Jump to content

Moto Zajednica

Ohrid -Srbija-HR

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
On 4/11/2022 at 1:41 PM, doktor said:

Predlog i za deo rute:

kada krenete sa Ohrida, mnogo bolja i zanimljivija varijanta je da se ide na Debar-Mavrovo

Auto moto savez Makedonije:

Според информација од Друштво за градежништво Пелагонија АД Гостивар, од вторник 05.04.2022, ќе започнат градежни активности за санација на свлечишта на км 19+500 (кај село Глобочица) и 24+000 (кај село Луково) на регионалниот пат Р1201 делница Струга - Дебар и ќе има комплетно затворање на овој дел од патот, секој ден од 10 - 14 часот во следните 6 месеци. Градежните активности ги изведува Друштво за градежништво Пелагонија АД Гостивар..

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
1 hour ago, Tobastal said:

kolegi sa bmw 1150 gs curi ulje

Google kaze

Moto centar Ambasador (na fb)

Moto servis Univerzal Vucko

Drug kaze da je mozda guma na filteru ulja ili prozorcic za nivo ulja. Ako moras da zamenis filter onda bi Mann W712/52 trebao da odgovara.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre sat vremena, Tobastal je napisao:

Pozdrav drustvo. Ja i ekipa smo u Ohridu i kolegi sa bmw 1150 gs curi ulje . Na prvi pogled negdje ispod filtera ulja. Da li netko zna neki servis u Ohridu koji bi mogao popraviti  bmw? 

U samom centru u Ohridu, ulica Goce Delcev 71 je restoran "Neim", vlasnik je bajker, potraži pomoć kod njega, verovatno ti može pomoći.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero

Kratki rezime tek toliko da  potvrdim prijašnje utiske sličnih ruta  opisanih u  putopisima/komentarima   ovog foruma.

1. Banja Luka /Jajce/ Donji Vakuf /Prozor uz Vrbas uvijek i iznova oduševljavaju. Nezaobilazne pastrmke sa Neretve u Jablanici uvijek i iznova okrijepe, kao i najbolja domaća kava na svijetu (restoran Kovačević).

2. Mostar, što reći...rado mu se vraćam te u njemu obično, sada već tradicionalno prenoćim. Ne znam da li ga više volim osvjetljenog noću ili ujutro s mirisom domaće kave.

3. Boka kotorska  te Kotor i njegov stari grad je obavezno mjesto gdje se treba zaustaviti, parkirati u neposrednoj blizini glavnog ulaza u stari grad, pogladiti/pomaziti jednu od njegovih mačaka lutalica, prezalogajiti i naravno baciti koji komadić hrane mačkama.

4. Skadar.......hm..... Skadar me je možda malo razočarao i to prvenstveno zbog meni neshvatljivom količinom smeća koje vjetar vrtloži i koje leti po cjelom gradu, uz cestu, u parkovima, po ulicama, gdje god da se okreneš vreba smeće. Ipak u velikom broju detalja izmamio mi je osmjeh na lice jer sam se pogledom na infrastrukturu i električne stupove sa ogromnim klupkom nerazmrsivih kablova i žica koji nekim čudom funkcioniraju podsjetio na jedno već davno  putovanje Indijom koja je bila jednako zatrpana smećem ( zapravo puno više)  i sa identičnim stupovima sa  ogromnim klupkom kablova i žica  koji nekim čudom  funkcioniraju.  Skadar sam odabrao jer je trebao biti polazna točka za "Albanske Alpe", odnosno za cestu S20 (Prokletje) koja je  toliko opjevana u BJ Putopisima . Nažalost loše vrijeme sa kišom, a posebno s jakim vjetrom natjeralo nas je da se taj  dan  ne krene na opjevane Alpe/Prokletije, već da posjetimo manufakturu  venecijanskih maski, koje se vjerovali ili ne, ne proizvode u Veneciji već u Skadru . Također smo posjetili tvrđavu Rozavu, pojeli sladoled ( LEDO - da ne povjeruješ ), posjetili restoran sa tradicionalnom kuhinjom te tako "ubili" dan bez jahanja motora.  Inaće hrana i slastice u Skadru su (kao i u cijeloj Albanije što smo kasnije utvrdili) jako ukusni, cjenovno pristupaćni, a ljudi ( konobari, trgovci) izrazito ljubazni.

5.  Na putu prema gradu Beratu prije Tirane nalazi se povjesni grad Kruje u kojem je nacionalni junak Skenderbeg herojski branio albanski narod od Osmanskog carstva. Stari Grad je obnovljen , a njegov muzej svakako vrijedan  posjete  ( p.s. obavezno probati, ako već niste, Skenderbeg konjak koji se toći po cijeloj Albaniji ).

6.  Grad Berat smješten na rijeci Osum upisan je na UNESCO-ov popis mjesta svjetske baštine u Europi ( sve sam time rekao ).  Gurmanima toplo preporučam restoran Wil Dor. Za noćenje odabrali smo Hotel Osumi i oduševili se njime.

7.  Iz Berata spustili smo se prema obali do grada Vlora te  u njemu se zaustavili tek toliko da popijemu kavu i udahnemo miris mora. Ako maštate da ljetujete npr. u  Miami-u i sl., ne tražite dalje, Miami nam je tu pod nosom u Albaniji. Navodno u sezonu su strahovite gužve, masovni turizam u punoj svojoj snazi, pa tko voli nek izvoli (to ipak nije moj odabir).

8. Cesta Vlora/Llogara/ Sarande……jednom rječju TREBA PONOVITI s ljeva na desno, s desna na ljevo, pa opet ispočetka….ali vjerujem svakako izvan sezone .

9. Sarande…standardni turistički grad s krasnim morem i pogledom na grčki Krf u kojem smo se stacionirali na dva dana i koji  nam je bio polazna točka za dobaciti do  grada Gjirokaster ( UNESCO - sve sam time rekao), te do Butrint-a ( također UNSCO).  U Sarande smo dva puta večerali u istom restoranu, toliko je dobar (obiteljski restoran Haxhi).

10. Iz  Sarande-a odlučili smo se vratiti kući preko Makedonije i Ohrida.  Konstantno smo  svako jutro proučavali vremensku prognozu i oblake i tako određivati rutu, a zbog vjetra i moguće kiše kukavički smo odabrali povratnu rutu cestom E853 i cestu SH7 preko grada Albasan-a  te se tako dokopali Ohrida.

11. Sretni što smo sretno ( i suhi)  stigli u Ohrid to veće smo se „ubili“ vrhunskom hranom u restoranu Podrum Ohrid  ( bilo je nešto i alkohola i pjesme, ali nije primjereno opisivati  taj ljudski ritual na ovako kulturnom forumu).

12.  Zbog vjetra i kiše (opet), odlučili smo se vračati u HR ne preko Prištine/Zlatibor itd., već autocestom (joj kako  ne volim autocestu) preko Srbije za HR. Nismo pobjegli od vjetra,  a bome nismo pobjegli ni kiši, a s obzirom na lagani kvar koleginog BMW-a ( pa kud baš BMW ) te zbog čekanja na granici, što nam je uzelo nekoliko sati kašnjenja u polasku, dokopali smo se spasonosnog Smedereva.  

U    Smederevu su nas vrhunski nahranili u objektu Talismano u kojem smo i prenočili. Ujutro smo brzinski bacili pogled na Dunav sa smederevske utvrde te meni  najdosadnijom autocestom (Beograd-Lipovac – Slavonski brod – Okućani) krenuli prema Virovitici. Gotovo sam spavao na motoru dok se nismo napokon  spasili  skidanjem sa autoceste kod Okućana , pa  preko Lipika i Daruvara dokopali se Virovitice.

Zadovoljan  viđenim, prezadovljan  ponovo „osvojenim“ i „novoosvojenim“ cestama ( osim autocesta), sa dva  kilograma više ( samo ću da probam kakvo je jelo ), obogačen novim iskustvom i novim poznanstvima i susretima, ponovo utvrđujem da taj dio Balkana ne može razočarati i da ću mu  se prvom prilikom ponovo vratiti, jer u njemu jagode još uvijek mirišu na jagode, rajčica još uvijek miriše na rajčicu, a ne neku vodenastu strukturu, da su tu ljudi još uvijek otvoreni i da sa osmjehom na licu strpljivo pomažu „smotanom“ turistu koji se i uz pomoć moćnih google karata uspio tu i tamo izgubiti .

Hvala još jednom svima na savjetima i pomoći. Živjeli !

 

 

 

 

 

 

 

Promenio član Tobastal
  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero

Još malo da začinim tekst za par fotografija da ne bude baš suhoparni tekst

1. Berat- pogled sa kule

Berat 1.jpg

 

2. Butrint - amfiteatar

 

Butrint 2.jpg

 

3. Butrint

Butrint.jpg

 

4. Gjirokaster

gjirokaster.jpg

 

5. Kruja

Kruja.jpg

6.  Lagano pokisli taman prije samog vrha Llogara Pass

Llogara pass.jpg

 

7.  Negdje na cesti između Vlora i Sarande

Vlora Sarande.jpg

 

8. Miami...pardon, Vlora

Miami Vlora.jpg

 

9. Vlora

Vlora Miami.jpg

 

10. Berat

Berat 2.jpg

Promenio član Tobastal
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero

I na kraju lice vjerne suputnice koje sve govori. Iz Smedereva krecemu kući i samo par sati dosadne autoceste dijeli nas od kuće. Odmor i putovanje je takoreći završilo već na parkiralištu objekta Talismano u Smederevu. 

FB_IMG_1651909708991.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja