Jump to content

Moto Zajednica

Moto vikend Trebinje 2022.

Recommended Posts

  • Drug član, 1991 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 43 minuta, Jupiter je napisao:

Šteta što nemamo ovde nekog stručnjaka, ali pravog koji se bavi time, za asfaltiranje, da objasni malo. Ovde se znanje završava uglavnom na klizav, manje klizav, drži. Pre par godina sam sreo na ulici kolegu 60+ godina i kratko smo pričali, iznenadio sam se šta je sve izgovorio o asfaltu, vrstama i vožnji. Počeli smo od toga kako je kao mladić vozio krug na Ušću. Naravno, ništa nisam zapamtio. :D

Prošlo je vreme učenih i onih koji znaju...sad je vreme nekih drugih. Dok god budemo ovako krpili rupe na putevima nema nama boljitka...

 

 

Nenaslovljeni dizajn.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Kao sto rece mali veseljak,razlike izmedju federacije i RS nema,imaju dionice ubi boze,imaju odlicne dionice.. Pare za puteve kradu svi!!! Svi se ugradjuju,itd,itd,nasa posla.  Putevi oko Banja Luke su za sada ok,do kad ce,vidjet cemo? Do Bihaca prema HR ok,bilo da se ide preko Cadjavice,bilo preko Prijedora,N.Grada,pa kanjonom Une. Do Livna,pa do granice HR po meni isto ok,sem kad su padavine,onda zna na ekim dionicama biti kamenja. Zimu necu da spominjem,to je vec drugi par opanaka. Prema Drvaru opet nije los.. Ti pravci su ok, nisu perfektni,ali moze se.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Mislim da je naljepsi dio puta od granice sa Bilecom pa spustanje do Vilusa u CG . Jes da je kratka dionica ali asfalt lijep a sve krivina na krivinu , za obaranje savrseno ali bas kratko. Sto se tice BiH put je los ali nije prestrasno ako se ne jurca …


Sto se tice turiranja da se nadovezem (ne znam koliko je vas bilo u BanjaLuku na skup) al zar nije ljepota motore nalolje na parking a druzenje i koncetr unutar ograde . Kome se drnda neka drnda napolje , kome se pije, druzi i slusa muzika on je unutra i svi srecni i zadovoljni


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
3 hours ago, Nole Bg said:

Lepo ja kazem ima nas raznih, ja auto putem samo kad moram, kad nema druga opcija. Sarajevo, preko Romanije ka Zvorniku, može li boljeemoji108.png, ma fenomenalnoemoji6.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Moze, ista cesta ali bez rupa, pukotina, nagiba u pogrešnom smjeru koji te baca iz krivine. Kad moraš paziti hoćeš li slomiti vrat, teško uživati u pejsažu. Prošao po prvi put lani, put dosta derutan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
3 hours ago, mick said:

Prošlo je vreme učenih i onih koji znaju...sad je vreme nekih drugih. Dok god budemo ovako krpili rupe na putevima nema nama boljitka...

 

 

Nenaslovljeni dizajn.jpg

Arhitekta sam, nisam građevinski inženjer, ali smo i mi prilično na predmetu "Enciklopedija građevinarstva" učili o tehnologiji građenja puteva. Znam i to da su mjesta, gdje se pukotine u asfaltu ili lijevanom betonu ili spojevi - dilatacije između betonskih ploča (nekad su putevi tako pravljeni, i dio Beograd-Zagreb, pa poslije preasfaltirano) zalijevaju tečnim bitumenom, bez dodanog agregata, strahovito opasni po motore. Bude i fleka čistog bitumena. Na to ako se naiđe gumom motora, pogotovu ako je vlažno (recimo i od rose), odmah proklizava.

 

Članak njemačkog "Instituta za sigurnost motora":

 

https://www.ifz.de/bitumen/

 

 

 

Screenshot_6.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja