Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem prvi motor (V-Strom 650 ili Versys 650)

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Zdravo svima,

Prosle godine polozih (sa svoje 32 godine) pa je doslo vreme da pocnem lagano da se vozam.

Visok sam 190 i "ima me" (110kg), pa gledam motore koji bi mi odgovarali gabaritno.

Od svih koje sam gledao, najvise mi odgovaraju V-Strom (na kom sam sedeo) i pored njega eventualno Versys.

Vec neko vreme pratim oglase i jedan od V-Strom-ova koji mi se svideo je i jedan is Sapca, medjutim stoji vec neko vreme na oglasima pa ne znam dal je sve ok (polovni automobili, 2007. godiste, 3999eur).

Naravno, otici cu da ga pogledam, ali sam u medjuvremenu hteo i ovde da proverim ima li nekih "proverenih" masina.

Mislio sam da izdvojim ~3500eur jer moram da uzmem i svu opremu jer nista jos nemam naravno.

Nalazim se u BG inace.

 

Pozdrav svima

Promenio član kizza57
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Pogledaj u oglasima na forumu, ima par stromova u ponudi. Ne komentarišem kakvi su, samo da su sa foruma, od članova koji su tu duže, pa može se biti malo sigurniji u stanje.

Uz opremu odvoj još sa strane nešto keša da imaš za slučaj nepredviđenog kvara, polovne su mašine, koliko god da ih prati priča da se ne kvare.. :) Srećna potraga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Da ispametujem malo: odeš na podforum oglasa, klikneš na pretragu, izabereš SEARCH IN "Tekući forum", i pogledaš pod "strom" šta ima. Ne može skupljenije :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2877 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Можда мало оф-ујем тему али треба размислити. За "маторог" новајлију са том кг. и висином.....ни један ни други. Бандит је добитна комбинација и то 1200. У тој финансијској опцији може да се изабере добар примерак. Мотор је савршен у сваком погледу. Говорим из искуства. Срећан куповина шта год да купиш

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

Bice Motora

Evo i od mene 1 mali savet

Prvo ti Batice uzmi opremu

Ovako te motor samo mami, ti sedis u sobi a on u garazi, a lepo vreme a velika zelja kao Nejebica, a kratka voznjica i samo jos malo i samo jos 1 krug

Strpljen Spasen kako kazu

Sto kaze @nafetS polovan motor, tu je servis zameni ovo ono i odose parice od opreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Hvala na savetima :)

Za opremu sam vec izdvojio neke novce, za pocetak za jaknu, kacigu i rukavice, pantalone i cizme dolaze ubrzo, ni na to ne bi trebao da cekam dugo.

Za opremu sam se nadao sajmu, stavio podsetnik jos u oktobru-novembru i na kraju ga pomere za maj.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Pratim temu.

Stromova ima ali versysa bas bas slabo.

Ja se nameracio da kupim versysa, ko narkoman 3 puta dnevno proveravam PA i KP da slucajno nije izasao neki. Ima mladjih veraysa 2012+ ali im je i cena preko 5000e.

 

Sto se opreme tice, kupi kacigu dobru, jaknu i pantalone mozes i ovde na forumu naci polovno za pocetak. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Другар продаје строма за 3000евра.

https://www.facebook.com/groups/1965250957059819/permalink/3021184058133165/?sale_post_id=3021184058133165

 

Лично више готивим версиса али до треће генерације не изгледају лепо, стром је лепши до 2015год., али и В се да средити некаквим стилским пластикама са алија.

Версис је мало виши прилагођен асвалту, стром може мало и у офф. А може и версис, до возача је није до мотора, клиренс им је исти.

 

Обавезно узми добре (скупе) НОВЕ гуме и нове кочионе плочице, и промени кочионо уље чим га купиш.

Ако је за пут узми мишелин роад 4,5 или 6.

За офф роад питај ове што иду у офф. 

 

Што се тиче опреме дводелно кишно одело оксфорд је ок, облачиш га преко јакне и панталона, можеш и камашне оне иду преко патика.

 

Чизме узми кад буде опет пара, требају ти за даљи пут. боље узми полудубоке патике да покривају чланке, њих може и по граду и ван града а у случају кише имаш камашне.

Кад узимаш чизме узимаш за мотор не војне, за планинарење исл,  сваке имају своју намену и цена је у складу са тим. Ово ти пишем да не би 2х плаћао.

 

Узми добру јакну и појас обавезно, без њега и кациге никад и нигде.

што се тиче половне робе циција 2х плаћа.

 

обућу и кацигу никад и за никим или ни за ким, једном кад навучеш гљивице и слична срања нећеш их се решити јако дуго.

 

Жив био, уживај!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Nemoj da zaboraviš Yamahu TDM 900 da uzmeš u razmatranje pri kupovini

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

samo benelli brate veruj mi uzmi njega brate moj neces pogresiti veruj bratu tvom najbolji odnos cena kvalitet uzmi benelli pls 

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 3 minuta, gavrela je napisao:

samo benelli brate veruj mi uzmi njega brate moj neces pogresiti veruj bratu tvom najbolji odnos cena kvalitet uzmi benelli pls 

Gde? :D Na PA nema niti jedan sve i da 'ocu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 13 minuta, vidakn je napisao:

Nemoj da zaboraviš Yamahu TDM 900 da uzmeš u razmatranje pri kupovini

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Mozda sam greskom sebi stavio kao plafon 650ccm, ali kontam da mi za prvi motor stvarno ne treba vise. Ponavljam, mozda gresim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Možda, a možda i nisi... 650ccm i 70ks (strom, versis), ne možeš reći da ne može da se voza sa tim. Za početak, ako nisi pre ništa vozio, jače bi ti bilo možda i mnogo... prvo da naučiš tehniku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4717 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za prvi motor, Strom 650 je odličan. Versys je mali i jadan za tvojih 190cm i 110kg.  Sto se tiče opreme, prva koja se kupuje je uvek pogrešna. ;)

Poslušaj nekog starijeg bajkera u vezi sa tim. Kupi jaknu Adventure, što dužu, markiranu. Sa srećom kupovina!!! :takoje:

Promenio član srbac
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova
Pre 13 sati, srbac je napisao:

Za prvi motor, Strom 650 je odličan. Versys je mali i jadan za tvojih 190cm i 110kg.  Sto se tiče opreme, prva koja se kupuje je uvek pogrešna. ;)

Poslušaj nekog starijeg bajkera u vezi sa tim. Kupi jaknu Adventure, što dužu, markiranu. Sa srećom kupovina!!! :takoje:

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

"Motorcycle Specifications, reviews, road tests

 

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

"Motorcycle Specifications, reviews, road tests

 

Versys је ипак мало али јако мало мањи од stroma

Promenio član Master Z-ed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 13 sati, srbac je napisao:

Za prvi motor, Strom 650 je odličan. Versys je mali i jadan za tvojih 190cm i 110kg.  Sto se tiče opreme, prva koja se kupuje je uvek pogrešna. ;)

Poslušaj nekog starijeg bajkera u vezi sa tim. Kupi jaknu Adventure, što dužu, markiranu. Sa srećom kupovina!!! :takoje:

Adventure jakna je i bila u planu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja