Jump to content

Moto Zajednica

Tomos automatic + prsla lamela = veliki shit i nerviranje...

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Znaci idem sa tom mazgom svaki dan na kupanje ,ok je vukao ,onda je poceo da se vuche ,loshe ide ,po 40 C sam izvuko jedno 10 km u cugu ,valjda se to desilo ,od tada loshe vuche ,posle sam vozio oko 10 km ukupno i onda je pocelo da se cuje lupanje u cilindru.Prvo sam mislio da je prestelovano paljenje ,jer mi se desilo i ranije ,namestim ,upalim ,ali opet isto .Otvorim desno deklo i vidim parcice lamele koja sluzi da ubaci u prvu brzinu il sta vec.Ocistim to sve ,operem sve lepo ,isteram svo ulje da bi mogao da vidim imal joshe neko parce ,sve to lepo sredim ,namestim ,upalim radi ok .Ugasim ostavim ,posle 30 min upalim i opet isto ,cuje se to lupanje u cilindru ,lupanje je isto onako kao kada baca varnicu ranije ,iako za to nema teoretske sanse ,jer je sve namesteno kako treba .Reshis da skinem cilindar ,karike dotrajale ,stavio sam najbolje sto sam imao ,dodushe stare ,jer ako je do toga ,stavicu nove ,ovo je bilo cisto da se utvrdi daj je do toga il ne.Promenio ,zavrnuo sve ,upalim ,radi ,a gas prima mnogo bolje.provozao sam se oko 1 km ,ostavio ga .Sve lepo radi ,ja srecan operem ruke ,odem da upalim ,kad ono opet isto.Varnica je dobra ,do karburatora nije ,dajem gas ,ono se gushi ,jedva radi ,samo se odjednom cuje nesto da pucne u motoru i "prokine" prima gas odlicno ,sve radi ok ,ugasim i opet isto ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Pretpostavljam da ti je taj papirni filtar za vazduh u ramu motora, jesi to probao da promenis? To je jeftino i posle duzeg vremena moze da se uprlja i motor skroz drugacije radi kada je hladan i kada je vruc. I jesi probao da stavis novu svecicu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

u ramu motora koliko se secam nema nista ,imam metalni filter koji sesastoji iz vishe mrezica metalnih ,i njega redovno cistim ,sto i nie tesko ,sve je to ok .Svecica je ok ,stara 5 dana ,dobra varnica , karburator ok ,jedino ,palo mi danas na pamet da je bombina il tako nesto ,ako je do toga ,kako da prepoznam to ,al navishe me cudi ovo ,znaci loshe radi ,kvrcne nesto u motoru ,onako ne bash jak zvuk ,i odjednom radi normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ako ti niko ne odgovori do nedelje, ja cu da cimnem par Tomos majstora, pa da ih pitam za tvoj problem.Ne verujem da ti je do struje u svakom slucaju, ali nesto konkretnije mogu da napisem tek kad se vratim iz Backe Topole sa moto skupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

posto niko nista ne kazuje ,nema saveta ,neznam ni ja sta cu raditi.Sa cime bih mogao da isperem onaj prostor gde je radilica ,jer se svakakav krsh ,tj ulje skupilo tu ,pa kako to da isperem lepo i da li smem da uradim to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Evo malo da javim ,promenim karike ,sredim sve ,malo ocistim one prelivne kanale ,e sad.Opet ista prica ,kad sam prosli put skinuo klip ,lepo sam ga ocistio ,ma sijao se ,i sad primetim ,znaci sto je radio ono malo ,klip je crn samo od pola ,znaci prema izduvnoj grani ,ono gore je cisto ,kao da motor nije uopste radio.Dok je donji deo ,onako lep i crn.I nekako upalim i opet isto ,i samo odjednom nesto pukne i opet prima gas ko lud ,al odma se vrati kako je bilo ,i vuche se ko stoka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2
tj ulje skupilo tu ' date='pa kako to da isperem lepo i da li smem da uradim to.[/quote']

 

Naravno da smes da izperes, ali mi nije jasno kako je uspelu ulje tu da ti se skupi... jer ga tuda prolazi samo mesavina. i nekako mi nemoguce da tu imas ulja.

Neznam kako moze bilo ko da ti pomogne kad ti sam neznas sta pukne, pa vuce i sta se desi pa nevuce. Da li je to tvoje sto pukne ili kvrcne, udar metal o metal, pukne ti mesavina u karburatoru, probije ti neka varnica, preskoci ti nekako sajla za gas... nesto sasvim trece?

Klip i karike nemaju nikakve veze s tim sto jednog momenta vuce a drugog ne, moze samo da nevuce ako su lose karike i klip i da vuce ako je to ok.

Ako ti tako kako kazes pucne pa vuce, moguce je da ti nege probija neka struja.

Na mom automatiku lupanje u cilindru nisam nikad cuo ako paljenje nevalja, osim kada su riknuli lezajevi na radilici i klipnjaci, ili se cuje zveckanje kada su dotrajale karike.

 

Automatik nije toliko komplikovan da nemozes da utvrdis sta je. Moras krenuti od pocetka.

Proveri prvo paljenje(platinsko, kondenzator, bombinu i kabel)

Skini karburator dole, operi i ponovo podesi, proveri sajlu i rucicu gasa.

I preostaje ti mehanika. Dok ti je cilindar skinut mrdaj klip u pravcu njegovog kretanja (nesme da ima lufta)..... i tako redom svaki mehanicki deo pregledaj i moras naci sta ti lupi. Automatik je prost ko pasulj.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2
Svecica je ok ' date='stara 5 dana ,dobra varnica , karburator ok ,jedino ,palo mi danas na pamet da je bombina il tako nesto ,ako je do toga ,kako da prepoznam to ,al navishe me cudi ovo ,znaci loshe radi ,kvrcne nesto u motoru ,onako ne bash jak zvuk ,i odjednom radi normalno.[/quote']

 

Malo glupa izjava. Varnica dobra, a problem sa bombinom. Varnica treba da ti bude samo plave boje i dugacka 7 - 10 mm.

Ako imsa varnicu pa je ona crvenkasto zuta, tj. ako nije plava onda ti nesto probija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

ako bash hoces da cujes to lupkanje ,stavi razmak izmedju platina oko 0.7 mm i veruj cuces ga ,ako ti radilica prezivi.E sad evo sta je bilo .Na magnetu ,ne onoj elektronici ,nego magnetu ,imash ona 4 magneta koja su zasrafljena za jbga kako da kazem ,magnet.Jedan se odsrafio onako lepo ,ali ne primecuje se golim okom ,i kad god naidje na jedan onaj metalni kurac ,on se zalepi za njega i onda losha struja bude.Sad kad sam pritegao sve to ,radi kako treba.

 

A i sta bi ti pomislio da kad upalis motor ,pustis gas ,radi ok ,samo odjednom pocne jebe gas ,iz cista mira ,svecica dobra ,paljenje dobro ,ma sve ok ,oprao sam ga ,ocistio od svog krsha i iz cista mira se sjebe .Ne znam nekog ko bi pomislio na ovo sto se meni desilo . Mislim da se odvrne jedan od magneta i da se stalno lepi za ono i uzroukuje loshu struju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Ok, drago mi je sto si nasao koji je kvar, jes da je malo neuobicajen ali si provalio. Pazi ja kad skidam magnet uvek bacim pogled unutra i na te lumene kur*e kao sto si naveo, da mozda necese. :wink:

Sad kad si ga zavrnuo, treba da ga malo bolje kirnerujes da ti se nebi desilo ponovo. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

evo ,sredio sam ,morao sam da brusim onu osovinu na koju se stavlja magnet ,da bi narezao m10 navoj ,uspeo ,sredio.Ide jbga ,malo da se naviknu karike polako vozim.Tuche varnica ko luda ,lepa plava ,xtra ,al sporo ide nesto ,kako je nekada isao ,eh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

ma ok su karike ,lepo on i ide ,koliko ima lufta na cilindru ,kurbla mnogo porpada ,morao sam da menjam poklopac cilindra ,jer mi se sjebala loza za svecice odavno ,pa reko da zamenim ,al nie bio ravan ,ja skinuo malo smirglom ,na ravnoj povrsini ,al jbga ,ima lufta ,moracu da skinem i stavim neki dihtung.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja