Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem dizel agregat

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kupio bih dizel agregat od 6 do 10 KW, ispravan,paljenje na kljuc. Ako je tih,tj oklopljen jos bolje.  Ako nekome skuplja prasinu (znam da ce i meni) izvolite,javite se.  DODA  063 318 284

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3451 postova
  • Lokacija: Debrc

Vodi racuna, na KP ima dosta kopija i bofluka.

Drugar je prosle godine kupio Italijanski sa orginal Lombardini motorom, 12 KVa - 1250 e.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1706 postova
  • Lokacija: Paracin

Ima kod mene kosacica od rodjaka sa lombardini motorom ali nije paljenje na kljuc i motor duze stoji, rasturena je nesto pa ako prosiris kupovinu na tako nesto to ce biti povoljna cena za motor ili za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2195 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne znam do koliko para tražiš, i da li ovih ima kod nas. Honda 12 kw. Model iz 1995, 6, 7, godine. Radio sam sa njima. Vrhunski uređaji. Motor 3 cilindra, obične dizne, elektronika određuje koliki gas je potreban (uvek 50 hz), u zavisnosti da li je uključena sijalica, ili švajs aparat. Baš sa njim smo ga opteretili do 15 kw, zalepili elektrodu, usijali je, on radi, ne izbacuje sklopku.

Ako uspeš ovako nešto da nađeš, pa makar i poluispravno, vredi ga srediti. Zvučna izolacija je fantastična, na točkićima je, težak, ali ga sam guraš.

 

IMG_20220306_131556.jpg

IMG_20220306_131531.jpg

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1706 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 7 sati, boki.64 je napisao:

Каква косачица? Јел она на три точка?

Da, figara je valjda zovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac
On 6.3.2022. at 13:25, Blaza je napisao:

Ne znam do koliko para tražiš, i da li ovih ima kod nas. Honda 12 kw. Model iz 1995, 6, 7, godine. Radio sam sa njima. Vrhunski uređaji. Motor 3 cilindra, obične dizne, elektronika određuje koliki gas je potreban (uvek 50 hz), u zavisnosti da li je uključena sijalica, ili švajs aparat. Baš sa njim smo ga opteretili do 15 kw, zalepili elektrodu, usijali je, on radi, ne izbacuje sklopku.

Ako uspeš ovako nešto da nađeš, pa makar i poluispravno, vredi ga srediti. Zvučna izolacija je fantastična, na točkićima je, težak, ali ga sam guraš.

 

IMG_20220306_131556.jpg

IMG_20220306_131531.jpg

Hvala na trudu,uzgred ovakav agregat sa 1500 radnih sati se prodaje u USA za 6000 dolara, u evropi jos skuplje. Inace je strasno redka zvercica.   Pravi-kvalitetni su jako skupi. Na kupujemprodajem su kineske varijante sa razlicitim nalepnicama,ima polovnih originala ali im je po pravilu dusa izvadjena na nekom zapadnom gradilistu. 

 

Promenio član doda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3451 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 14 sati, doda je napisao:

Hvala na trudu,uzgred ovakav agregat sa 1500 radnih sati se prodaje u USA za 6000 dolara, u evropi jos skuplje. Inace je strasno redka zvercica.   Pravi-kvalitetni su jako skupi. Na kupujemprodajem su kineske varijante sa razlicitim nalepnicama,ima polovnih originala ali im je po pravilu dusa izvadjena na nekom zapadnom gradilistu. 

 

Ako nije tajna za sta ti je potreban agregat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Pre 4 sati, Fredi je napisao:

Ako nije tajna za sta ti je potreban agregat?

Nije tajna, imam stomatolosku ord., pravio sam poseban objekat za tu namenu,ostavio prikljucak za agregat i danas-sutra (lenjost druze sudija)....oduzi se nabavka agregata. Naravno,okolnosti zivota te nateraju da se vratis prvobitnoj zamisli...    Ideja je da ceo objekat bude pod ,,naponom,, kada je agregat ukljucen. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3451 postova
  • Lokacija: Debrc

Znaci radio bi povremeno pri nestanku struje sa mreze? 

Nemoj bezati od benzinca oko 6 KVa.

Jeftiniji, tisi, jednostavniji... za oko 1000 e moze da se nadje extra ocuvan polovan a za 1500 - 2000 e nov.

Ja za kucu imam Hondu od 2 KW, pri nestanku struje tera sve sem grejnih tela. Platio sam je polovnu, orginal, malte ne nova - 225 e. Kad radi stoji na terasi i u kuci se skoro ne cuje. Sad joj pravim prikljucak u garazi i onda se nece cuti uopste.

Promenio član Fredi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac
pre 2 minuta, Fredi je napisao:

Znaci radio bi povremeno pri nestanku struje sa mreze? 

Nemoj bezati od benzinca oko 6 KVa.

Jeftiniji, tisi, jednostavniji... za oko 1000 e moze da se nadje extra ocuvan polovan a za 1500 - 2000 e nov.

Da,u pravu si. Tu mogucnost razmatram kada sam video koliko su dizeli skuplji i koliko su benzinci prostiji za odrzavanje. Naravno, radio bi povremeno,mozda nikada, tako da se ne isplati neko veliko ulaganje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2195 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

E, sad je već jasnije...izvini što sam ti nudio onu veliku Hondu. Kao što ti je kolega već rekao, benzinac ti je extra za to. Možda nekad, a možda nikad, a dosta jeftiniji od dizela.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Znaci radio bi povremeno pri nestanku struje sa mreze? 
Nemoj bezati od benzinca oko 6 KVa.
Jeftiniji, tisi, jednostavniji... za oko 1000 e moze da se nadje extra ocuvan polovan a za 1500 - 2000 e nov.
Ja za kucu imam Hondu od 2 KW, pri nestanku struje tera sve sem grejnih tela. Platio sam je polovnu, orginal, malte ne nova - 225 e. Kad radi stoji na terasi i u kuci se skoro ne cuje. Sad joj pravim prikljucak u garazi i onda se nece cuti uopste.

A kako se napravi priključak za to? Jel toliko prosto kao sto je da napraviš kabal sa dva utikaca, jedan zabodeas u agregat a drugi u bilo koju uticnicu u kući?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2195 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja sam svojevremeno radio malo drugačije, ali sa Hondom od 12 kw.

Sklopka u kutiji, 1 0 2 od min 40 A, postavljena ili na vrata sanduka strujomera, ili u blizini. Tri faze posle strujomera idu na glavne osigurače, posle njih rastavljam vezu i "vodim" ih do sklopke na poziciju 1, flomasterom napisano Grad. Tri žice koje su bile priključene na ta tri osigurača nastavljam jakim rednim klemama i licnastim provodnikom od 4 mm2 "vodim" do sklopke na poziciju 0. Na poziciju 2 (Gen) dolazi struja iz agregata.

Prilikom nestanka gradske struje, prvo startovati agregat, pa tek onda prebaciti sklopku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3451 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 2 sati, Savan je napisao:


A kako se napravi priključak za to? Jel toliko prosto kao sto je da napraviš kabal sa dva utikaca, jedan zabodeas u agregat a drugi u bilo koju uticnicu u kući?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Meni je jednostavno jel mi je to donekle struka. 

Evo lepog objasnjenja, zurim na rodjendan, veceras cu malo vise.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2195 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja sam to radio na moj način od 1993. do 1997.god. tada nije bilo ni mobilnih, a samim tim ni jutjuba kao sada. Ovo što je @Frediokačio je odlično, lepo objašnjeno.

Pre 3 sati, Savan je napisao:


A kako se napravi priključak za to? Jel toliko prosto kao sto je da napraviš kabal sa dva utikaca, jedan zabodeas u agregat a drugi u bilo koju uticnicu u kući?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ako samo drugi kraj uključiš u kućnu utičnicu, šta misliš šta će se desiti kada dođe struja ? Treba isključiti glavnu sklopku pre ovakvog postupka, da se odvoji napon gradske struje od agregata. Onda gledaš kod komšije :) kada dođe struja, pa sve ovo raskačiš pre uključenja glavne sklopke.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Par detalja, onako priče radi...

Benzinski motori su sasvim validan izbor za pogon agregata. Ima agregata, doduše manje snage generatora i sa dvotaktnim motorom. Dizel bi, za ozbiljnije snage i dužu upotrebu, ipak bio bolji izbor. Još jedna važna stvar je i činjenica da se agregati koriste povremeno i da taj interval mirovanja može da bude prilično dug. U tom smislu, sa benzincem može da bude dosta problema, jer to mirovanje jako loše utiče na kvalitet goriva i stanje karburatora, koji kao po nekom pravilu zajebe stvar kada je najpotrebniji. Dizeli to mnogo bolje podnose, pride nesumnjivo manje troše, pa je za nekoga ko to dosta koristi takav motor ipak bolji izbor...sem ako lova nije problem. 

Eventualna montaža "automatike" za samostalno pokretanje, lakša je i pouzdanije radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3451 postova
  • Lokacija: Debrc

Htedoh da napisem duzi duzi odgovor u vezi agregata i prikljucenja i dobro je sto ti u medjuvremenu napisa svoje misljenje. Po meni ti si ovde najbolji poznavalac malih sus motora. Ima jedan koji moze da ti parira ali nije aktivan , Darko Ašković iz Vladimirca.

Ali tema su agregati. 

Slazem se po mnogo cemu sto si napisao za dizel, ali polako gubi bitku. U firmi imamo agregat pogonjen Honda GVX 390 motorom, ne pali se mesecima niti ko vodi racuna o gorivu, star je desetak godina. Kad zatreba uvek pali na treci zub, potrosnja naravno zavisi od opterecenja ali je dosta umerena i uzevsi u obzir cenu goria nista posebno dizel nije ekonomicniji. Pricam o snazi oko 5 Kw , na dole dizel nema sta da trazi.

Dok sam imao Endress agregat od 1 Kw sa kineskim motorom morao sam da ga palim svakih 15-20 dana da bih bio siguran da ce da upali bez problema kada mi zatreba. Sada imam Hondu sa GVX 160 motorom i uvek kresne iz prve kada treba. Ako ga ne koristi duze vreme, menjam gorivo, trosim ga u kosacici na primer au agregat sipam novo. Bez obzira sto je tako svakom ko ima agrgat preporucio bih da ga pali jednom mesecno da odradi jedno vreme na prazno i pod opterecenjem.  Onome kome je agregat bitan za funkcionisanje sistema tako je odredjeno i pravilnikom o odzavanju i pogonskoj sprenosti.

Promenio član Fredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3451 postova
  • Lokacija: Debrc

Sto se tice prikljucenja agregata ima nekoliko varijanti.

Najkofornija ali i najskuplja, ustvari izuzeno skupa je potpuno automatski.

Zasto je skupa? 

Skupa je sama automatika, mada u zadnje vreme pojeftinjuje. Skup je agregat jer mora od 30 do 50% da bude jaci od instalisane snage objekta koji napaja. Zasto? da bi pod opterecenjem mogao da preuzme u sekundi sve urdjaje koji su bili napajani sa mreze. Ima i tu varijacija, mogu neki uredjaji da se ukljuce sa vremenskom zadrskom ali onda poskupijuje automatika. Agregat mora da ima svoju prostoriju sa dovoljno vazduha za rad i hladjenje, izvod , za izduvne gasove, sonde i grejace za ulje i rashladnu tecnost..

Po meni izuzetno skupo za obicnu kucnu u potebu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3451 postova
  • Lokacija: Debrc

Sledece resenje je neki polu automatski rad. 

Automatski transfer prekidac, i rucno pokretanje agregata uz kotrolisano opterecenje.

Prednost, dosta jeftinije. Mana moras da stisnes taster i pokrenes ga kad nestane struje, gasenje automatski ili rucno.

Promenio član Fredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3451 postova
  • Lokacija: Debrc

Treca i najjefeinija varijanta, potpuno rucno.

Rucni transfer prekidac ili prekidac 1-0-2. Prebaci prekidac i rucno upali akregat.

Sve tri varijante ako u izvodjenju insalacije nije predvidjen agregat zahtevaju stemanje zidova i izvlacenje dodatnih kablova. Ne mora da se gleda kod komsije kad je dosla struja, moze jeftino da se ugradi zvucni i svetlosni signal.

Postoje i varijante smisli i uradi sam, o njima cu sutra.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada dođe agregat, bavim se isključivo motorom....na delu za struju radim eventualno mehaničke zahvate...i iz tog rada, dosadašnjeg, primećujem jednu istu problematiku u velikom broju slučajeva. Praktično su to sve benzinski motori (za dizele nisam adekvatno opremljen) koji se koriste sporadično, često ozbiljno zanemareni, a vlasnici ih se sete samo kad zagusti. To tako ne ide. Kvalitet uređaja jeste bitan, ali samo donekle. Mirovanje je kod svih motora problem, plus zanemarivanje...često i neznanje koje nije uvek isključivo za osudu...za rezultat ima problem, obično u gorućem trenutku.

Kupovina nove, kvalitetne sprave, uz elementarnu pažnju...bez obzira na pogonski agregat, sasvim sigurno obezbeđuje i eksploataciju bez previše problema. Po onome što vidim i prolazi mi kroz ruke, dizel od toga manje pati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1706 postova
  • Lokacija: Paracin

Stara tema slicno pitanje. Treba mi agregat koji bi mogao da potera 3 motora ukupno 5,5kw, koliko on ustvari mora da bude jacinod toga? Sva 3 su povezana preko jedne kutije i prekidaca tako da je prikljucaj jedan trofazni kabal. Moze da bude i bez svog pogona ili da odmah bude predvidjen da ga okrece traktor. Misljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3451 postova
  • Lokacija: Debrc

Odgovor nije jednostavan. Zavisi kakvi su motori, monofazni ili trofazni, kolika im je struja kretanja, moraju li da krenu istovremeno ili jedan po jedan. A zavisi i od agregata, kakva mu je konstukcija, pobuda....

Najbolje bi bilo kada bi pre kupovine mogao da probas moze li da ih tera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1706 postova
  • Lokacija: Paracin
On 16. 3. 2023. at 21:32, Fredi je napisao:

Odgovor nije jednostavan. Zavisi kakvi su motori, monofazni ili trofazni, kolika im je struja kretanja, moraju li da krenu istovremeno ili jedan po jedan. A zavisi i od agregata, kakva mu je konstukcija, pobuda....

Najbolje bi bilo kada bi pre kupovine mogao da probas moze li da ih tera.

Konacno sam nasao majstora koji je napravio masinu (i slicne) za koju mi treba agregat i tvrdi da agregat koji "daje" pravih 5kw moze da radi posao. E sada to se kosi sa svime sto sam procitao do sada, 30 posto jaci agregat itd. Jedino sto on mozda ne upotrebi uvek iste motore za te masine pa zato tvrdi da mu sadasnja masina radi ma takvim od 5kw. Mislim da nema razloga da me laze jer ja nisam kupio od njega, njega sam samo pitao za misljenje kada sam saznao da je on napravio i zvucao je rad da pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja