Jump to content

Moto Zajednica

Problem - Yamaha XJ 600N Diversion

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Motor startuje sasvom normalno, ali ler odmah digne na 4000 o/min. Niti može da se smanji, a ako se doda gas motor se ugasi. Sauh radi, svećice su nove, karburatori očišćeni ... Znači 4000 o/min! Ni tamo, ni ovamo. Motor je tako stigao iz Švice. Koji mu je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ili saugh ostaje zaglavljen. Sta se desava kada povuces saugh i kada ga vratis nazad? Da li menja obrtaje i da li se oseti velika razlika u radu masine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Čok nije na sajlu, nego na polugu direktno na karbovima. Toliki ler je bez povučenog čoka, a kad se povuče još je veći, pa predpostavljam da je on u redu i funkcioniše kako treba. 

Odkačim sajle od gasa i probam na "infuziju" i nikakve promene nema - situacija je ista.

Inače, sa karbova smo samo poskidali čantre i očistili, jer pošto je motor neko vreme stajao zna da se nakupi vode i prljavštine, ali su bile prilično čiste. Čak sam juče skinuo karbove skroz, i vidim da su gumene prirubnice koje ih drže za usise načisto ispucale spolja, ali mi se čini da su iznutra zdrave. Ili mi se samo čini. Moguće li je da tu vuče falš vazduh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Moguce je...treba proveriti i spoj izmedju glave i "prirubnice"

da tamo ne vuce vazguh a moje misljenje je da trebas karburatore uraditi...posto su i dizne za svajcarsko trziste drugacije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Eto problem ko moj (na svu sreću bivši). Proveri gumene flanšne koje povezuju karb sa cilindrom. Kod mene su bile napuknute, možda se okamenio zaptivač pa propušta. Kad sa namontirao nove radi ko Japanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

I moja yamaha je imala isti problem . Vukla je falsh sa guma koje idu na cilindre,privremeno reshenje je poskidati sve, ocistiti i odmastiti dobro ,zatim ih zagrejati nekim fenom i namazati crnim silikonom.Tako ce da proradi ali svega par hiljada km.Oko 90 Eura kosta komplet guma i dihtunga u luisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja