Jump to content

Moto Zajednica

Najčešći kvarovi gy6 skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Imam Yamasaki classic koji je gy6 od 150 kubika, dakle 4t kineska mašina. Još uvek je u fazi sređivanja a pre sređivanja ga nisam ni provozao jer nije mogao da upali. Plan mi je sledeći mesec da ga registrujem ako sve bude kako treba. Pre njega nisam imao nikakvih iskustva sa kineskim skuterima. Ovaj skuter sam uzeo prvenatveno da mi bude magare za po gradu i do posla. Imam jednog drugara koji ima skoro položeno za A ali još uvek skuplja za motor pa bi mu pozajmljivao skuter da se provozamo zajedno, on skuterom a ja tenerom, tipa negde blize 100-150km da bude. Naravno mislio sam prvo neko vreme da prodje dok ja vidim kako se ponaša taj skuter. E sad sobzirom da nemam iskustva šta najviše crkava na tim skuterima, šta bih trebalo da ponesem od delova a šta od alata zlu ne trebalo?

 

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /

Jednom CDI, jednom izletela svecica i jednom zakucao agregat :D 

To je bilo u dve sezone i mozda 5-6k km, znaci samo to od kvarova.

Taj zadnji mu je bio i poslednji... 

Al realno, rkao sam ga posteno i kuda ga sve nisam proterao dok nisam polozio... Bas sam se slatko navozao te dve godine, na njemu sam vozio i L tablicu. Nikad nista nisam odrzavao osim sipanja novog ulja kad sam ga kupio... 

Imao je taj skuter 12-13ks, male tockice, 10ke, i lagano je prelazio stotku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Meni u saobracajnoj pise 5.5 kw mislim. 16 su tockovi. Za cdi sam cuo i planiram da kupim jedan za rezervu (370 din), mozda stavim u kaseticu i kais koji je bio na njemu a nije los i alat za skidanje variatora. Inace motor bi trebalo da bude u odlicnom stanju. Masinu sam precesljao, radilica dobra, lezajevi dobri, klip i cilindar dobri, karike su bile lose stavio nove, oslajfovao ventile, novi tefloni, lanac dobar, novi lezajevi u reduktoru, novo ulje. Auspuh neki otvoreniji, bio je nov 4400 na kp, nema ni los zvuk. Planiram i pecurkicu filter, narucio sam na aliexpresu ali ako mi se ne bude svidelo ide fabricki. Svecica nova Denso, rolnice nove neke kvalitetnije, cekam i kais nov da stigne Bando. Karburator je isto nov. Pali i na anlaser i na kurblu, akumulator sam skinuo sa tenere nije zezao na njoj. Tako da sto se tice masine precesljana je, kao i ceo skuter, menjam ili popravljam sve sto nije dobro, bice bolji od fabrickog.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja