Jump to content

Moto Zajednica

Kaplje mi antifriz na TDM-u!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Primetio sam da mi kaplje antifriz na dihtungu dekle (predpostavljam), ali samo kad ga ujutro upalim tj. kad je hladan. Iscuri desetak kapi i prestane. Interesuje me dali  to moze prouzrokovati veci kvar tj. da steti motoru? Naravno da treba promeniti dihtung, ali dali mora da se vadi agregat ili moze dok je u ramu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

ako mislis na dekl pumpe za vodu, tu retko kaplje. Pre ce biti da samo treba da stegnes selnu na crevu koje ulazi u pumpu. Ako se i menja dihtung dekla pumpe, ne mora da se vadi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Ako sam dobro shvatio, mislis na gumeni dihtung poklopca ventila (to je prvi dihtung odozgo). Nije mi jasno sta ce voda tu, osim, ako ti se nekim ludim slucajem razlabavio glavni vod za vodu koji prolazi kroz poklopac ventila. To je jedna metalna cev na koju se nastavlja gumeno crevo. Proveri da se to nije razlabavilo (jedan sraf ga fiksira), ali malo je verovatno da se to desilo osim ako motor nedavno nije bio na stelovanju ventila na primer.Ne secam se kakav je dihtung na samom ulasku cevi u glavu, ali mislim da je gumeni. Mozda je tu problem, al sto Vladica kaze, slikaj i obelezi na slici odakle se sliva pa da vidimo.

 

404.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Jutros je malo hladnije pa sam imao vremena da vidim odakle kaplje. Mr.Racer je bio u pravu, mislim da je na kucistu termostata. Nalazi se iza hladnjaka, a iznad desnog cilindra, tako da mi kaplje direktno na svecicu. To traje jedno pola minuta, pa prestane, osusi se i nista se ne vidi, jedino ostane malo vlazno na dihtungu cilindra, zato sam mislio da tamo curi. E, sad na termostatu predpostavljam da ima dihtung...moze li to da se zavrsi onim crvenim silikonom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja