Jump to content

Moto Zajednica

Je li nekome poznat motor? Tema - informisanje pre kupovine.

Recommended Posts

  • Drug član, 1088 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ignore iz raja izašao.

A ta Aprilia izgleda uf.. Ne razumem se pa izvini što upadam ali izgleda mnogo dobro.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1291 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Čime je usrao, pa to gore napisano je doslovce isto reklo 10 drugih forumasa u temi svet automobila i jos imenovali i sliku okacili vajnog strucnjaka. Aleksandar bese, sto na netu trazi  kola za lovu.

 

I jos da priupitam, posto sam glup.

 

Kako to da na svakom uvezenom primerku  stoji CH nalepnica, ni na jednom ne vide neku drugu a odlicno znam odakle ih dovoze jer svaki dan gledam kako ih istovaraju lopatom sa kamiona.

 

Skoro jednog istovarali sa viljuskarom, stavili paletu ispod njega i HOP ....

 

Odma mu lupili CH na gepek vrata, i to onaj kamionski primerak da se vidi iz avijona.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1291 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 9 minuta, Paljevina je napisao:

Vidiš @travelman, na osnovu njegovih reči, a i sad ti dovodiš to u kontekst (a ne znam na osnovu čega), se zaključuje da ja ovo radim za lovu, ili još gore za neko gorivo ili klopu. :lol::lol::lol: 

Nisam mislio na tebe nego na drugi deo njegovog izlaganja gde je naveo primer onog sto to radi za lovu i njegov sistem rada.

 

Generalno, nemam nista protiv toga i tih koji to rade, cak ni protiv onog sa neta.

Nije derpe onaj sto ebe nego onaj sto prima.

 

Nego sto ti obrisa ono sto si sinoc napisao, sad udje da procitam kad ono nema.

 

Cekam odgovor za ch stikere ako moze neko da mi pojasni.

 

Isto bi da pitam i za nalepljene vinjete, sto ih narod ne skida kad se vrati sa puta. Bar ja tako radim.

 

Znam neke koji su kupili uvezen auto sa vinjetama i kazu nek stoje.

 

Opet da pitam, glup sam.

 

Jel vinjeta dize cenu vozilu,  jel to znaci da je vozilo cakum pakum, tip top za put u svako doba dana i noci.

 

Lucno mislim da nije zlato sve sto sija.

A nije ni sve urac sto ne sija.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Ko te napada gosn Paljevino  ,? Ajde covece sam sebe namestas sa nekim tragikomicnim konstatacijama koje prsto mame da njih zezam a ne tebe licno.

Tvoje tragicne prohteve i ocekivanja u vezi nabavke motora stavim u kontekst koji ti ocito ne razumes niti ces.

Nikada nisam ni ocekivao da moje stosovanje  bude razumljivo sirokoj publici :lol:.

Vidim da se uvek ista ekipa okuplja i stavlja na stranu onih izrecenih smejurija  koje stavim u masinu koja je zapravo obicno izokrenuto ogledalo u kome vi sami sebe gledate i kritikujete zapravo svoje izjave koje sam ja otelotvorio i stavio u svoj lik,

Ja samo vase konstatacije izgovorene zakljucke  stvaljam ispred sebe  i glumim zapravo vas.

Vi ste zapravo ti koje ja sublimiram  i odglumim  samo sto ste  tada ogoljeni u mom naopakom teatru.

.Meni pripisujete svakojake epitete  pisete  uvrede na koje apsolutno nikada nisam reagovao niti sam bilo koga od vas za bilo sta prijavio  a vi se na mene zalite bog zna kome sve ne  i kmecite.

E to me posebno motivise i inspirise  da iz vasih traktata  crpim iskustva za neke nove literarne likove.:P

Promenio član paperinos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8763 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma nema strana prijatelju nego ovo nije tema za tu vrstu pisanja, bila ona ispravna ili ne.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 841 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Danas bacih pogled na jednu cbr-ku. Ja kapiram da svako svog konja hvali, da vecina gleda da precuti svaki manje vidljivi ili nevidljivi nedostatak, ali prodavati za 4k evra, reci sve je odlicno, bez ulaganja, a tamo... bukvalno razlupan motor, koji ne moze ni u ler da se ubaci i koji na kraju nismo ni uspeli da upalimo da radi. Na svu srecu pa mi je bilo blizu i nisam potrosio ni mnogo vremena ni goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 13 sati, Abi je napisao:

Danas bacih pogled na jednu cbr-ku. Ja kapiram da svako svog konja hvali, da vecina gleda da precuti svaki manje vidljivi ili nevidljivi nedostatak, ali prodavati za 4k evra, reci sve je odlicno, bez ulaganja, a tamo... bukvalno razlupan motor, koji ne moze ni u ler da se ubaci i koji na kraju nismo ni uspeli da upalimo da radi. Na svu srecu pa mi je bilo blizu i nisam potrosio ni mnogo vremena ni goriva.

Ne znam koji te model zanima, mi smo debelu sreću imali. Suprug i ja k'o dva laika išli sami da gledamo motor, srećom na kraju sve ispalo ok. Pre 2 godine je moj model Honda CBR 600 F Sport bio od 2400 do 3000 EUR (moja je plaćena 2600 EUR), sada ne može da se nađe ispod 3000-3500 EUR... :stabre2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 841 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
3 hours ago, Alexandra995 said:

Ne znam koji te model zanima, mi smo debelu sreću imali. Suprug i ja k'o dva laika išli sami da gledamo motor, srećom na kraju sve ispalo ok. Pre 2 godine je moj model Honda CBR 600 F Sport bio od 2400 do 3000 EUR (moja je plaćena 2600 EUR), sada ne može da se nađe ispod 3000-3500 EUR... :stabre2:

Cene su sumanute :( Ja sam moju F4 prodao za nekih 2000e (u stvarno odlicno stanju, nego sam se odselio) dal 2015. Isle su doduse oko 2500e u tom trenutku, ali to je bilo pre 8 godina. Sada i dalje kostaju toliko, 8 godina kasnije... Ja sam vozio, ali nisam majstor i ne razumem se bas, osnove neke da i to je to realno. Vise idem na osecaj da li sam "kliknuo" kada sam video i seo na motor i kako mi deluje prodavac, jbiga :) 
Sve u svemu, shvatio sam da se vise isplati kupiti nov motor. Ima dva motora koja su mi zapala za oko jedna CBR1000R '07 i jedan Kawasaki zx10r '07 cini mi se isto od polovnih. Sada, nisam jurio hiljadarke, toliko dugo nisam vozio da ni ne znam da vozim vise cini mi se, ali na njih sam uspeo da se spakujem i deluju ok (na Dukatija nisam uspeo da se spakujem, tj. bilo je mucenje :( )i likovi koji ih prodaju deluju ok. Sa druge strane, to je opet tipa 5000e, a vec imaju 16-17 godina... za jos 5k evra moze se kupiti glanc nov motor, tako da kako stoje stvari, ne isplate se neki polovnjaci, barem ne R. Vidim da ovi novi 650ccm nisu klasicni R, ali npr Honda CBR650R za 2023 mi deluje kao stara Honda F sto je bila i to mi je ok, mada nisam sedao na nju, pricam ovako, sa slika, iz nekih komentara, citanja specifikacije itd. 

 

@Paljevina

Izgleda da je skinut oglas, ne vidim ga vise. CBR mislim da je 600, crna izmedju '05-'07 je bila. Sam motor je ono, razvaljane plastike, nedostaje deo nogare, jedna cetvrtina polomeljna skroz, krivi fuzasteri itd. ogrebotine nisam ni gledao. Istina da mi je decko rekao da ce on to srediti i jesam otisao kod majstora da vidim motor, ali opet... ne moze u ler da se ubaci, nismo uspeli da ga upalimo, tj. jesmo na par sekundi i onda kao da ga senzor prekine kada je u brzini. Ler na trenutak samo zasvetli, ili ode u prvu ili u drugu (pa poguramo malo napred da uleti u "ler" i opet nista), znaci daleko od nema ulaganja i odlicnog stanja. Copava mora nova, nedostaje deo, fuzasteri novi, koliko sam video plastike na nekim delovima jedino da se ulepe pa da se razvaljuju posle, ja bih licno stavio nove. Pitanje sta je sa menjacem. Nisam ni hteo da zagledam mnogo nakon svega ovoga. Da je bio npr 1500-2000e ok, ali 4k... Mogu misliti ako neko predje 200kma u jednom pravcu i to zatekne.

 

Da dodam. Crveni Dukati 749 '05 iz oglasa, u Vrscu se nalazi, uzivo deluje jako lepo ocuvano i lepo radi (nisam majstor!). Jedini razlog zasto sam odustao od njega jer sam se jeeedva spakovao na njega, bas mi je bio ekstremno neudoban, ali i ja sam se usvinjio.

Promenio član Abi
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1719 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 5 sati, Abi je napisao:

Ler na trenutak samo zasvetli, ili ode u prvu ili u drugu 

Ovo moze biti i do ulja ili lose nastelovano kvacilo ili ......nebitno,nije mi jasno ( pod uslovom da je nesto sitno) da cekas kupca koji dolazi da gleda motor neispravan.Ili dodjes i prazan akumulator :grr: ,pa sto ga rodjeni nisi jutros napunio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /
On 16.5.2023. at 11:07, travelman je napisao:

Cekam odgovor za ch stikere ako moze neko da mi pojasni.

 

I meni nikad nisu bili jasni...

Kao kupljen u Svajcarskoj, tamo ljudi to odrzavaju i sve im je kao njihovi satovi.

A ono, auto ceo zivotni vek proveo na planini, supalj iznutra, pojeli ga so i rizla, 200kg laksi nego kad je izasao iz fabrike :D

Sve oko trapa zapeklo pa posle par meseci na nasim putevima moras da seces srafove kad menjas nesto.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 841 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
1 hour ago, ivica744 said:

Ovo moze biti i do ulja ili lose nastelovano kvacilo ili ......nebitno,nije mi jasno ( pod uslovom da je nesto sitno) da cekas kupca koji dolazi da gleda motor neispravan.Ili dodjes i prazan akumulator :grr: ,pa sto ga rodjeni nisi jutros napunio?

Moguce, stvarno ne znam, ali pazi, ja sam kod majstora gde me je poslao gledao motor, tako da... jebem li ga :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1291 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, ser je napisao:

I meni nikad nisu bili jasni...

Kao kupljen u Svajcarskoj, tamo ljudi to odrzavaju i sve im je kao njihovi satovi.

A ono, auto ceo zivotni vek proveo na planini, supalj iznutra, pojeli ga so i rizla, 200kg laksi nego kad je izasao iz fabrike :D

Sve oko trapa zapeklo pa posle par meseci na nasim putevima moras da seces srafove kad menjas nesto.

 

Ovo si objasnio za medalju :takoje:, sad jos daj tvoje vidjenje za vinjete.

Ima 2 godine kako je komsija kupio nekog vagena i na njemu stoji A vinjeta.

Ja ga par puta pitao sto ne skine a on kaze nek stoji.

Dalje od valjeva nije otisao,  jednom godisnje ide u grcku na more al kola ostavi u pečenjevici/leskovac kod rodbine pa dalje nastavi busom jer kaze sta da radi ako se tamo pokvari.

  • Hvala 1
  • Haha 3
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Da li neko mozda poznaje motor ili vlasnika, danas se pojavio oglas?
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki gsx1000r, 2001. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 32569 km, Jagodina. Cena 2.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Za Baneta konkretno kruže priče da je pošten i da uvozi dobre motore. Samo iz priča drugih.

 

Kad sam ovde , zna li neko nekog proverenog k1600gt-a kod nas a da je na prodaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 422 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, *zeka* said:

Za Baneta konkretno kruže priče da je pošten i da uvozi dobre motore. Samo iz priča drugih.

 

Kad sam ovde , zna li neko nekog proverenog k1600gt-a kod nas a da je na prodaju?

Znam da je drugar uvezao dva komada ali ne znam da li ih je prodao,mogu ti proveriti. Nema laži,nema prevare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1916 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

@SkyrunnerPrvo je počeo sa moto-opremom sada radi i motore.Sve je iz CH,bio da pogledam opremu.Susretljiv, korektan ,inače je po struci sveštenik,valjda,drži časove u školi.Nisam do sada čuo loše o njemu.

Promenio član gebee&co

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja