Jump to content

Moto Zajednica

Potreban agregat za Suzuki Intruder VL125

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Intruder

Nije najbolje mesto za ovu temu, al iz nekog razloga ne mogu da je pocnem na boljem.

Kupio bih agregat za Suzuki Intruder Vl125 jer mi se ne isplati popravka. Druga varijanta je da ga prodam u ovakvom stanju (vec imam ponude)

Svaki savet gde bih mogao da nadjem agregat bi mi bio zlata vredan...

druga stvar, ako ga prodam...

Da li uzeti drugi kruzer iz devedesetih? (Honda, Suzuki ili Kawa) Zbog delova pitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako znaš sam da popraviš još možda i vredi raditi tog.Ako ne radiš sam nego plaćaš liferuj ga od sebe.Što se kupovine tiče vredi ako je dobar primerak ako nije moće biti i 2021 godište ne vredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Intruder

Ne znam, i otprilike i majstori kazu da je zezanje popravka i da nije rezon

 

Ceo agregat bih rado uzeo, odlican mi je inace motor

 

Mozda ga i prodam pa uzmem nesto drugo. Kolko vidim mogu da se skrpim za ok kruzere od 95-og do 2000-og. Majstor me plasi oko delova, kao da li cu sutra da nadjem nesto kad mi bude trebalo..

 

Iskljucivo o japancima pricam

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Моја препорука је да то средиш и знаш шта ти брчи оспод дупета. Купљено половно може бити мачка у џаку.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Intruder

Najradije, al samo kad bih nasao drugi agregat.

Majstor mi kazu da bi pakovanje ovog bila avantura. U jednom cilindru se pokarabasilo, za drugi se jos i ne zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Не слажем се са мајстором, његов страх је његов проблем. Једини проблем може бити време скупљања делова.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Potraži malo brojeve telefona , postoje dobri i pošteni majstori ovde u Vojvodini na severu koji mogu da ti urade kompletnu reparaciju i nabave nove /polovne delove.

ja sam imao isti slučaj i preplašili me neki majstori pa sam motor koji me koštao 1500 e poklonio za 450.

Sad bih uradio kao što sam ti predložio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Intruder

Prvi cilinadar karambol, za drugi ne znam. Ovaj moj mi kaze da maltene nema sanse da je drugi u redu ako je prvi ok.

O toj reparaciji izgleda da je nemoguce odraditi za 400-500 evra, trebace vise, pa onda razmisljas sta ce da bude...  

Nasao sam neke agregate preko za 300-400. Al onda reazmisljati sta ce da stigne, drndati papire.

Izgleda da cu dati motor u ovom stanju za 600 evra. Intruder 125 je sada na oglasima minimum 1900  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Intruder

Ostao bez ulja...  Lose sam citao kolicinu ulja u njemu, cak i neki majstori koji su bacili pogled kazu ima ga....

A kad sam uzeo da ga zamenim, ni litar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Агрегат се "отпосује" само ако клипњала излети кроз блок. Код те је све поправљиво, ја би му ј..о мајку.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U masinsku radionicu, nek naprave hilzne cca 100eur za oba cilindra, mozda malo vise. Klipovi nisu skupi, ne mora znaciti da su oba otisla. Glava s pregleda, ventili preslajfuju ako su ok. Zamene se gumice ventila sto je par stotina dinara.

Promenis neki lezaj ako je otisao, itd.

Jeftinije je od polovnog a sigurnije.

E sad tom majstoru je brze i lakse izvaditi stari  i  ubaciti drugi agregat.

Ti odlucujes, a ja bih radio motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ово је кинез који вози исту машину и верујем да много шта може да паше на твом Интрудеру.6d9121ce2714683b3757ae46f9a66951.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Intruder

ne znam vise...

Da neko hoce da ga uradi za 500 evra i da imam sigurnost posle dao bih. Ovaj moj majstor uporan da ne moze da ga spakuje za te pare a sad i ovaj drugi koji je kao bio u fazonu da moze mi preporucuje da ga prodam i da se ne zezam.

Tuga, retko lep motor

Mislim da ce danas da ode za 600 u ovakvom stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ako ga prodaš, velika greška...nisi ni otvorio da vidiš koliko je stradao...pretpostavljam da je registrovan na tvoje ime, bilo koji drugi moraš i papirologiju da radiš (meni lično muka od toga, u današnje vreme), i opet ne znaš kakav je (osim novog). 

Pre nekoliko godina sam radio na avensisu osveženje motora, sa novim hilznama, karikama, kpl ležajevima i garn. dihtunga, obradom glave sa novim gumicama i poliranjem radilice. I plus ulje, filter i antifriz, sve max 500 evra... Motore ne znam da radim, ali mislim da bi mogao sve da završiš (sa majstorsim rukama) do te cifre...

Tvoj motor, tvoja volja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Intruder

Naravno ispalio me neki lik sto je trebao da ga uzme... I jos bi sad da smanji cenu, hoce to....

Ovo je dijagnoza za prvi cilindar:

Lanci bregaste, spaneri klackalice i bregaste za zamenu, pukla bolcna klipa na sredini.

cekam sad neke majstore sta ce da mi kazu, da vidim da li da im ga teram na punu dijagnostiku i popravku.

Valjda se nije toliko katastrofalno pokarabasio, dovezao sam ga do majstora. Jedini simptom je bio sto je poceo da lupa na leru posle promene ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Iz iskustva: ne zaleći se sa majstorima, bolje ga plati kako treba, iako ti u prvi mah deluje puno, stavi kvalitetne delove, i traži neku garanciju na rad. Ako ti on nabavlja delove, garancija na kompletan posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Сам рад је гаранција за себе ако се изводи транспарентно и са објашњењем. Ја обично у овакве случајеве седнем "газду" у сто, дам му кафу/сок и објасним у кратке црте али зналачки шта треба да се уради. То веома значи кад је овакав подухват у питању. Обично је позван и на "обдукцију" да се увери да нема лажи и преваре.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Intruder

Ja hocu, al nikako da nadjem nekog majstora sto hoce da mi da procenu koliko bi to kostalo...

Da kazemo neka od-do cifra dok ga i sam ne pogleda a posle pregleda tacna cifra. Ne mozes da nadjes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja