Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Dorsoduro

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Nisam znao gde da otvorim ovu temu, sudeći po tome da se Dorsoduro negde vodi kao hypernaked, negde kao preveliki supermoto, motard, šta god :) Bilo kako bilo, ima li neko iskustva sa ovim modelom (nebitno da li je to 750, 900 ili 1200) ? Videh jedan baš lep primerak na oglasima ali i ne toliko informacija od ljudi koji ga zapravo voze (barem sa naših prostora)

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia Dorsoduro, 2019. godište, Supermoto, vozilo prešlo 6970 km, Kragujevac. Cena 7.990 € - Motori - Polovni Automobili

 

Pa ako neko ima ikakvog iskustva, informacija ili čega već, neka podeli to ovde sa nama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ducati Hypermotard 1100 EVO

Aprilu Dorsoduro nisam vozio ali vozim Ducati Hypermotard što je isti fazon motora. Generalno, ovakvi motardi mislim da su sjajni motori. Zbog visokog sedenja su vrlo udobni, ispravljen si, dosta prostora za noge. Imaju dugačak hod amortizera, dobro upijaju rupe, preskaču lako trotoare itd...vrlo lako se voze zbog male težine, odlični za grad i krivine...jedino nisu za autoput...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

ja sam hteo pre 2 godine motor iz 2012 a prva registracija 2017 .Ista kilometreaža,zamenski auspusi,vozio novosađan ko penzioner a i poznajem ga. Cena je bila 5000 .Gazda nije ao pa na kraju prodao za 4500 a ko se svega dobro sećam.Ima tema na forumu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jedinu primjedbu koju sam čuo od ljudi koji su ga vozili je tvrdo sjedalo i mala zapremnina tanka.
Ostalo je vrhunska zabava na max


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Hypermotard mi je neostvarena želja, međutim videh Dorsoduro letos u Novom Sadu i motor je fascinantnog izgleda, a deluje baš kao što ste napisali - idealan motor za grad, autoput verovatno agonija kao i svaki motor bez vizira (plus visok položaj sedenja). Znači nisam puno omašio u proceni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ducati Hypermotard 1100 EVO

Ovaj Dorsoduro je odavno u oglasima, znam jer gledam motarde na PA, mada mi nije jasno zašto ga neko već nije kupio. Slučajno sam ga video u Kg, poslom sam bio i vidim ga parkiranog u gradu. Strašno izgleda, svideo mi se baš...ja vozim starog hypermotarda 1100 evo, vazdušno hladjenje...nemoj da mi persiras, molim te, ipak smo mi kolege motoristi..

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 43 minuta, DusanR je napisao:

Ovaj Dorsoduro je odavno u oglasima, znam jer gledam motarde na PA, mada mi nije jasno zašto ga neko već nije kupio. Slučajno sam ga video u Kg, poslom sam bio i vidim ga parkiranog u gradu. Strašno izgleda, svideo mi se baš...ja vozim starog hypermotarda 1100 evo, vazdušno hladjenje...nemoj da mi persiras, molim te, ipak smo mi kolege motoristi..

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 

Hahah okej onda smo na ti :) Iskreno više puta sam video Dorsoduro na PA i nisu se brzo prodavali, moguće da je u pitanju neka stigma oko italijanskih motora da ih prate uvek neki gremlini sa elektronikom, barem su tako pisali po stranim forumima. Videh Dorsoduro 900 u istoj šemi boja letos, doduše iz auta, ne baš izbliza... motor izgleda masivno i nekako dominantno na putu, jedino mi je nejasno što nisu stavili LED far ali dobro i to se reši relativno jednostavno. Videh da postoje još 2 Dorsa na oglasima, ista cena, isto godište. Može li biti da je do toga što nisu toliko popularni kod nas? Nekako stičem utisak da je ovaj hypermoto segment malo više kao niche određene vrste, šta znam, nisu ni supermoto a nisu ni hypernakedi, u zemlji gde preovladava pomama za MT serijom, R trkalicama i maxi skuterima. 

 

Hypermotard 1100 EVO je fenomenalna mašina:care: Nažalost njega nisam imao prilike da vidim, video sam mu brata, 796 - umetnost na 2 točka, kao i svaki Ducati (950 mi stoji na profilu :) ), samo mi se čini da je Hypermotard fizički manji od Dorsa, mada sumnjam da je to problem uzimajući u obzir namenu motora. Meni je nekako to prvo što primetim, možda zato što sam visok pa mi svaki motor "stoji" smešno haha :) 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ducati Hypermotard 1100 EVO

Bilo je par Dorsodura na oglasima ali su krš...ovaj je nov...ako si visok i voziš najviše po gradu, pogledaj ga...motard je vrh, vrlo sposoban motor

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 1 sat, djo je napisao:

Na youtubu ima dosta o ovom modelu.

Generalno je najvća mana neudobno sedište.Sve ostalo je vrhunski.

Videh da se žale mnogi i na fabrički izduv jer je navodno težak kao tuč, doduše ovaj model sa oglasa ima Arrow celu granu, tako da to nije problem. Pretpostavljam da sedište može da se preradi nekako.

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

sasa na 1

On 2/4/2022 at 4:17 PM, sasa ns 1 said:

ja sam hteo pre 2 godine motor iz 2012 a prva registracija 2017 .Ista kilometreaža,zamenski auspusi,vozio novosađan ko penzioner a i poznajem ga. Cena je bila 5000 .Gazda nije ao pa na kraju prodao za 4500 a ko se svega dobro sećam.Ima tema na forumu.

Sasa to sam ja !

Prvi vlasnik na žalost u ovom trenutku sam mu zaboravio ime, mada imam podatke je PREVARANT.   Tvrdim da jeste, posle sam se raspitivao o njemu reče mi čovek koji ga zna iz studentskih dana da jeste.

Motor je predstavljao kao 2017. godište zapravo je 2012. Priznajem ja sam ispao nesmotren gledajući polisu gledao sam sve podatke ali mi je promaklo godište... Kada sam ga nazvao da mu objasnim pošto se zbog godišta javio i problem oko registracije kaže čovek pa rekao sam, NE nisi rekao. Prilikom pregleda motora naravno sticaj okolnosti u trenutku traženja DOT-a na gumama koje su bile fabričke moji drugari mi odvuku pažnju tako da mi je i to promaklo. 

Tebi nisam spustio tu cenu jer je u oglasu pisalo FIKSNO a bio sam prilično revoltiran zbog situacije razumi me ako hoćeš i možeš... Kredit, novoformirana porodica....

E sad o Dorsoduru  :) to je "Piece of Art"  ili ti umetničko delo :) !!!

Prelep.  E sad ko šta voli. Meni je već pri brzini od 120 vetar  pravio problem... Ulica , magistrala odličan. Povlači ludilo, koči ludilo. Kada sediš na njemu kao da si najžešći baja u gradu. Položaj sedenja odličan, dobro vešanje, upija sve neravnine... Još neke zamerke. Već posle tridesetak kilometara ruke su počinjale da me boluckaju i jebeno mali rezervoar... Ne znam nam šta mi je ja bih ga opet uzeo :)

Zapravo PREVARA prodavca i finansijska situacija me je udaljila od njega.

Promenio član zoransm
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Dorsoduro bih jako voleo da probam, verujem da bi mi legao po pitanju gabarita. Sada sam uzeo motor pa džabe i gledam Apriliju ali... eto tamo nekad, nadam se :) 

 

Što se izduva tiče, meni je sa Akrapovičem najlepši. Doduše, fabrički je lep, ali svi kažu da je baš, baš težak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Jeste nešto teži. Meni je lepši sa onim škrgama, ipak su dizajneri to uradili kako treba. Izgleda da je prvi vlasnik izvadio prigušivač odlično se čuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

oooh kako bih bio srecan covek kad bi u garazi pored Shivera bio i dvojajcani blizanac Dorsoduro..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Meni da se nije desio peh sa godištem motora... Ostavio bih ga. Motor je skroz čudan a zbog toga i zabavan. O izgledu da ne komentarišemo, ukusi su različiti. Meni je umetničko delo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Jedino mi nije jasno kako idalje nema LED far u 2022. godini :D 

Mislim da je Aprilia odustala od ovog modela nažalost, mada bih ga vrlo rado posedovao, čak možda i pre nego Hypermotard jer (bez da guglam) deluje fizički veće od njega, što bi mi odgovaralo.

 

Ako negde bude Aprilia test day informišite me pls :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 7 sati, Alekre je napisao:

Ma to je motor kakav za te pare nema. Navukao sam Zligora pre nekoliko godina da ga pogleda :D

Posto mojoj apriliji ne mogu da nadjem zamerku, i savrseno mi odgovara, a 1000% sam siguran da je uz sve to DorsoDuro jos i fun bike, ne preostaje mi nista drugo nego da i DD udje u ergelu :)

Aprilia%20SL%20750GT%20Shiver%2011%20%20

aprilia%20750%20dorsoduro%2015%2003.jpg

 

...nista...odo da pitam zenu... ;)

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 1 sat, zlig0r je napisao:

...nista...odo da pitam zenu... ;)

Nekad je lakše tražiti oproštaj nego dozvolu... samo kažem :lol2:

Promenio član blackmore
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
On 3/4/2022 at 8:15 PM, zoransm said:

sasa na 1

Sasa to sam ja !

Prvi vlasnik na žalost u ovom trenutku sam mu zaboravio ime, mada imam podatke je PREVARANT.   Tvrdim da jeste, posle sam se raspitivao o njemu reče mi čovek koji ga zna iz studentskih dana da jeste.

Motor je predstavljao kao 2017. godište zapravo je 2012. Priznajem ja sam ispao nesmotren gledajući polisu gledao sam sve podatke ali mi je promaklo godište... Kada sam ga nazvao da mu objasnim pošto se zbog godišta javio i problem oko registracije kaže čovek pa rekao sam, NE nisi rekao. Prilikom pregleda motora naravno sticaj okolnosti u trenutku traženja DOT-a na gumama koje su bile fabričke moji drugari mi odvuku pažnju tako da mi je i to promaklo. 

Tebi nisam spustio tu cenu jer je u oglasu pisalo FIKSNO a bio sam prilično revoltiran zbog situacije razumi me ako hoćeš i možeš... Kredit, novoformirana porodica....

E sad o Dorsoduru  :) to je "Piece of Art"  ili ti umetničko delo :) !!!

Prelep.  E sad ko šta voli. Meni je već pri brzini od 120 vetar  pravio problem... Ulica , magistrala odličan. Povlači ludilo, koči ludilo. Kada sediš na njemu kao da si najžešći baja u gradu. Položaj sedenja odličan, dobro vešanje, upija sve neravnine... Još neke zamerke. Već posle tridesetak kilometara ruke su počinjale da me boluckaju i jebeno mali rezervoar... Ne znam nam šta mi je ja bih ga opet uzeo :)

Zapravo PREVARA prodavca i finansijska situacija me je udaljila od njega.

sasa ns 1

Odgovor moj prvi post

Promenio član zoransm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ducati Hypermotard 1100 EVO
Dorsoduro bih jako voleo da probam, verujem da bi mi legao po pitanju gabarita. Sada sam uzeo motor pa džabe i gledam Apriliju ali... eto tamo nekad, nadam se  
 
Što se izduva tiče, meni je sa Akrapovičem najlepši. Doduše, fabrički je lep, ali svi kažu da je baš, baš težak.
Šta si uzeo?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja