Jump to content

Moto Zajednica

Turizam Zlatiborskog kraja - Stopića pećina - etno selo Sirogojno - vodopad Gostilje

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Bmw r 1200 gs

Zapadna Srbija je izuzetan turistički potencijal.  Predstaviću vam  Stopića pećinu, koju odlikuje nekoliko dvorana, stalakliti, vodopad Izvor života, simbol pećine su bigrene kade, smatra se da su jedinstvene u Evropi.  MK Užice, upravo 17.04.2022. na otvaranju moto sezone ćemo bajkere da vodimo u obilazak Stopića pećine.  U blizini je i etno selo Sirogojno, najveći otvoreni muzej pod otvorenim nebom, kompleks od 50 objekta  koji prezentuju kako se nekada živelo u ovim krajevima. U ovom kraju svakako treba obići i  Gostiljski vodopad , jedano od najvićih u Srbiji, visine 20 metara.

DSCF8950.JPG

DSCF8958.JPG

DSCF8963.JPG

DSCF8968.JPG

DSCF9003.JPG

DSCF9020.JPG

DSCF9013.JPG

DSCF9056.JPG

DSCF9069.JPG

DSCF9086.JPG

DSCF9112.JPG

DSCF9101.JPG

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Za one koje nikad nisu vozili na ove destinacije a promaše gore pomenuti termin predložio bi da napunite rezervoar ili na Beloj zemlji ili na NIS u na Zlatiboru, u zavisnosti odakle vas put vodi do Rožanstva. Dobri su oba dva puta.
Ispred Trnave odvajanje levo za Sirogojno.
Iz Sirogojna nemorate nazad do Trnave već možete preko Vladaja do raskrsnice na Ravninama pa levo za Gostilje. Postoje putokazi.
Ne preporučujem put preko Ljubiša i Smiljanića zbog izuzetno lošeg stanja asfalta. Ovaj put inače ide jednim delom carskog druma koji izlazi na Jasenovo Uvac branu. Ko voli samo napred.
Nemoj samo da se zagubite u Murtenici.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja bio 5 puta i svaki put se izgubim i vozim pola sata u krug ali ipak stignem:jee1:

Pratim onaj Gps kao retardiran

Promenio član zlatkojov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Taj deo Srbije je neiscrpan izvor inspiracije. Tako blizu Beograda a tako lepa priroda. Uvek me nesto novo iznenadi. Neiscrpni izvor lepog osecanja spoju coveka i prirode. Za svaku preporuku.


Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Nadam se da ce biti vremena otici do Kafane " Pecinar" u Ljubisu. Obilazak Stopica pecine je svakako nezaboravan a jos ako je vodic koji zna da peva ( vrhunski lik) a i njegov kolega je takodje dobar s anegdotama vezane s pecinom. Voznja kolima ili motorom tom prirodom ce svakog  nadam se oduseviti. Kolega iz Slovenije je preporucio " Dacovica Konaci"-Ljubis koju drze supruznici, gospodja je koleginica koja vozi Suzuki GSX-F cini mi se. Svakako ko nije bio preporucujem da ode i vidi,uziva u lepotama prirode nase divne zemlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Bmw r 1200 gs
Pre 8 sati, Bratislav 1973 je napisao:

Nadam se da ce biti vremena otici do Kafane " Pecinar" u Ljubisu. Obilazak Stopica pecine je svakako nezaboravan a jos ako je vodic koji zna da peva ( vrhunski lik) a i njegov kolega je takodje dobar s anegdotama vezane s pecinom. Voznja kolima ili motorom tom prirodom ce svakog  nadam se oduseviti. Kolega iz Slovenije je preporucio " Dacovica Konaci"-Ljubis koju drze supruznici, gospodja je koleginica koja vozi Suzuki GSX-F cini mi se. Svakako ko nije bio preporucujem da ode i vidi,uziva u lepotama prirode nase divne zemlje.

Pozdrav za vas.. Mi iz MK Užice 17.04.2022. krećemo sa bajkerima sa  gradskog trga  u Užicu, laganom vožnjom do Belih  zemalja odnosno prolazimo kroz selo Rožanstvo, stižemo do Stopića pećine.. Na parkingu ispred pećine organizovaćemo posluženje, piće i hrana,  ja ću vas voditi tokom obilaska, inače sam dugo u turizmu  , turistička agencija Strom Zlatibor, je upravo moja agencija,možete pogledati  sajt agencije na mom profilu.

Posle obilaska pećine ,putujemo ka Zlatiboru, gde ćemo organizovati kafe pauzu, kafe Princip..

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
19 hours ago, Bratislav 1973 said:

preporucio " Dacovica Konaci"-Ljubis koju drze supruznici, gospodja je koleginica koja vozi Suzuki GSX-F cini mi se.

Ako vozi GSX-F, onda obavezno svracam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 4 sati, Deki Katana je napisao:

Ako vozi GSX-F, onda obavezno svracam.

Proveriti na fejsu " Dacovica Konaci" tacan model,boja nije standardna :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Vikend na Zlatiboru

Ovo su mesta u okolini koja uvek rado obilazim kada sam na Zlatiboru

 

gostilje-vodopad___media_library_origina

Vodopad Gostilje

Za ovaj vodopad je verovatno većina ljudi čula jer je jedna od najpoznatijih atrakcija Zlatibora. Nalazi se na 25km od centra Zlatibora. Na glavnom putu koji vodi iz Užica i prolazi kroz Gostilje, nalazi se isključenje za vodopad. Na ovom skretanju prvo ćete ugledati restoran Golijska vrela i bazen, a na samom kraju puta nalazi se vodopad Gostilje.

 

 

manastir-uvac___media_library_original_6

Manastir Uvac

Manastir se nalazi pored reke Uvac, a najbliže naseljeno mesto je selo Stublo. Iz pravca Zlatibora, stižete lokalnim putevima za oko 50 minuta. Sa glavnog puta isključite se desno ka ruti 405. Ovaj put vodi pored Ribnice i Ribničkog jezera i oko Ski centra Tornik. Pre ulaska u naselje Stubal skrenite desno i put će vas odvesti do manastira Uvac.

 

 

stopica-pecina-2___media_library_origina

Stopića Pećina

Kroz ovu pećinu ide staza od oko 300 metara dužine, sa platformama iznad bigrenih kada i ispred vodopada. Nalazi se kod istoimenog zaseoka Stopići, između sela Rožanstva i Trnave, na severoistočnoj strani Zlatibora. Iznad same pećine prolazi put Zlatibor – Sirogojno, odakle možete stazom prići do prostranog ulaza.

 

 

manastir-dubrava-(1)___media_library_ori

Manastir Dubrava

Nalazi se iznad kanjona reke Uvac i veruje se da je podignut u 13. veku.Na južnim obroncima Zlatibora, u selu Dobroselica, nalazi se ovaj manastir do kojeg je prokopan makadamski put, pa se do njega stiže sopstvenim prevozom. Udaljeno je 30 kilometara od Kraljevih voda, put je asfaltiran i prolazi pored sela Ribnica i Stubla.

 

Zlatibor smeštaj

Kao i uvek, smeštaj sam tražila u okolini jer je dosta jeftinije, a centar nije previše interesantan. U okolini cene se kreću od 15€ za noćenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja