Jump to content

Moto Zajednica

Neko da pomogne i pogleda motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Druže samo sa Novolom da ideš da pogledaš motor... On je sad doktorirao na Teneri :care:... Šalim se malo...:takoje:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Jako nezahvalan posao, bolje se potrudi da nadjes vlasnika preko foruma da ti iskreno nesto kaze o motoru. Ovo kad neko drugi za tebe gleda obicno krene naopako. 

 

Za 30+ godina da ga je po garazi pomerao imao bi vise km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Pricao sam sa vlasnikom telefonom, i dobio sam dodatne fotke na Viber, ali bilo bi dobro da neko ode i vidi uzivo. Ja ako odem - uzecu ga odmah 

 

Sve su to krsevi, svestan sam ja toga ali gomilu novih delova imam od moje neispravne tenere pa sam hteo da ih iskoristim, a i motor mi je legao

Promenio član Marko81

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3970 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Pricao sam sa vlasnikom telefonom, i dobio sam dodatne fotke na Viber, ali bilo bi dobro da neko ode i vidi uzivo. Ja ako odem - uzecu ga odmah 
 
Sve su to krsevi, svestan sam ja toga ali gomilu novih delova imam od moje neispravne tenere pa sam hteo da ih iskoristim, a i motor mi je legao

Zaštoje ta sadašnja neispravna, zbog čega mora u „kobaje „


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750

@el classico Nemam vise zivaca ni vremena da ispravljam krive drine. Da se akam po Srbiji kojekuda po majstorima ne pada mi napamet. Vreme prolazi, a ja hocu da vozim a ne da popravljam motor. Zadnjih godinu i po prolazim istu pricu kao i Novola i veruj mi da mi je vec muka od svega. Nadao sam se da cu sa svakim novim odlaskom kod majstora ili kupovinom novog dela da resim problem, ali gremlini su jaci. U sustini sve je jasno, taj motocikl je bio odavno za staro gvozdje. Sada mogu da izvadim fleku jedino tako da kupim isti takav pa da sa starog iskoristim delove koliko mogu i da teram koliko moze.

 

@Surla85 Za kobasice cemo da se dogovorimo jer postoji twist u celoj prici - motor nije moj! Uzet je na neodredjeno da se u njega "malo ulozi i sredi" i da se vozi pa da se za par godina vrati.

 

@Mikulanac Pozdrav za legendu BJB-a! ;)

Promenio član Marko81

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
4 hours ago, Marko81 said:

Pricao sam sa vlasnikom telefonom, i dobio sam dodatne fotke na Viber, ali bilo bi dobro da neko ode i vidi uzivo. Ja ako odem - uzecu ga odmah 

 

Sve su to krsevi, svestan sam ja toga ali gomilu novih delova imam od moje neispravne tenere pa sam hteo da ih iskoristim, a i motor mi je legao

cek jel je tvoja bese bordo '96.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3970 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Prva berba.
Šteta što je uništen dizajn a još veća šteta što nemaš poštenog majstora da je sredi kako Bog zapovijeda.


Poslato priko Ténéré

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3970 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Žalosno kako neki ljudi krivim pristupom motoru isti unište dok neki drugi voze isti motor i preko 200tkm bez većih popravki.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6316 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hteo sam i temu da otvaram...

Kada je dosta? Kada je kraj? Kada jedna sprava konačno ide u "kobaje"? Zašto se vrednuju raspali, krpljeni krševi? Zbog nalepnice i imena? Zato što "nema drugog"?!?!

Vraćanje u fabričko stanje....a fabrika zaboravila gde je alate ostavila.

Ljudi moji, bageri, kamioni, avioni...mašine koje su vredele mnogo više od jednog motocikla, leže po otpadima. Volim stare stvari, posedovao sam oldajmera...sve je to ok, ali to ima svoju cenu, pa i svoj kraj.

Da, to sam hteo odavno, pa neka zvuči kako god....razumem želju i ljubav prema motociklima, ali ako nema znanja i love da se to finansira, to je samo muka. Dobro, reći će neko...slatka....ali mislim da znate i sami kako stojimo po mnogim pitanjima. Idu krševi iz ruke u ruku već decenijama i sve je kao super. Niko naravno neće da se kola polome na njemu...ali to je izgleda uvek cilj. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Pa nije bas sve tako crno. Poenta cele price je da ja trenutno ne zelim da gubim jos mesec dana ili vise cekajuci delove iz inostranstva i majstora da to popravi kad on bude imao vremena - jer je sad na red dosla masina, dihtunzi, ventili, karike itd...sve ostalo je popravljeno!

 

Stvar je sledeca:

1.

Delova ima. Alata ima. I kod nas i u inostranstvu i mogu se kupiti bez problema. Nije fabrika zaboravila na te modele i ne bi se delovi za stare tenere, afrike i tdm-ove i dalje prodavali na trzistu da je tako kao sto ti pricas.

 

2.

Ono sto je meni najbitnije jeste da sam tokom svih ovih radova oko motora dosta naucio i unapredio svoje znanje o istim, te sada vecinu stvari koje su potrebne za redovno odrzavanje motocikla mogu da obavim ja sam - sto po meni i jeste vrhunska stvar. Kao sto drzalac i ljubitelj oruzja ne treba da ga koristi ako ne ume da rasklopi i ocisti tako ni motorista ne treba da vozi ako ne zna da na svom motociklu obavi osnovne stvari. Hvala bogu pa su te stare krsine mnogo zahvalnije za cackanje od novih modernih masina, koje su odlicne jer su nove, ali kada te ostavi na putu ne mozes mnogo toga sam uraditi. A i bezveze je da jedan motorista ne zna osnovne stvari a naziva se motoristom, jel da?

 

3.

Motocikl koji je trenutno kod mene i sa kojim imam muku - nisam kupio. Nije moj. Uzeo sam ga da se igram sa njim i vidim sta mogu spasti i popraviti jer je stojao u garazi vise od 10 godina. Mogao sam da kupim drugi odmah, ali dao sam sansu ovom i jedan deo prosle godine sam ga vozio lepo i uzivao. Sada je vreme za taj drugi, ali sada znam sta da gledam i kako da ga popravljam - ako uzmem isti, a ako uzmem bilo koji drugi opet imam jedan novi pogled, stav i znanje o motorima. Svaka skola se placa, ja sam moju platio i nije mi krivo. Vozio se, zezao se i ucio.

 

 

Promenio član Marko81
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja