Jump to content

Moto Zajednica

Planovi za 2009, 10,...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Nikad nista ne planiram toliko unaprijed osim godisnjeg odmora na kraju ljeta svake godine.

Tako da je za iducu godinu izabrana Sicilija i to je sigurno.A ostalo,kako budem raspolozen,mada vec i tu postoje neki planovi ali dok ne bude konacno,necemo u javnost

ne gledaj zene na siciji na ne ostanes bez glave,takav obicaj

pa znas mene valjda  ;)

Zato ti i govori  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Plan mi je da do juna 2009. obidjem celu Vojvodinu uzduz i popreko i severnu Srbiju (Gucevo, Avala, Djerdap) a u junu kad se skinem iz civilne vojske i dobijem nazad pasos onda idem malo preko (centralna Bosna (Travnik, Vlasic gde sam provodio letnje raspuste kao klinac, Zenica, Sarajevo ), Slavonija i vrlo verovatno ove blize delove Rumunije oko Temisvara. Sve u svemu trebalo bi da bude oko 10.000 km i to sve na ovom mom kinezu od 200cc.

A 2010. se nadam da cu uzeti neki veci ozbiljniji motor i da ce se vize ukinuti tako da i kraj zemaljske kugle nece biti daleko  ;)

 

Jos uvek imam problema sa pronalazenjem drustva za put jer su kod mene u Backoj Palanci uglavnom sve sami pozeri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Skupovi:UMAG,Sutomore,Zlatibor,Smederevska palanka,UZice itd.....U toku leta put za Grcku i letovanje u Grckoj 7 dana.Naravno sve to mojim Stromom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Grub plan:

 

Buenos Aires - Uhuaia onda "uzbrdo" kroz Chile do Perua. Iz Perua nazad kroz Chile u Argentinu. Iguazu vodopadi na tromedji Argentine, Brazila i Paragvaja. Odatle nazad u Buenos Aires.

 

http://www.lib.utexas.edu/maps/americas/south_america_pol98.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

ako se bude pazario neki mladji motor sigurno ce pasti obilazak srbije a onda ja se nadam posle univerzijade da cu moci da odem da obidjem grcku i neka od ostrva juznije pa u povratku krf i mozda preko albanije i ohrida nazad za BG.

ali sve to zavisi od dosta cinjenica i kockica koje ce se sklopiti tek sredinom sledece godine.

a ako ukinu vize razmisljam da zakacim i bord na motor i odem u francusku da budem malo na snegu u sred leta  ;D

 

ali prvo sto planiram za pocetak sledece godine jeste odlazak na sneg negde ali samo vikend varijante posto odmor necu dobiti dok se ne zavrsi univerzijada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Sve zavisi da li ce EU da ukine ili nece vize. Ako ih ukine, izvadicu pasos.Pasos nemam, jer ne zelim da dzojim pred ambasadama drzava da bih kod njih trosio novac (dakle njima bio koristan). Sa pasosem cu da vidim-mozda za pocetak jedan "kruzic" po severnoj Grckoj. ???

Bez pasosa voleo bih da odem u Apatin(opet), Belu Crkvu, mozda neku motorijadu u Republici Srpskoj.

Takodje planovi su mi da pod obavezno i NE PRODJEM kroz neke susedne drzave. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

Sve zavisi da li ce EU da ukine ili nece vize.

 

 

Prema poslednjim vestima, Srbija ce postati clanica EU pre Kine, ali u svakom slucaju posle Novog Zelanda...  ::)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

cenio bih da odem u Umag,Bosnu i Sutomore na susrete... A ako se posreci i na Balaton na Moto GP ;D ;D ;D

zelje su nam slicne pa mozemo i zajedno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

cenio bih da odem u Umag,Bosnu i Sutomore na susrete... A ako se posreci i na Balaton na Moto GP ;D ;D ;D

zelje su nam slicne pa mozemo i zajedno ;)

 

Idem i ja ako me primate, a Hungarian GP mi je visoko na listi prioriteta!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

cenio bih da odem u Umag,Bosnu i Sutomore na susrete... A ako se posreci i na Balaton na Moto GP ;D ;D ;D

zelje su nam slicne pa mozemo i zajedno ;)

 

Idem i ja ako me primate, a Hungarian GP mi je visoko na listi prioriteta!  :D

Onda nas je vec troje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Skupovi:UMAG,Sutomore,Zlatibor,Smederevska palanka,UZice itd.....U toku leta put za Grcku i letovanje u Grckoj 7 dana.Naravno sve to mojim Stromom.

 

Inace, moto skup u Lazarevcu, nije za zanemariti...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Put koji ne planiram da obidjem, ali bih volio da se to desi... (molim zainteresovane da dobro obrate paznju na svaku rec u prethodnoj recenici, jer apsolutno ima dublji smisao  :))... to je put Nor Jungas, u Boliviji.

 

Put su 1930-ih sagradili paragvajski ratni zarobljenici. Nekada je bio jedina veza izmedju La Paza i Koroika. Vozaci su u gume ulivali alkohol da umilostive boginju Pachamamu i zvakali lisce koke da ostanu budni. Molitve su mahom ostale neuslisene - stotine krstova oznacavaju mesta gde su poginule hiljade ljudi...

 

Od skoro, nova saobracajnica je izgradjena, a Nor Jungas je zabranjen za javni saobracaj. Tu i tamo privlaci extreme sportiste i pokoje turiste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Nor Jungas je dug svega oko 35 km, ali pritom savladava visinsku razliku od preko 2000 metara.

Gole stene, provalije koje zjape, cesta klizista, te magla jesu karakteristike ovog puta, koji mnogi nazivaju "najopasnijom saobracajnocom na svetu"...

Ako bih naveo jos neke fakte o Nor Jungasu, one bih morao prebaciti u forum crna hronika, pa cu to precutati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Put koji ne planiram da obidjem, ali bih volio da se to desi... (molim zainteresovane da dobro obrate paznju na svaku rec u prethodnoj recenici, jer apsolutno ima dublji smisao  :))... to je put Nor Jungas, u Boliviji.

 

Put su 1930-ih sagradili paragvajski ratni zarobljenici. Nekada je bio jedina veza izmedju La Paza i Koroika. Vozaci su u gume ulivali alkohol da umilostive boginju Pachamamu i zvakali lisce koke da ostanu budni. Molitve su mahom ostale neuslisene - stotine krstova oznacavaju mesta gde su poginule hiljade ljudi...

 

Od skoro, nova saobracajnica je izgradjena, a Nor Jungas je zabranjen za javni saobracaj. Tu i tamo privlaci extreme sportiste i pokoje turiste...

 

Jel to neki sa ovih fotki?  Stvarno neverovatno izgleda :)

 

http://www.zuzafun.com/bolivia-roads

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Put sa prvih par slika mi je nepoznat. Galerije u stenama,... nisam siguran da su u Boliviji.

Ostale slike, sa plavo-belim i zeleno-belim kamionima prikazuju nemoguca mimoilazenja na Nor Jungas.

Jeste, to je taj put.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pa skup u Sapcu sigurno jer imam tetku tamo a i neke dobre drugare da posetim,zatim Lazarevac neizostavno .... a da S.Mitrovica kao ehtra skup,pa Zajecarski skup a ove transkontinenentalne ture ostavljam pravim bajkerima a meni ostaje da se nadam da ce ukinuti vize pa bih onda mogao malo da obidjem staru damu da vidim sta ima interesantnoga.Ali dok se to ne desi nista ne planiram jer za ove destinacije gde ne treba vize i nije potrebno neko planiranje nego sednes i vozis.

Inace u pustim snovima planiram put oko sveta i to sledecu rutu:Nis -Spanija,S.Afrika pa rutom ka Dakaru i obalom atlanskog okeana dokle stignem a nadam se do J.A.R.i rta DOBRE NADE odakle hvatam trajekt iliti neki brod do najjuznije tacke Juzne amerike pa picem celu Juznu i S.Ameriku-Kanadu do Vankuvera odakle hvatam brod za Havaje, pa dalje Japan OBAVEZNO pa preko Japanskog mora u Kinu da je prodjem celu ,pa Mongoliju Rusiju Afganistan itd , Bulgarija i konacno NIS.Misim sto da ne mozda se i ostvari ako nadjem drustvo jer bi me mrzelo sam da putujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Inace u pustim snovima planiram put oko sveta i to sledecu rutu:Nis -Spanija,S.Afrika pa rutom ka Dakaru i obalom atlanskog okeana dokle stignem a nadam se do J.A.R.i rta DOBRE NADE odakle hvatam trajekt iliti neki brod do najjuznije tacke Juzne amerike pa picem celu Juznu i S.Ameriku-Kanadu do Vankuvera odakle hvatam brod za Havaje, pa dalje Japan OBAVEZNO pa preko Japanskog mora u Kinu da je prodjem celu ,pa Mongoliju Rusiju Afganistan itd , Bulgarija i konacno NIS.Misim sto da ne mozda se i ostvari ako nadjem drustvo jer bi me mrzelo sam da putujem.

 

Minimum 50.000 €+da se stisnes, a da se ne razbacujes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Inace u pustim snovima planiram put oko sveta i to sledecu rutu:Nis -Spanija,S.Afrika pa rutom ka Dakaru i obalom atlanskog okeana dokle stignem a nadam se do J.A.R.i rta DOBRE NADE odakle hvatam trajekt iliti neki brod do najjuznije tacke Juzne amerike pa picem celu Juznu i S.Ameriku-Kanadu do Vankuvera odakle hvatam brod za Havaje, pa dalje Japan OBAVEZNO pa preko Japanskog mora u Kinu da je prodjem celu ,pa Mongoliju Rusiju Afganistan itd , Bulgarija i konacno NIS.Misim sto da ne mozda se i ostvari ako nadjem drustvo jer bi me mrzelo sam da putujem.

 

Minimum 50.000 €+da se stisnes, a da se ne razbacujes :)

 

 

 

 

 

 

 

To je put od jedno 80-100000 km znaci 6000 ltr goriva oko 8000 evra + karte za avion za mene i motor oko 10000 evra plus put oko 100-150 dana jedno 10000 evra sto sve zajedno iznosi cirka 25000 -30000 evra ;) i to da se ne stiskam uopste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Koliko vidim niko ne planira Grcku. Ja sa zacrtao sebi Grcku za cilj. Tako cu obici sva mesta koja su vredna poseta (a ima ih...), a ujedno otici na letovanje.

Prvo bih se popeo na Olimp, pa na Atos, pa obisao Hilandar i jos neka mesta.

To mi bio najveci put motorom do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja