Jump to content

Moto Zajednica

Čudan zvuk Yamaha TDM 900 2005 ABS

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 ABS

Pre svega poštovanje i pozdrav svima!

Posedujem Yamahu TDM 900 i u mom vlasnistvu je tek nekih 2 meseca.

Bio sam na turi od oko 1000km i uocio sam jedan problem.

Kada se krece sa vecim gasom i kvacilo naglije pusti cuje se neki zvuk kao neko “Grebanje”, odvezao sam motor kod majstora i nasa preptostavka je da se cuje korpa kvacila. Naravno kada se krece normalno sa malim gasom apsolutno nista se ne desava i motor radi i krece normalno. Probao sam i sa manjim opterecenjem motora takodje se u tom slucaju ne cuje nista, medjutim vec kada se oprereti motor i sedne neko tezi pri naglijem kretanju kao da zaskripi to nesto.

Da li je neko imao ovakav problem?

Na oglasima se mogu naci lamele, medjutim nigde nisam uspeo da nadjem i korpu kvacila za ovaj motor, ukoliko neko zna neki izvor informacija ili gde bi mogao naruciti zahvalio bih mu se ukoliko to moze da podeli sa nama. Naravno mi sumnjamo da je korpa, mozda neko sa vise iskustva mislim da je nesto drugo, tako da je svaki dobronameran komentar i pomoc dobro dosla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Pre svega poštovanje i pozdrav svima!
Posedujem Yamahu TDM 900 i u mom vlasnistvu je tek nekih 2 meseca.
Bio sam na turi od oko 1000km i uocio sam jedan problem.
Kada se krece sa vecim gasom i kvacilo naglije pusti cuje se neki zvuk kao neko “Grebanje”, odvezao sam motor kod majstora i nasa preptostavka je da se cuje korpa kvacila. Naravno kada se krece normalno sa malim gasom apsolutno nista se ne desava i motor radi i krece normalno. Probao sam i sa manjim opterecenjem motora takodje se u tom slucaju ne cuje nista, medjutim vec kada se oprereti motor i sedne neko tezi pri naglijem kretanju kao da zaskripi to nesto.
Da li je neko imao ovakav problem?
Na oglasima se mogu naci lamele, medjutim nigde nisam uspeo da nadjem i korpu kvacila za ovaj motor, ukoliko neko zna neki izvor informacija ili gde bi mogao naruciti zahvalio bih mu se ukoliko to moze da podeli sa nama. Naravno mi sumnjamo da je korpa, mozda neko sa vise iskustva mislim da je nesto drugo, tako da je svaki dobronameran komentar i pomoc dobro dosla!
Ламеле и потисне иду у пакет.
А пакет може да садржи и опруге, ако се установи да су лоше.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pre svega poštovanje i pozdrav svima!
Posedujem Yamahu TDM 900 i u mom vlasnistvu je tek nekih 2 meseca.
Bio sam na turi od oko 1000km i uocio sam jedan problem.
Kada se krece sa vecim gasom i kvacilo naglije pusti cuje se neki zvuk kao neko “Grebanje”, odvezao sam motor kod majstora i nasa preptostavka je da se cuje korpa kvacila. Naravno kada se krece normalno sa malim gasom apsolutno nista se ne desava i motor radi i krece normalno. Probao sam i sa manjim opterecenjem motora takodje se u tom slucaju ne cuje nista, medjutim vec kada se oprereti motor i sedne neko tezi pri naglijem kretanju kao da zaskripi to nesto.
Da li je neko imao ovakav problem?
Na oglasima se mogu naci lamele, medjutim nigde nisam uspeo da nadjem i korpu kvacila za ovaj motor, ukoliko neko zna neki izvor informacija ili gde bi mogao naruciti zahvalio bih mu se ukoliko to moze da podeli sa nama. Naravno mi sumnjamo da je korpa, mozda neko sa vise iskustva mislim da je nesto drugo, tako da je svaki dobronameran komentar i pomoc dobro dosla!
Da li se to povremeno dešava samo kada je hladan motor ili uvek?
Ako je zvuk ujanja, škripanja, to malkice proklizava lamela ali teraj bez brige, može da bude do lošeg ulja. Ali ako krene da proklizava na dodavanje gasa u vožnji bez kvačila, onda hitno menjaj lamele i naravno po potrebi opruge i ploče ako su izvan propisanih mera.
Korpa teško da je zveknula, to retko kod njih strada.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja