Jump to content

Moto Zajednica

BMW F800 GT

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT
[[Template forums/front/topics/post is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]
  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 7 sati, KoleD je napisao:

 

Nešto sam se zagledao u ovaj model..

 

Na netu je predstavljen kao srednje teški turer, istovremeno vrlo upotrebljiv za grad.

Nikad ga nisam video uživo niti znam nekoga da ga vozi. Bio je jedan na PA pre nekog vremena i od tada ga nema u prodaji. I na stranim sajtovima ga nema previše. Razmišljam da bio mogao da mi bude sledeći, ako je to što mislim da jeste.. Pišite ako znate šta o ovome a još bolje ako ga neko od članova vozi. Da tragam polako ili da se manem posla?

 

Evo jednog na severu Nemačke..20eaab23cb10541ffff25bf4ef972ca9.jpg

 

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

 

 

 

Ja imam ST, to je prethodnih GT-a.
Jako povozan motor i poprilicno lagan. 
Ono sto mi se ne svidja na ST-u je on-off ponasanje do 3000 obrtaja i jos se navikavam da po gradu moram da vozim drugom a ne trecom, u kruzni tok prvom ako sam bas usporio pri ulasku itd.
Sto se tice GT-a, on je unapredjena verzija ST-a. Tipa bolje vesanje (manje propada prednji kraj na kocenju), malo snazniji agregat, rezervoar je manji za litar zbog nekog modula koju je smestan pozadi, ali je manja potrosnja goriva. 
Stvari na koje se zale kod GT-a je da jede gume vise nego ST i sto ne postoji zamenski kais vec mora original BMW da se uzme (ovo uzmi sa rezervom, mozda se nesto u zadnjih god dana promenilo). Mada kais moze da izgura i po 80-90000km. Moj je na 50000 i nema tragova da je ispucao negde, a o otpalim zubima da ne pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Ne bih se slozio da je vencanica. 

Pratim vec neko vreme oglase F800 serije i ST, GT cim se pojave u oglasima, relativno brzo se prodaju. Jedino S model stoje duze al to bih povezao sa cena-stanje motora iz oglasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Posle gotovo godinu dana od postavljanja teme, iznenada i neplanirano kao i Bandit pre dve godine.. Stigao je!




96c3aa6e52294c99eafca8f754cb10b5.jpg

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Hvala ljudi! Da budem iskren, obradovao sam se kao dete..

@jasminko VIR Znam za tvoj ST, pratio sam.. Jel možeš nekoga da preporučiš za detaljnu kontrolu i servis?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Karlovac, Croatia
  • Motocikl: BMW F 800 ST
Dobarrr !
Imao sam ST, vrlo pouzdan i zahvalan motor . Neka je sa srećom !
Imam ST i vrlo sam zadovoljan onime što pruža. Istina je da sam potrošio puno novca na originalne Wunderlich BMW "sitnice" i ovlaštene servise, ali to radim sa svakim svojim vozilom Sa opremom za snimanje i praćenje.jpg20220522_151019.jpgScreenshot_20210729-141652_Video Player.jpgMotor.jpg20220521_152201.jpg

Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Ako ti nije teško, daj spisak tih "sitnica" da vidimo šta može da se unapredi..

Npr. vidim podizače kormana.. Koji su? Jesi li imao problema sa kablovima i sajlama prilikom instalacije?

Razmišljam da u jednom trenutku postavim ove:
vmt-voigt-mt-freiburg-handlebar-risers-30mm-and-15mm-closer-silver-for-bmw-f-800-gt-all-years-kit-bar-mounts-inch-pull-back.jpg

VOIGT-MT.DE
Handlebar risers with offset CNC milled BMW F 800 GT all years ✅ engineered in Germany ➠ fast shipping ✅ TÜV approved

Ali iskusniji mi kažu da će biti teško ili nemoguće.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Inače, motoru sam prišao dosta oprezno jer potpuno drugačije radi i drugačije se vozi od Bandita. Pravio sam greške sa obrtajima dok se nismo bolje upoznali..

Sad vidim da sam dobio upravo šta sam tražio, lako se vozi u gradu, ne mučim ni ja njega ni on mene, vrlo lako i brzo završava sve što mi treba. Na magistralama i autoputu takodje pouzdan, upravljiv, prilično moćan i poslušan.

Što ga više vozim to mi više greje srce..
Mislim da je ozbiljna veza na pomolu..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Karlovac, Croatia
  • Motocikl: BMW F 800 ST

Eh, kad sam ga kupio (uvoz CH), dao sam ga u ovlašteni servis na pregled i dotjerivanje svega što je i nije bilo potrebno. Od vodene pumpe, brtvi, štelanja ventila, remena i remenice, kojekakvih ležajeva, semeringa, svačega. Potom sam u BMW Tomiću ugradio OEM LED žmigavce i stražnje svjetlo. Od Wunderlicha DE (BMW dodatna oprema), kupovao dodatke, štitnike vilica, podložna ploča za bočni nogar, ekstenzije za retrovizore, blende (sjenila) instrumenata i navigacije (Zumo XT), FOBO BT bike senzori za pritisak u gumama, mačje oko ispod tablice i za vilice, SW motech podizače 25 mm volana (za tu visinu podizača nije bilo problema sa kablovima ali ro je odrađeno u servisu), LSL barove, Isotta vizir, Nautilus Stebel sirenu plus još dvije , Metzeler Roadtec gume, USB, naslon kofera, nove ručke, prava koža za low sjedalo iz Engleske i još neke stvari, ali sve OEM, znači jako skupo. Problem je što se ne vozim baš pa mi sve to ostaje neiskorišteno, ali tako je kod mene. Ima sada 37 k km, ali je zaista poseban motor, golemog okretnog momenta, tvornički zamišljen kao neki svestrani tourer sa 140 mm ovjesa i dužim prijenosima u mjenjaču, kvalitetne izrade. Agregat iz Rotaxa, motor sklopljen u BMW plantu u Berlinu. Nije kinez kao nova F900 serija. Kod redizajna 2013. GT su pokušali sniziti i rastegnuti, malo su ga ispeglali, ali bez značajnih razlika. ST je u prosjeku jači od deklaracija snage, tako da je u prosjeku svaki sa 90 KS i barem 86 do 88 Nm a takav moment je rekord klase 800. Ima specifičan zvuk zbog kuta paljenja 360 stupnjeva, jako se dobro vozi i jako malo troši. Moj je prosjek 4,6 l. I tako, da ga sad hoću prodati, sve te hiljade eura ulaganja bi mogao zaboraviti, uglavnomAli nema veze.
Ni ja više nisam baš mladić pa mi ovakav motor baš dobro sjeda, kao neki TDI vuče20210928_180409.jpg.d62240bda6ef0f3cc4dda718f9d5a1f7.jpg2092936358_Jojedna.jpg.9e952aa43ff6d6c336e4446454c920b1.jpg1468602602_Coolmotor.jpg.8806cb3cc69d02400910a41b05b5bf22.jpg632173780_Screenshot_20210924-110032_FOBOBike2.thumb.jpg.5c029f9b4c9b4f1a9e49473cb7751dd3.jpg96563575_Prednjiovjes.jpg.a11e1670dcdd5b15d022af1cadc42cc1.jpg

Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Hvala na izdvojenom vremenu i objašnjenju..

Lepo uloženo u ljubimca, nema šta..

Još jedno pitanje.. Video sam na kratko (nisam imao vremena da se bavim i istražujem) da se pored indikatora za rezervu goriva pojavljuje neki dvocifreni broj. Čini mi se da raste kako se duže vozi na rezervi, kažem nisam posebno pazio.. Ovako na čisto spekulisanje ne mogu da se setim šta bi trebalo da bude. Mislim da bi trebalo da bude isto kod svih f800 modela.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 682 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Kada se upali rezerva krene da meri koliko kilometara je pređeno od momenta paljenja.

Mislim da svi BMW-i iz tog perioda imaju tu funkciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

@KoleDmotor kupljen u GoldCar Paracin?... Ako me secanje sa oglasa sluzi...

Od skora su poceli moto program, kola su im uvek bila odlicna. Kakvi su ti utisci o kupoprodaji i prodavcu?..

Srecno i da se nauzivas na njemu:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT
Kada se upali rezerva krene da meri koliko kilometara je pređeno od momenta paljenja.
Mislim da svi BMW-i iz tog perioda imaju tu funkciju.
Ahaa..
Obratiću pažnju sledeći put.. Pošto je rezerva je tri litra, trebalo bi da predje još oko 60 km gradske vožnje.

Hvala Wolf..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT
@KoleDmotor kupljen u GoldCar Paracin?... Ako me secanje sa oglasa sluzi...
Od skora su poceli moto program, kola su im uvek bila odlicna. Kakvi su ti utisci o kupoprodaji i prodavcu?..
Srecno i da se nauzivas na njemu:takoje:
Odlično ti je sećanje..

Ovako.. Aca (vlasnik) je takodje bajker, i to od malih nogu, što bi se reklo. U junu vozi sa ekipom Rumuniju. Nije na forumu. Ima skroz normalnu priču, porodičan čovek, bavi se tim poslom dugo.. Gledao sam kola u hangaru, sva su iz ozbiljnije klase. Pregovarali smo desetak dana u otvorenoj, normalnoj komunikaciji, bez tenzija u bilo kojem trenutku. Dva puta sam išao da gledam motor, pregledao sam sve čega sam mogao da se setim i na šta mi je Sergej skrenuo pažnju.

Aca je uvažio mnoge moje primedbe i razmišljanja a ja sam takodje čuo šta ima da kaže. Ako tako mogu da kažem, nije mi prodavao nikakve fore i fazone. Sve što smo rekli jedan drugom je bilo korektno i sa medjusobnim uvažavanjem. Pokazao mi je snimak motora prilikom kupovine od dilera iz CH, a kasnije mi je i otvoreno rekao da ima trajni poslovni odnos sa njima i da je motor dobio po povoljnijoj ceni. Rekao mi je i sve o motoru i uslovima pod kojima ga je dobio, garantovao da nije imao nikakvu havariju. Kad sam kasnije radio servis video sam da iznutra na bočnim oplatama (plastikama) stoje stikeri sa danom i satom iz proizvodnje iz 2013. godine. Takodje, prilikom servisa sam sa Sergejom proveo gotovo osam sati pored motora dok ga je otvarao i kontrolisao. Sve je zdravo, nepotrošeno, korektno.. Osim redovnog servisa, jedini posao je bio zamena senzora leptira gasa.

(Ovde moram da kažem.. Taj senzor je Sergej skinuo sa svog GS-a, i tako sam vozio nedelju dana dok nije stigao novi.)

Nakon servisa opet sam se čuo sa Acom da mu prenesem utiske.

Na kraju, to je u svemu bila jedna fer trgovina, na obostrano zadovoljstvo, tako da bih ga sigurno preporučio ako me neko pita.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

A evo i rezultata laboratorije, da se uporede sa Nešinom Hondom.. 4c954386f1b060a5936b6fa99b36f31c.jpg

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Rekli su mi da su padovi u sili kočenja njihova greška, šta god to značilo..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kod tebe su fiksni diskovi, kod honde plivajuci, bmw cetvoroklipna kljesta, Honda dvoklipna... Nego bas bih voleo da neko objasni ovaj otpor kotrljanja, to nam se bas razlikuje. Po nekoj logici, sto manji otpor to bolje...

 

Kod mene je potrebna manja sila (za zaustavljanje, bas cudno obzirom na konstrukciju koc. kljesta i vecu masu motora)  na rucici prednje kocnice, veca na polugi zadnje...

 

 

P.S. Lep ti je motor, svidja mi se :takoje:

ccv.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Ti ćeš to bolje znati ali čini mi se da su i na ovom plivajući diskovi???

Inače ne verujem da se njegovi točkovi vrte kao na Hondi na jednom od onih tvojih snimaka, tako da je moguće i da ti brojevi treba da budu veći ako je otpor manji, tj. da veći brojevi označavaju bolje rezultate.. Neka se @bdada stručno ulključi, ako mu nije teško..

Kočnicama bih objektivno trebao da budem zadovoljan, ali i tu ima poneka caka.. Npr, za moj ukus, način vožnje i nivo veštine prednja ujeda preoštro i moram da pazim da negde ne zeznem stvar.. ABS dosta često aktiviram, po mojem mišljenju, kao da ne umem da doziram kako treba u nekim situacijama. Zadnja je opet nekako slaba za moj ukus i najviše mi pomaže kod spore vožnje u gradu, dok bi za potrebe stabilizacije mogla da bude i bolja, jača, da daje osetniji efekat na zadnji kraj pri naglom kočenju. Ovo, doduše, (a bez nekog utemeljenja u znanju), pripisujem i suviše našpanovanom preloudu, jer je podešen za teret sa punim koferima pa nekako sad, dok je ovako go, kao da zadnji ne leži najbolje. Na sve ove varijabile, treba dodati i to da ja ne umem da vozim, naročito ne na početku sezone, dok se sve ove njegove specifikacije nekim čudom poboljšavaju sa prvim krugovima dužim od 500 km , a najbolje su mu karakteristike pred kraj sezone kad već treba da ode na spavanje..

Što se lepote tiče, znamo da njihova lepota zavisi od naših očiju, a pošto sve ovo nije stvar stvar razuma nego srca naših, priznajem da taj element kod mene igra dosta veliku ulogu prilikom izbora motora i druženja sa njim. Šta ću..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Probaj drugi tip plocica ako ti te previse jako stiplkaju... 

Diskovi su fiksni na tom modelu, srafe se direktno na srce felne.

 

Mada... Mozda "pliva" na tim mestima, ako se kroz caure srafi, nisam rasturao takav model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja