Jump to content

Moto Zajednica

Honda cbr 900rr zveckanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Pozdrav, evo ovako imam problem sa hondom, znaci pri nizim okretajima cuje se zveckanje sa live strane motora, kao da nesto priskace. Motor sam kupija prije miseci dana do sad se nije nista culo napravija sam oko 200 kilometara s njim, motor normalno vuce i normalno ide.. Jel ima neko slicnih problema? Hvala unaprid

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
12 minutes ago, Racer01 said:

Zelim cut misljenja ostalih, prije nego odem kod majstora... Ima li tu nesto krivo mozda?? 

Lepo ukljucis snimanje na mobilnom telefonu, kazes dobro vece ovde Racer, upalis motor i snimis nam da cujemo i pogledamo.

 

Ocekujemo sutra.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Lezeci...

Nije trosio ulje, samo je lupalo pri odredjenim obrtajima, kod mene bilo do 4k rpm. Ako se cuje da udara kao manjim cekicem u metal nema sta drugo.

Vozio tako od jula do kraja sezone, sve mi tuklo u mozak. Agregat nije ni tad crko, vec sam ubacio drugi sledece sezone. Ovaj rasturili, lezaj na drugom pravio problem, a radilica dobila lepu liniju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Aa ne znam, kod mene je vise kao da nesto priskace... Jel tebi tada normalno radija i palija motor il? I s dodavanjem gasa jel ti se onda culo jace to lupanje, kod mene je uvik isto na bilo kojim okretajima. Nisam proba vise od 3,4k jer tada se nit ne cuje od auspuha ai opcenito moras se bas priblizit skroz masini s live strane da bi uopce moga cut to lagano zveckanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Ovo cviljenje, kao i kod svake Honde koju sam cuo do sada, valjda pumpa goriva. Sasvim normalno koliko sam cuo a cuo sam ih i na novijim Hondama u top stanju, ako mislis na to. 

Zveckanje dok dodajes gas, pa i nije mi tako uocljivo :neznam: Sta cangrlja, mozda lanac bregaste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
pre 11 minuta, Darko 012 je napisao:
pre 12 minuta, Darko 012 je napisao:

Spaner mozda?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Koliko znam spaner je sa desne strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja bih rekao (ovako na daljinu) fazni lanac i spaner... Da si drzao neku krpu na izduvu bolje bi se culo.

 

Tom je agregatu lanac i spaner sa desne strane, stavi drsku srafcigera na uvo, metalni deo nasloni na glavu agregata. Tako ces locirati gde udara.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
Upravo sada, Motorcyclist je napisao:

Ovo cviljenje, kao i kod svake Honde koju sam cuo do sada, valjda pumpa goriva. Sasvim normalno koliko sam cuo a cuo sam ih i na novijim Hondama u top stanju, ako mislis na to. 

Zveckanje dok dodajes gas, pa i nije mi tako uocljivo :neznam: Sta cangrlja, mozda lanac bregaste.

Dada znam za to zevkanje ono kao zvizdanje, al ne mislim na to, ako ti je bija smanjen zvuk neces moc cut taj zvuk il pojacaj zvuk do kraja il stavi zvucnik na uho tek tada se cuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Sad mi je palo na pamet dok sam gleda video, da nije mozda bendiks.. a sigurno ce bit neki retardirani problem, jer cuje se i po zvuku na video uzivo se to ne cuje, kako bendiks okrice da nije bas normalan zvuk paljenja dok vrti bendiks.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
pre 20 minuta, N.F.S. je napisao:

Ja bih rekao (ovako na daljinu) fazni lanac i spaner... Da si drzao neku krpu na izduvu bolje bi se culo.

 

Tom je agregatu lanac i spaner sa desne strane, stavi drsku srafcigera na uvo, metalni deo nasloni na glavu agregata. Tako ces locirati gde udara.

E odlicno pokusat cu to ovih dana cim uvatim vrimena po danu... Hvalaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja