Jump to content

Moto Zajednica

Planovi za 2009, 10,...

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ideja ove teme je da se napise ko sta planira za putovanja za sledecu godinu ili za neki duzi period.

 

Cesto mi se desi da razmisljam gde cu u obicnu voznju pa odustanem zato sto mi nista ne pada na pamet. Posle dan-dva neko otvori temu u kojoj opisuje neku voznju, izlet, putovanje pa se onda lupim po celu, kako se nisam setio toga. Znaci mislim da moze biti korisna tema za one koji razmisljaju o nekom putovanju, kracem ili duzem, nebitno, ali jednostavno ne mogu da se dosete nicega pametnog.

 

Imam i ja svoje planove, ali mislim da i bi i meni koristilo da vidim kakvi su vasi planovi... mozda ima neko pametniju udeju, pa se predomislim...

 

Pa evo za pocetak sta su moji planovi:

 

2009

- ako bude moguce, Nordkap... ali ovaj put i da stignem tamo

- 6-8 dana po Rumuniji... ponovo

 

A za neki naredni period

- Vladivostok, preko Sibira i Mongolije

 

Neki dugorocni plan, za koji nadam se da cu ga uspeti ostvariti u nekom realnom vremenu od, recimo, 5-10 godina

- Cape Town u J. Afr. Republici i nazad

 

****

 

Molio bih samo da pisete realne stvari, koje zaista planirate da uradite, a ne kojekakve puste snove!

 

Pa hajmo "krasti" jedni drtugima ideje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Za sledecu godinu planiram obilazak  Rumunije, Makedonije i Albanije. Za 2010 moj san: Portugalija, odlazak preko Alpa i Francuske, povratak preko Barselone i Azurne obale, pa kroz Italiju na Bari-Bar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ako ukinu proklete vize moj plan za 2009.godinu je Atlantski okean negde u Francuskoj, a za tačnu rutu ću još da vidim jer mi je azurna obala pomalo dosadila jer sam već 3x prošao tuda doduše autobusom.  :)

 

a u budućnosti, e pa o tom potom ima vremena

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Takodje, ako ukinu proklete vize, jedan vikend Bec, obilazak grada, Louis Mega Store. Sledeci vikend ili mesec, kafa u Trstu. Tolike godine izgubismo u ovom kazamatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Bože zdravlja za sada imam samo jedan plan za 2009 i to je moto skup u Umagu a možda se do tada nešto promeni pa odem i dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jedan od najvaznijih planova u skorijoj buducnosti, koji je odlozen ovog leta iz nekih razloga, su ALPI. Znaci jedna 2-nedeljna tura samo po Alpima. Ne u prolazu vec ciljano. Skoro da imam spremljeno citavo putovanje.

Druga destinacija za posetiti ce biti Rumunija nedelju dana. Mozda sledece godine ako se skockaju kockice.

Mislim da skoro potpuno izvesna tura za sledecu godinu je Umag u produzenoj varijanti.

Jos jedna destinacija za razmisljanje je FIM Rally u Zadru krajem maja 2009. Jedino sto je u terminu koji je blizak Umagu, a bogami i Depeche mode je u bliskom terminu.

Toliko za sada od mene, ali nikada ne prestajem da planiram! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Odlicna tema,moj matori i ja planiramo a boze zdravlja i oticicemo sledece godine na motoskup u Faro u Portugalu,to je oblast Algarve, pa ako benjamin planira u julu da krene,jer je to u istoj oblasti, moze sa nama, posto je moj matori bio tamo pre dve godine i jos je pod tim utiskom.Te godine je MC Faro organizovao 25. jubilarni motoskup ili motokoncentraciju kako oni kazu.Festa je trajala 7 dana,preko 60000 motora i 100000 bajkera iz celog sveta,svirali Deep Purple,kamp na preko 10 hektara.Jedan kuriozitet vezan za taj skup,nagradu za najbrojniji MC je  dobio jedan klub iz Spanije,doslo je njih preko 6000.To dovoljno govori kakav je to skup.Mi krecemo pocetkom jula,Italija do Djenove, pa onda Francuska,Azurna obala,Spanija,Barselona do Sevilje i onda Portugal.Planiramo da ostanemo oko mesec dana.To je plan za sledecu godinu,2010 pravac Skandinavija i onda matori nece vise na duge ture a i stizu ga godine.Onda cu morati sam da planiram a bogami i da finansiram putovanja,bice malo teze a mozda se on  i predomisli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

2009 - Hrvatska, Slovenija, Italija - 3 nedelje (vec sam poceo s pripremama:-)

Takodje Ohrid i Albanija ako ostane love..

2010 - ko ce ga znati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Planiram put Srbija - Maroko - Srbija za Maj 2009.

 

Na godisnji odmor dolazim krajem Aprila 2009. i u planu imam put koji ce trajati 22 dana i ukupno oko 10.000 km

 

Znaci ide ovako:

 

1. DAN: Beograd (SRB) - Zagreb (CRO) - Rijeka - Trst (I)  - 616,60 km

 

2. DAN: Trst - Venecija - Padova - Brescia - Piacenza - Tortona - Genova - pa onda idemo Azurnom obalom .......San Remo - Nica (F) - 741,00 km

 

3. DAN: Nica - Aix en Provence - Montpellier - Narbonne - Toulouse (2 dana kod Svetlane-moje sestre) - 569,00 km

 

6. DAN: Toulouse - Pau - Bayonne - San Sebastian (E) - Satander - Gijon - 733,70 km

 

7. DAN: Gijon - Oviedo - Leon - Benavente - Salamanca - Ciudad Rodrigo - 431,20 km

 

8. DAN: Ciudad Rodrigo - Viseu (P) - Aveiro - Fiqueira da Foz - Caldas da Rainha - Lisboa (odmor 1 dan) - 478,60 km

 

10. DAN: Lisboa - Grandola - Loule - Sevilla - Jerez de la Frontera - Gibraltar (GB) - 977,70 km

 

11. DAN: Gibraltar - FERIBOT - Tanger (MA) - Rabat - oko 250 km + feribot

 

12. DAN: Rabat - Casablanca (Dar el Beida) - Marrakech (odmor 1 dan) - oko 300 km

 

14. DAN: Marrakech - Beni Mellal - Kasba Tadla - Khenifra - Azrou - Ifran - Fes - oko 500 km

 

15. DAN: Fes - Ouezzane - Ksar el Kebir - Larache - Tanger - oko 250 km

 

16. DAN: Tanger - FERIBOT - Gibraltar - Malaga - Alicante - Valencia - 898,40 km + feribot

 

17. DAN: Valencia - Barcelona - Perpignan (F) - Montpellier - Marseille - Toulon - 924,40 km

 

18. DAN: Toulon - FERIBOT - Ajaccio (Korzika) - voznja 2 dana po Korzici - Bastia - 130,30 km + feribot

 

20. DAN: Bastia - FERIBOT - Livorno (I) - Firenza - Pontassieve (Parco Nazionale delle Foreste) - Forli - Ravenna - Comacchio - 440,10 km + feribot

 

21. DAN: Comacchio- Chioggia - Venezia - Trieste - 271,60 km

 

22. DAN: Trieste - Rijeka (CRO) - Beograd (SRB) - 616,60 km

 

Pa kad saberemo dobijemo put oko 9.140 kilometara, moze da varira za 100 km, vise ne, sigurno.

Podelio sam kilometrazu tako da cemo imati "lake" i "teske" dane, kao sto vidite najduza deonica (ali ne i najteza) je 977,7 km a najkraca 130,3 km (jer taj dan se vozimo feribotom od Tulona do Ajaccia).

 

Putovacemo sa satorima na motociklima, znaci da cemo koristiti kampove za prenociste onda kada nam to odgovara a svaki cetvrti - peti dan cemo sebi priustiti neki lep hotel sa svim udobnostima (koje ce nam prijati .....verujem, i vise nego da stalno idemo po hotelima).

 

Pozdrav svima...................iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

ako bog da zdravlja i para za neke mozda ovo nije nista ali za mene je to puno odlazak na susret u umag,na susret u pulu,voznja po crnoj gori i bosni kao i ove godine,i odlazak u madjarsku na balaton

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Nikad nista ne planiram toliko unaprijed osim godisnjeg odmora na kraju ljeta svake godine.

Tako da je za iducu godinu izabrana Sicilija i to je sigurno.A ostalo,kako budem raspolozen,mada vec i tu postoje neki planovi ali dok ne bude konacno,necemo u javnost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Moj plan za 2009 da stignem do Etiopije , kuda i kako jos je u razradi.Mozda to ostane za 2010 ali onda nesto duze do Juzno Africke republike na svetsko prvenstvo u fudbalu gde ce Srbija igrati u finalu.Kakav optimista. ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Citam ove Vase planove pa se i u meni radja neka ideja za 2009 na primer Nordcap ili slicno. Uglavnom ne planiram, nego kad mi se sloze kockice ja tada i jasem. Ove godine sam presao skoro 14000km, a sledece ce verovatno biti vise.Voleo bih da odem na Alpe, Nordcap, obidjem Veneciju, Plitvicka jezera, Ohrid...pa nesto od toga ce biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Rano je za planove ali posto sledece godine imam u planu da ostvarim neke poslovne ciljeve mislim da cu morati da odlozim svoj plan za 2010...

2009ta ce proci u standardnim turama (za mene) koje vozim svake godine, a to su:

1. Par puta Novi Sad - Budva

2. Detaljan obilazak Crne Gore (kompletno primorije, Cetinje, Lovcen, PG, Skadarsko jezero, NK, Zabljak, Tara - splavarenje, Zabljak, Kolasin, Biogradsko jezero........)

3. Obilazak Hrvatske obale do Splita sa posetom nekoliko ostrva...

4. BiH - Trebinje, Mostar

5. Jedino sto bih voleo da dodam jeste obilazak Ohridskog jezera iz Budve preko Albanije (ali samo ako mi se sve kockice sloze...)

 

A san koji hocu da ispunim (ali neke druge godine) jeste da motorom napravim sledecu turu: Polazak iz CG, brodom Bar-Bari, iz Barija obilazak Italije pa Francuska (Monte Carlo), Spanija, opet Francuska, Nemacka, Austrija, Slovenija, Hrvatska, povratak u Budvu. Ova tura me privlaci zbog toga sto mi odgovaraju samo uredjeni putevi, naseljena podrucija i mislim da ima puno toga da se vidi usput... Ne privlace me pusti putevi, makadam... Ovako napisano izgleda skrojeno na brzinu ali vec imam napravljen detaljan plan puta, ostaje mi samo da nadjem vremena i..............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

Nikad nista ne planiram toliko unaprijed osim godisnjeg odmora na kraju ljeta svake godine.

Tako da je za iducu godinu izabrana Sicilija i to je sigurno.A ostalo,kako budem raspolozen,mada vec i tu postoje neki planovi ali dok ne bude konacno,necemo u javnost

 

Ja bih voleo na Siciliju u maju. Devojka ce mi tada biti tamo na postdiplomskim, pa razmisljam o: solo

bgd-bar-bari-napulj-redjo di kalabrija-mesina-sirakuza, a onda 10ak dana sicilija+napulj, pompeji i sl. u paru :)

 

Da li ce od toga biti nesto videcu u toku duge zime  8)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

@PrestigeHD1200

 

Evo ja imam vremena, samo mi pare fale pa možemo da iskombinujemo nešto ;D ;D ;D

 

Vidis, o tome nisam razmisljao, mogli bi nesto da iskombinujemo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi

Nikad nista ne planiram toliko unaprijed osim godisnjeg odmora na kraju ljeta svake godine.

Tako da je za iducu godinu izabrana Sicilija i to je sigurno.A ostalo,kako budem raspolozen,mada vec i tu postoje neki planovi ali dok ne bude konacno,necemo u javnost

ne gledaj zene na siciji na ne ostanes bez glave,takav obicaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Nikad nista ne planiram toliko unaprijed osim godisnjeg odmora na kraju ljeta svake godine.

Tako da je za iducu godinu izabrana Sicilija i to je sigurno.A ostalo,kako budem raspolozen,mada vec i tu postoje neki planovi ali dok ne bude konacno,necemo u javnost

ne gledaj zene na siciji na ne ostanes bez glave,takav obicaj

pa znas mene valjda  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja