Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje A kat. sa jednom rukom

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tmax

Pozdrav ljudi Rastko Jokic iz Beograda nas Paraolimpijac u streljastvu... 

Rodjen sam sa pola leve ruke ali ne postoji stvar koju ne radim u zivotu xD

Pre 3 godine sam napokon postao bajker kad sam prelomio da sednem na motor i udjem u svet sa dva tocka (mada doduse prvi bajk je bio 3 tocka mp3)

Elem prvi put u zivotu koristim forum i shvatio sam da je ovo jako prakticna stvar da saznas sve sto ti treba... Nisam upoznat gde se prvo treba predstaviti sta treba raditi i kakav uvod imati ali eto imam pitanja vezano za bajk svet i nadam se da cu naci pomoc ovde....

Dakle ovako... Kupujem Tmax 500 i hocu da prebacim komande da mogu da idem na polaganje

Da li neko zna koje sve komadne su obavezne za polaganje tipa migavci kocnica i svetla

Koji majstor u beogradu postoji

Da li neko zna nekog ko je to radio i isao na polaganje

Bilo kakva informacija je dobrodosla

Vidim neke teme u vezi prepravke na kormanu da se vozi manuelni motor ali mene trenutno najvise zanima prepravka na automatik motoru i kakva je procedura zbog polaganja voznje...

veliko hvala!

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

@jasminko VIR pomozi čoveku informacijama, ako znaš.

 

Nego, pre neki dan na kasi u lokalnom marketu ja iza naše paraolimpijke u taekwondo-u Danijele Jovanović, pomislih trebaće joj pomoć, ma jok, sve sama... Odšnira, zašnira, izbroji pare...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Uh, pitanje je teško.

Za ovih 35 godina nisam se sreo sa ovakvim slučajem.

Što reče bdada, Vita Kanurić je radio u firmi koja je radila prepravke vozila za potrebe invalida, ali to je bilo samo za putnička vozila.

Za motocikle mislim da bi se i sam Vita iznenadio.

Po meni bi trebalo prvo da se ode na lekarski pregled, da se konstatuje stepen invaliditeta i eventualno od njih dobiju smernice u smislu da li bi uopšte dobio lekarsko uverenje i ukoliko bi dobio šta i kako  bi trebalo prilagoditi..

Na primer ako noge i desna ruka dobro funkcionišu, a problem je leva ruka , onda bi trebalo prebaciti komande sa leve ruke na desnu poziciju, ako je to uopšte izvodljivo.

Ja bih prvo počeo od lekarskog, pa ako to prođe idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2349 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 7 minuta, jasminko VIR je napisao:

Uh, pitanje je teško.

Za ovih 35 godina nisam se sreo sa ovakvim slučajem.

Što reče bdada, Vita Kanurić je radio u firmi koja je radila prepravke vozila za potrebe invalida, ali to je bilo samo za putnička vozila.

Za motocikle mislim da bi se i sam Vita iznenadio.

Po meni bi trebalo prvo da se ode na lekarski pregled, da se konstatuje stepen invaliditeta i eventualno od njih dobiju smernice u smislu da li bi uopšte dobio lekarsko uverenje i ukoliko bi dobio šta i kako  bi trebalo prilagoditi..

Na primer ako noge i desna ruka dobro funkcionišu, a problem je leva ruka , onda bi trebalo prebaciti komande sa leve ruke na desnu poziciju, ako je to uopšte izvodljivo.

Ja bih prvo počeo od lekarskog, pa ako to prođe idemo dalje.

Dobro, postoji mogucnost da ima obuku i da polaže na svom vozilu. Ili grešim... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pošto je omogućeno da se obučava i polaže na vozilu B kategorije prilagođenog za invalide i koje je u vlasništvu invalida, mislim da bi po analogiji to trebalo biti dozvoljeno i za A kategoriju.

Svi ostali moraju da polažu na školskom  motociklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tmax
Pre 8 sati, jasminko VIR je napisao:

Uh, pitanje je teško.

Za ovih 35 godina nisam se sreo sa ovakvim slučajem.

Što reče bdada, Vita Kanurić je radio u firmi koja je radila prepravke vozila za potrebe invalida, ali to je bilo samo za putnička vozila.

Za motocikle mislim da bi se i sam Vita iznenadio.

Po meni bi trebalo prvo da se ode na lekarski pregled, da se konstatuje stepen invaliditeta i eventualno od njih dobiju smernice u smislu da li bi uopšte dobio lekarsko uverenje i ukoliko bi dobio šta i kako  bi trebalo prilagoditi..

Na primer ako noge i desna ruka dobro funkcionišu, a problem je leva ruka , onda bi trebalo prebaciti komande sa leve ruke na desnu poziciju, ako je to uopšte izvodljivo.

Ja bih prvo počeo od lekarskog, pa ako to prođe idemo dalje.

Bio sam kod mnogo doktora većina pojma nema... I onda sam naišao na jednog koji mi je rekao da cu dobiti uverenje na kom će pisati "sa izmeštenim komandama i protezom" sad njega ne zanima šta i kako dokle god to funkcioniše kako treba... Dakle na levoj strani se nalazi dugme za svetlo migavac i sirenu i kočnica... Treba to izmestiti desno da bude upotrebljivo... E sad da li je neophodno svetlo i sirena to me zanima zbog polaganja... Šta je bitno da se koristi na polaganju od komandi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Izuzetno škakljivo obzirom na zakon

Član 90

Vozač bicikla, mopeda, lakog i teškog tricikla, lakog i teškog četvorocikla i motocikla, pri upravljanju vozilom na način propisan odredbom člana 32. stav 1. ovog zakona, naročito, ne sme da:

1) ispušta upravljač iz ruku,

2) sklanja noge sa pedala, odnosno oslonca za noge, osim u slučaju oslanjanja kada vozilo nije u pokretu,

3) se pridržava za drugo vozilo,

4) vodi, vuče ili potiskuje druga vozila, odnosno životinje, osim da vuče priključno vozilo koje je proizvedeno kao priključno vozilo namenjeno za vuču od strane vrste vozila koja isto vuče,

5) dopusti da vozilo kojim upravlja bude vučeno ili potiskivano,

6) prevozi predmete koji mogu da ga ometaju tokom upravljanja,

7) upotrebljava na oba uva slušalice za audio uređaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Interesantno ovo zadnje,  br. 7. Oba uva. Za ruke to nije navedeno.

Nego , sta tacno znaci "audio uregjaje"?! Jel ovo zabrana/ogranicenje za komunikacije ili sluske telefona?

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ovo pod  7.koliko su nas ucili, znaci da nema slusalica u oba uha. Mozes na jedno uvo i to je to. 

 

I kad si pesak, biciklista, vozac.

Koliko sam razumeo, nema veze kakve su slusalice, samo da nisu u oba uha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Teoretski mozes. U praksi, mozda sam 2 puta cuo da su kaznili nekog pesaka / biciklistu . Tipa neka akcija u toku meseca pa izadju planski da zaustavljaju zbog toga. I onda koga vide sa sluskama, pogotovo kad prelazi pesacki, dobije kaznu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja