Jump to content

Moto Zajednica

BMW za 2009.

Recommended Posts

  • Drug član, 2709 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

@ LALAJKO :

Ako je ovo promotivni video onda je sramota kako je odradjen. Pogotovo spot za K1300S i R, navrte ga na 170+ konja i onda ih neki Šaban davi. Neozbiljno.

 

ZA POZNAVAOCE:

Osim što je agregat rabušen na 1300ccm ne primećujem neke bitnije razlike,čak ni dizajnerske,osim nove palete boja. Grešm li ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja procitah da ima razlike u vesanju i jos nekim sitnicama.

 

Sto se videa tice, napravljen je u atmosferi za koju su ti motori i namenjeni. To nije staza gde ce se uz urlik motora prolaziti na kolenu kroz krivinu (zato se gleda na jug ili istok), vec tecno putovanje uz koriscenje zaista ogromnog obrtnog momenta. Tako ja to vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

@ LALAJKO :

Ako je ovo promotivni video onda je sramota kako je odradjen. Pogotovospot za K1300S i R, navrte ga na 170+ konja i onda ih neki Šaban davi. Neozbiljno.

 

 

Ovo su amaterski snimci , i nije ih BMW pustio u reklamu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Proizvodjači pravdaju konje i kubike tržišnim uslovima. Mada ja mislim da dobitci u ks koji naglašavaju proizvodjači nisu baš tako lako uočljivi. Svojevremeno sam bio oduševljen potegom i lakoćom vožnje cbx1000 iz 83-će godine, i idalje mislim da je za turing tih 1000-1100 kubika sasvim dovoljno. Nakon toga sam godinama vozio FJ1100 i bio oduševljen potegom, podvoznošću. Naglasio bih da je tada taj vazdušno hladjeni agregat ima deklarisanih skoro 140 ks, na karburatorima i gumama od 16 cola (jedina stvar koja me nervirala), potezala je od 2000 obrtaja i nije se uopšte kvarila. Realno je da se u nemačkoj voze motorcikli velikih kubikaža (većina je limitirana na ispod 100 ks), da se u italiji voze spotrtski motori (temperament) da u Americi najbolje prolaze Harley-i (nacionalni ponos), ........

Kakvi su naši uslovi života, mi bi trebali svi da vozimo PAPAKI-je, znate to su oni smešni motorići (naši turisti koji letuju u grčkoj znaju) koji grme kao harley a izgledaju ružnije i od tomosa (ako je to moguće).

O potrošnji ulja sam već dao svoje mišljenje, ali ponoviću ga. Potrošnja zavisi od konstrukcionog rešenja agregata, režima vožnje i samoga ulja, ali ne postoji motor koji ne troši ulje, a ako F1 bolid potroši skoro 3 litra vrhunskog ulja po trci, ne vidim razlog zašto i ova sokoćala koja nama prodaju ne bi trošila malko ulja. ;D ;D ;D

završio bih jednom rečenicom koju sam pročitao u jednom brit časopisu za motorcikle (mislim da je AWOL).

Parafraziraću: 1 cilindar dovoljno je 600 ccm

2 cilindra 1000 ccm, 3 cilindra 750 ccm, 4 cilindra 1100 ccm, a bilo bi lepo da nam prave motore sa šest cilindara, kubikaža nije bitna, a lepo se čuje ;D ;D ;D

 

a opet ce ti trziste reci da gresis  ;) koliko puta cujes da je neki model isuvise slab za putovanje u dvoje ili na dalako jer ima ,,samo'' 60 KS. A nekad se svjet obilazio i na duplo slabijim masinama. Za isti BMW kazu da je slab u odnosu na konkurenciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Proizvodjači pravdaju konje i kubike tržišnim uslovima. Mada ja mislim da dobitci u ks koji naglašavaju proizvodjači nisu baš tako lako uočljivi. Svojevremeno sam bio oduševljen potegom i lakoćom vožnje cbx1000 iz 83-će godine, i idalje mislim da je za turing tih 1000-1100 kubika sasvim dovoljno. Nakon toga sam godinama vozio FJ1100 i bio oduševljen potegom, podvoznošću. Naglasio bih da je tada taj vazdušno hladjeni agregat ima deklarisanih skoro 140 ks, na karburatorima i gumama od 16 cola (jedina stvar koja me nervirala), potezala je od 2000 obrtaja i nije se uopšte kvarila. Realno je da se u nemačkoj voze motorcikli velikih kubikaža (većina je limitirana na ispod 100 ks), da se u italiji voze spotrtski motori (temperament) da u Americi najbolje prolaze Harley-i (nacionalni ponos), ........

Kakvi su naši uslovi života, mi bi trebali svi da vozimo PAPAKI-je, znate to su oni smešni motorići (naši turisti koji letuju u grčkoj znaju) koji grme kao harley a izgledaju ružnije i od tomosa (ako je to moguće).

O potrošnji ulja sam već dao svoje mišljenje, ali ponoviću ga. Potrošnja zavisi od konstrukcionog rešenja agregata, režima vožnje i samoga ulja, ali ne postoji motor koji ne troši ulje, a ako F1 bolid potroši skoro 3 litra vrhunskog ulja po trci, ne vidim razlog zašto i ova sokoćala koja nama prodaju ne bi trošila malko ulja. ;D ;D ;D

završio bih jednom rečenicom koju sam pročitao u jednom brit časopisu za motorcikle (mislim da je AWOL).

Parafraziraću: 1 cilindar dovoljno je 600 ccm

2 cilindra 1000 ccm, 3 cilindra 750 ccm, 4 cilindra 1100 ccm, a bilo bi lepo da nam prave motore sa šest cilindara, kubikaža nije bitna, a lepo se čuje ;D ;D ;D

 

a opet ce ti trziste reci da gresis  ;) koliko puta cujes da je neki model isuvise slab za putovanje u dvoje ili na dalako jer ima ,,samo'' 60 KS. A nekad se svjet obilazio i na duplo slabijim masinama. Za isti BMW kazu da je slab u odnosu na konkurenciju...

Marketing se odnosi na projektovanje tržišta, ne na istraživanje. To ti je kao turbo folk, daj narodu šta traži...........A niko ne pita kada bi ponudili twina od 750 ccm ili 1000 ccm,i 80+ ks i obrtnim momentom, za male pare, šta bi od turera od 1300 ccm prodali. Jedniostavno povećanjem kubikaže smanjuju kvalitet delova koje ugradjuju, povećavaju profit, a motorima pripisuju konje koje ovi nemaju, ili ako imaju oni se nalaze tamo gde prosečam motorciklista udje jednom godišnje, prokleto blizu crvenog. Ko je ikada seo na NORTON Commanda 850 iz 70 i neke shvatiće o čemu pričam, a to je bilo pre 40 godina.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5535 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ko je ikada seo na NORTON Commanda 850 iz 70 i neke shvatiće o čemu pričam, a to je bilo pre 40 godina.....

 

Moj omiljeni oldtimer...Dugacke brzine, obrtnog momenta kol`ko `oces, a cuje se kao helikopter iza brda!!! :) Uz to ide 122mph ili ti oko 200kmh! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja bi htio bokser od 850 ccm, ali sada nude redni dvocilindras od 800 ccm  :(

To ti pričam, djubrad kapitalistička, ne znaju da u srbiji registracija zavisi samo od kubikaže, a tako smo specifični :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

pozdav svima kao novi clan .....

u vezi potrosnje ulja, koliko kontam kad je u pitanju makina sa vazdusno uljnim hladjenjem tj bmw boxer ..... pa ta koncepcija mora da trosi vise ulja od adekvatne vodeno hladjene masine to je jasno .....

ispravite me ako gresim , stvar je logicna

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja