Jump to content

Moto Zajednica

Udes Dragoslava Srejovića 07.06.21.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

 

Jutros u udarnom špicu. Kolega zaobilazio kolonu, uz poprecne ulice izasao auto, naravno da nije mogao nikako da vidi kolegu i savrsena oluja.

 

Ovo je moj kraj, živim nedaleko odavde, guzva je ogromna i izbegavam ovu ulicu upravo zbog ovoga!

 

Još jednom se pokazalo koliko je rizicna naša praksa obilazenje kolone i koliko moramo biti pazljivi kad to radimo

 

Nadam se da je kolega dobro.

 

44b98d54125c15ca04fcd246ba071831.jpg

 

 

 

 

 

Promenio član tomamega
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Tu je opasno i autom prolaziti...moroni su namerno napravili crnu tačku u tom delu a da nisu obeležili. Na potezu od 200m postoje čak tri mesta koja mogu koštati novca a i života a sve zbog Beograd put firme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Tako je! Dozvoljeno je levo skretanje u Marijane Gregoran, infrastruktura to ne dozvoljava. Svakog dana više gledam u retrovizor nego ispred sebe :popovanje:

 

Inače, stalno gledam kako kolege obilaze kolonu, kao da im je to Bogom dano pravo. I to neki baš brzo voze. Divim im se na hrabrosti. Jbg, možda sam omatoreo :/

Promenio član tomamega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3008 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Sami smo sebi neprijatelj. Jedno je provlačenje kad svi stoje, a drugo obilaženje kolene kad se kreću vozila. Uvek će neko da idluči u zadnjem momentu da skrene, a najgore kad odluči da pusti nekog sa se uključi. Žao mi kolege nadam se da će se brzo oporaviti

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja svakodnevno tuda prolazim...istina obiđem kolonu jer ona uboga signalizacija kod BP-a nema nikakvog smisla osim da napravi haos. Sa druge strane postavljen videonadzor služi ničemu i time gore da niko kršten nije ukapirao kolika je opasnost taj deo ulice, o kvalitetu asfalta da ne govorim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja sam počeo da idem Višnjičkom ulicom ispod. Bulevar sa 2 trake, široke trake, lako se provučeš, na skretanju levo kod Bele kuće sam prvi. Pre stignem nego da se mučim i obilazim kolonu u Dragoslava Srejovića. Mirijevo je postalo čudovište od naselja sa onolikom stanogradnjom, koje sada teroriše nas sa Karaburme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, tomamega je napisao:

Ja sam počeo da idem Višnjičkom ulicom ispod. Bulevar sa 2 trake, široke trake, lako se provučeš, na skretanju levo kod Bele kuće sam prvi. Pre stignem nego da se mučim i obilazim kolonu u Dragoslava Srejovića. Mirijevo je postalo čudovište od naselja sa onolikom stanogradnjom, koje sada teroriše nas sa Karaburme :)

Neee druže moj ''Mali Leskovac'' je terorista svih nas zajedno sa ''Orlovskim'' :D a realno Mirijevski Bulevar je krš od ulice...Koristim oba pravca naravno ali i tamo ima bisera kad skreću za Big.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 19 minuta, Forsberg je napisao:

Gde je Mali Leskovac? Ostale toponime poznajem :) 

Kad ideš Mirijevskim prema Mirijevu sa leve strane potez od GSP-a pa sve do Šejkine....tj dužinom Mirijevskog potoka koji se naravno ne vidi jer je divlje naselje izgrađeno u koritu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja sam saznao silom prilika...iskreno kod mene koji sam na brdu je haos ali baš mi je žao ljudi u Mirijevskom Bulevaru i u tom delu Karaburme. Ekološka i zdravstvena kataklizma je tu...užas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Tu je zeznuto jer se ubacuju vozači iz sporedne ulice koja je veoma strma pa se trude da ne stanu na obavezan znak stop kako ne bi koristili ručnu kočnicu. Nebrojano puta su mi tu izleteli onako bahato...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ima i druga solucija. Meni se to desilo per 2 godine, srećom, pogledao me Bog.


Stoji kolona, ti obilaziš, kolona se po malo pokreće, vozač u koloni propusti drugo vozilo iz sporedne ulice. Ti koji obilaziš to ne vidiš, taj iz sporedne skreće levo i BAAAM, pravo na tebe koji tu NE TREBA DA BUDEŠ.

 

Mene je žena udarila autom kada sam tako obilazio kolonu, ali neverovatno srećno, u zadnji deo, auspuh, svirao sekund pre toga, ona prikočila, inače bi me odnela. Ja se zateturao i ostao na 2 točka. Ni sam ne znam kako. Neogreban. Sreća do neba :jee1::)


Tako da ne izležću u gužvi vozači sa sporednih ulica, nego ih propuste jer se nikako ne bi uključili...

Promenio član tomamega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2158 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Tako je vozac ispred tebe je sledeci za prolaz,on stane i propusti vozilo iz bocne ulice,a ti ako necekas vec obilazis nadjes se u nebranom grozdju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Pa nije da ne čekaš, nego ga jednostavno ne vidiš. Neverovatno brzo se meni desila ta scena, posle toga sam stao i sabirao svoje misli. Nisam video auto da skreće dok nije bilo prekasno, a nisam ni nešto brzo obilazio 30kmh najviše.

 

Meni se čini da je ovaj udes upravo to - auto stoji u njegovoj traci, drugi auto se uključuje a motocikl između ta 2 auta.


Neko je napisao na forumu: Kad već kršiš zakon, krši ga kako treba. Zaobilazi široko u traci a ne uz punu liniju! Apsolutno tačno, jer time 1. imaš više vremena za manevrisanje u iznanadnim slučajevima, 2. imaš bolju preglednost oko sebe.

 

Kolega iz ovog udesa, čini se, bio je blizu pune linije i nije mogao da vidi vozilo koje se uključuje iz sporednog puta, jer je auto ispred/pored njega blokirao pogled. Meni se tako čini na osnovu slike udesa, a tako je bilo i u mom "slučaju".

 

Tako da od sada, obilazim široko i svirkam sirenom po malo, uz otvorena 4 oka :popovanje:

Promenio član tomamega
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Bezbroj puta sam prosao tuda, sto autom, sto skuterom. Ne bi bilo problema da smo normalni vozaci i da svako ne misli da ima veca prava od drugih.

Nadam se da je kolega dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja