigu, kupi nesto u prodavnici, ponesi alat…

Sto se tice zimske voznje stavis kecelju, mnogo znaci.

Jeftinije odrzavanje, manje trosi, jeftinija registracija.

Ne moras samo po gradu, sa 300 kubika mozes i van grada i lepe turice da pravis.

Jedina mana je nije bas za autoput. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
On 27.5.2022. at 15:38, Gordak985 je napisao:

Aj malo daj koji info o svojim gabaritima, da vidimo s čim imamo posla :-)

180cm, 80kg, možda koji kilogram više, u poslednje vreme se ne usuđujem da stanem na vagu :D

 

@Sharky - AlexMislim da je to realno skroz, ali se plašim da će mi nedostajati šaltanje brzina... Šta je najbolje da gledam u tom rangu?

 

Po izgledu da biram, Beverly mi je sigurno na prvom mestu, mada i Yamaha x max ima jako lepu liniju.

 

Beverly koliko vidim ima 15 različitih agregata, ne mogu da pohvatam :) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1711 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Odlicna visina i tezina za motore i skutere.

Nisam ti ja nesto merodavan, licno mi se ne svidja piaggio, vise sam za nesto modernijeg izgleda kao xmax, ali o ukusima ne treba raspravljati.

I jedan i drugi nude kvalitet to je sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja